ABT Volkswagen Golf Variant: agresivní kombík

Německý tuner ABT se podíval na zoubek kombi verzi oblíbeného Golfu a nadělil mu značnou dávku agresivity.
ABT Volkswagen Golf Variant: agresivní kombík

Úpravci ABT nemůže uniknout snad žádný z modelů Volkswagenu. Bylo jen otázkou času, kdy se do jeho dílen dostane Golf Variant, který dorazil na trh až v poslední fázi života páté generace.

Po stránce designu je jasné, že zde nezůstal kámen na kameni. Zcela nová je přední část, jejíž dominantní částí je přepracovaný přední nárazník s většími nasávacími otvory a také výrazným spoilerem posazeným blíž k zemi. Na druhou stranu, příď může z některých úhlů pohledu vypadat až příliš vysoká.

Součástí upraveného bodykitu jsou také větší boční prahy, nový a opět mohutnější zadní nárazník a výrazná chromovaná koncovka výfuku. V interiéru nechybí doplňky s logem úpravce, tak jako je tomu i u jiných modelů

Jistě vás ale zajímají dynamické parametry použitých motorů, kterých může být pod kapotou hned několik. Tím nejzajímavějším je s jistotou kompresorem i turbem přeplňovaná čtrnáctistovka 1,4 TSI, která v sérii dává 125 kW/170 k výkonu. Po úpravě řídící jednotky se výkon zvýšil až na 154 kW/210 k. Pro vyznavače nafty je k dispozici jak motor 1,9 TDI, tak 2,0 TDI. V případě prvního se podařilo navýšit výkon o 25 koní na výsledních 96 kW/130 k, dvoulitr je pak naladěn z původních 170 k na 140 kW/190 k.

ABT nezapomněl ani na úpravy podvozku a sériové tlumiče i pružiny vyměnil za sportovnější. Kromě toho se snížila světlá výška vozu a vše završují velká 19“ kola z lehkých slitin.

Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek
ABT Volkswagen Golf Variant

TEST Lexus LC 500: Socha na kolech, precizní řidičský nástroj. Má chybu?

Lexus LC 500

Velké kupé od Lexusu má být dokonale vybroušeným, mistrovským dílem japonského automobilového průmyslu. Pro nás je ale podstatný i fakt, že má naprosto úchvatný pětilitrový osmiválec bez přeplňování!

včera | Milan Lažanský | 38 příspěvků
TEST Volvo XC40 D4 AWD: Mistr prvního opojení

Volvo XC40 D4 AWD

Na rozdíl od modelů XC60 a XC90 je nové Volvo XC40 postaveno na platformě CMA, určené pro kompaktní vozy. Narostlo však do takových rozměrů, že jedna ze stálic nabídky může přestat dávat smysl.

17.  7.  2018 | Jan Mička | 34 příspěvků
TEST Škoda Fabia edition R5: Lehká ochutnávka možností

Škoda Fabia edition R5

Civilní edice sportovní Fabie R5 v mnohém naznačuje, jak dobrá by mohla být sériová malá ostrá škodovka. Přesto se nedá zcela vyhnout myšlence, že tohle je tak trochu promarněná příležitost.

15.  7.  2018 | Miro Mihálik | 20 příspěvků