ABT Touareg TDI: tři litry, nafta a 300 koní

Německý tuner ABT má v poslední době plné ruce práce. Stojí jejich upravený dieselový Touareg za pozornost?
ABT Touareg TDI: tři litry, nafta a 300 koní

Není pochyb o tom, že kategorie vozů SUV je stále populárnější, o motorech TDI ani nemluvě. Téměř dvorní ladič vozů Volkswagen, společnost ABT, to dobře ví a proto přichystala úpravy pro model Touareg s motorem 3,0 TDI V6 pod kapotou. A jaký je výsledek?

Nová řídící jednotka má zásluhu na vcelku radikálním zvýšení výkonu z původních 165 kW/225 k (tedy i starší verzi motoru) na výsledných 221 kW/300 k. To stačí na to, aby Tourag s ne zrovna nízkou hmotností zdolal stovku za 7,2 sekundy a dosáhnul maximální rychlost 220 km/h. Točivý moment pak povyskočil z 500 na 600 Nm dosahovaných v pásmu 1500-3000 ot./min.

Jak již bývá zvykem, ABT nezapomněl ani na bodykit vozu, který obsahuje modifikovaný přední nárazník s integrovaným spoilerem a mohutnějšími vstupy vzduchu k motoru. Změn se dočkal i nárazník zadní a můžete si všimnout také střešního spoileru, který k upraveným vozům nesoucím logo ABT již tak nějak patří.

Vyšší výkony si ale žádají i další modifikace, a tak se i stalo. Těch se dočkal podvozek vozu, který je naladěn na sportovnější notu a většímu zatížení musí být schopny odolávat větší a silnější brzdy se šestipístkovými třmeny a kotouči o průměru 380 mm. Ty se ukrývají za obrovitými koly z lehkých slitin o průměru 20-22 palců – což svědčí o tom, že tenhle Touareg nebude mít ani lehčí terén vůbec v lásce.

Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek
ABT Touareg 3,0 V6 TDI

Test Toyota Land Cruiser 2.8 D-4D: Žádný úkol není nesplnitelný

Toyota Land Cruiser 2.8 D-4D

Toyota sice v Evropě propaguje hybridy, stále však nabízí i nezničitelná auta, která ji v minulosti proslavila.

včera | Radek Pecák | 6 příspěvků
Minitest Subaru Forester 2.0i-L: Vylepšený kmet dostal dvě oči navíc

Subaru Forester 2.0iL (minitest)

Forester chce v letošním roce k poctivému podvozku nabídnout i porci aktivní bezpečnosti. Přesvědčí matador kategorie i ty "bezpečně smýšlející"?

16.  1.  2018 | Milan Lažanský | 2 příspěvky
Minitest Mitsubishi ASX 1,6 MIVEC: Jsou vylepšení znát?

Mitsubishi ASX 1,6 MIVEC (minitest )

Mitsubishi ASX se v provedení modelového roku 2018 nezměnilo po technické stránce, zapracovalo ale na designu.

13.  1.  2018 | Radek Pecák | 15 příspěvků