ABT Touareg: německá posila

Touareg se dočkal faceliftu a to znamená jediné – tuningové společnosti mají zase spoustu práce. Nyní se činil německý ABT.
ABT Touareg: německá posila

Jak jsme si již zvykli, ABT vždy přinese výrazný optický bodykit. V případě faceliftovaného Touaregu se jedná o kompletně nový přední nárazník, který je jakoby rozdělený do třech částí. Jeho dominantou jsou velké nasávací otvory pro přívod vzduchu k motoru.

Upravený Touareg vám neunikne ani při pohledu zboku. Zde nalezneme výrazné rozšířené prahy a vše zakončují velká kola s průměrem 19, 20 nebo dokonce 22 palců. Na zadní části Touaregu si našel místo rovněž nový zadní nárazník, ze kterého vykouká čtveřice koncovek výfuků.

Ale teď k tomu nejdůležitějšímu. ABT má připravené posílení téměř pro všechny agregáty. 2,5-litrový turbodiesel posílil ze 174 na 195 koní. Oblíbený a nejprodávanější naftový třílitr podává v případě úpravy plných 270 koní (původně 225 k). Nejsilnější diesel v nabídce, desetiválec 5,0 l, posílil dokonce z 313 na 360 koní. Je třeba dodat, že všechny úpravy zahrnují jen výměnu řídící jednotky motoru.

A že vám chybí upravený benzín? Chvíli počkejte, u ABTu pracují na osmiválci 4,2 litru. Po přidání mechanického kompresoru má výslední výkon dosáhnout hodnoty až kolem 500 koní. A to už je i na tak těžký vůz hodně slušné.

Tip: Přečtěte si test faceliftovaného VW Touareg s motorem 3,0 TDI.

Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek
ABT Touareg

Test Dacia Duster II dCi 110 4x4: Pouze pro silnici je jí škoda

Dacia Duster II 1.5 dCi 4x4

Příroda vytvořila v polovině ledna opravdu vhodné podmínky pro testování nové generace oblíbeného SUV Dacia Duster. Jezdili jsme s ním v hlubokém bahně i na zasněžených silnicích.

včera | Radek Pecák | 11 příspěvků
Minitest Volkswagen Touareg Masaj 3.0 TDI: Nesnáším loučení!

VW Touareg Masaj 3.0 TDI (minitest)

Dnešním testem dáváme poslední sbohem druhé generaci Volkswagenu Touareg. Velké a bytelné SUV s oprávněnými terénními ambicemi tady s námi bude už doslova jenom pár týdnů.

21.  1.  2018 | Jan Mička | 30 příspěvků
Test Toyota Land Cruiser 2.8 D-4D: Žádný úkol není nesplnitelný

Toyota Land Cruiser 2.8 D-4D

Toyota sice v Evropě propaguje hybridy, stále však nabízí i nezničitelná auta, která ji v minulosti proslavila.

18.  1.  2018 | Radek Pecák | 14 příspěvků