ABT Volkswagen Golf Variant: agresivní kombík

Německý tuner ABT se podíval na zoubek kombi verzi oblíbeného Golfu a nadělil mu značnou dávku agresivity.
ABT Volkswagen Golf Variant: agresivní kombík

Úpravci ABT nemůže uniknout snad žádný z modelů Volkswagenu. Bylo jen otázkou času, kdy se do jeho dílen dostane Golf Variant, který dorazil na trh až v poslední fázi života páté generace.

Po stránce designu je jasné, že zde nezůstal kámen na kameni. Zcela nová je přední část, jejíž dominantní částí je přepracovaný přední nárazník s většími nasávacími otvory a také výrazným spoilerem posazeným blíž k zemi. Na druhou stranu, příď může z některých úhlů pohledu vypadat až příliš vysoká.

Součástí upraveného bodykitu jsou také větší boční prahy, nový a opět mohutnější zadní nárazník a výrazná chromovaná koncovka výfuku. V interiéru nechybí doplňky s logem úpravce, tak jako je tomu i u jiných modelů

Jistě vás ale zajímají dynamické parametry použitých motorů, kterých může být pod kapotou hned několik. Tím nejzajímavějším je s jistotou kompresorem i turbem přeplňovaná čtrnáctistovka 1,4 TSI, která v sérii dává 125 kW/170 k výkonu. Po úpravě řídící jednotky se výkon zvýšil až na 154 kW/210 k. Pro vyznavače nafty je k dispozici jak motor 1,9 TDI, tak 2,0 TDI. V případě prvního se podařilo navýšit výkon o 25 koní na výsledních 96 kW/130 k, dvoulitr je pak naladěn z původních 170 k na 140 kW/190 k.

ABT nezapomněl ani na úpravy podvozku a sériové tlumiče i pružiny vyměnil za sportovnější. Kromě toho se snížila světlá výška vozu a vše završují velká 19“ kola z lehkých slitin.

Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek
ABT Volkswagen Golf Variant

TEST Subaru XV 1,6i Lineartronic: Kompromis, ale ten nejlepší!

Subaru XV 1,6i Lineartronic

Subaru XV se na přelomu roku dostalo na trh v druhé generaci. Od té minulé se vizuálně moc neliší, ale japonští technici vůz vyladili téměř k dokonalosti.

včera | Radek Pecák | 72 příspěvků
TEST Citroën C3 Aircross 1.6 BlueHDi: Galerie moderního designu

Citroën C3 Aircross 1.6 BlueHDi

Nové městské SUV francouzské automobilky obsahuje tolik designérských nápadů, že by to vystačilo hned na několik aut. C3 Aircross jsme vyzkoušeli s motorem 1.6 BlueHDi.

17.  2.  2018 | Radek Pecák | 15 příspěvků
Minitest Ford Fiesta Vignale 1.0 EcoBoost: V čem je ta prémie?

Ford Fiesta 1.0 EB Vignale (minitest)

Vyplatí se koupě té nejvíce vyšňořené Fiesty? Vyzkoušeli jsme ji s litrovým motorem EcoBoost o výkonu 103 kW.

15.  2.  2018 | Milan Lažanský | 25 příspěvků