ABT Tiguan: je libo masáž ega?

Dvorní ladič vozů automobilky Volkswagen nachystal sportovní paket i pro nejnovější SUV. Jak tedy vypadá sportovní Tiguan?
ABT Tiguan: je libo masáž ega?

Již při zběžném pohledu na přiložené fotky je zřejmé, že Tiguan dostal úplně novou tvář. Upravená přední maska, boční lemy a zadní nárazník vytvořily z tohoto vozu něco prakticky zcela nového.

Také velká 20" kola udělala své a když k tomu přičteme duplexové provedení koncovek výfuku, je o pozornost okolí postaráno. Praktické jsou i velké kotouče o průměru 345 mm. Přeci jenom původní by za 20" koly vypadaly směšně.

A výkony? ABT nabídl pro Tiguan to, co má již delší dobu pro jiné modely. Benzínový motor 1,4 TSI tak nabídne výkon 150 koní, což je o 28 více než původně a dvoulitrová nafta pak výkon 170 koní, tedy o 30 koní více než původní motor. Ovšem to není vše. Na přání je ABT připraven nasadit opravdu krutý chip do naftového motoru 2,0 TDI, který navýší výkon na rovných 200 koní.

Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek
ABT Tiguan
TEST Opel Insignia Country Tourer 2.0 CDTi 4x4: Poslední opravdový Opel

Opel Insignia CT 2.0 CDTi 4x4

Po převzetí značky Opel koncernem PSA přišla řada modelů, které už technicky nemají s vozy s bleskem ve znaku moc společného. Insignia je ale jiná – je totiž poslední pravý Opel.

15.  3.  2018 | Jan Mička | 17 příspěvků
Minitest Ford Galaxy 2,0 TDCi AWD: Velké rodiny děkují!

Ford Galaxy 2,0 TDCi AWD (minitest)

Již čtvrtá generace velkého MPV je stále autem, které je po technické, a hlavně prostorové stránce, na vrcholu tohoto segmentu.

11.  3.  2018 | Radek Pecák | 24 příspěvků
Minitest Toyota Auris TS Hybrid Freestyle: Ideální kombi do města...

Toyota Auris TS Hybrid Freestyle (minitest)

Otestovali jsme hybridní Auris v edici Freestyle. Vyplatí se koupit ještě před uvedením nové generace na trh? Více než kdy jindy tady závisí na vašich prioritách.

8.  3.  2018 | Milan Lažanský | 53 příspěvků