ABT Golf R32: 370 koní v hatchbacku

Známý tuner ABT si vzal do parády nejrychlejší z Golfů, šestiválcovou verzi R32. Mnoho informací prozatím nemáme, ale výkony již jsou známé. Inženýři přidali motoru mechanický kompresor a ve výsledku na všechna čtyři kola putuje výkon plných 370 koní. Je pro připomenutí, základní model disponuje výkonem 250 koní.

Co to znamená? Zrychlení na stovku se zlepšilo z původních 6,5 s na rovných pět sekund a maximální rychlost po úpravě dosahuje 270 km/h. Přidejte si k tomu vcelku nenápadný vzhled a máme zde velmi zajímavý hatchback, který dokáže alespoň dynamikou potrápit nejeden supersport.

Upravený R32 stojí na 19“ kolech z lehkých slitin, za kterými se ukrývají posílené brzdy. Modifikací prošel pochopitelně také podvozek, který byl přiostřen a celý vůz byl ještě nepatrně snížen. Prozatím nevíme cenu, za kterou bude ABT tuhle úpravu nabízet, ale dá se očekávat, že nízká rozhodně nebude.

Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek
ABT Golf R32

Přidat příspěvek

Nejnovější komentáře

TEST Lexus LC 500: Socha na kolech, precizní řidičský nástroj. Má chybu?

Lexus LC 500

Velké kupé od Lexusu má být dokonale vybroušeným, mistrovským dílem japonského automobilového průmyslu. Pro nás je ale podstatný i fakt, že má naprosto úchvatný pětilitrový osmiválec bez přeplňování!

19.  7.  2018 | Milan Lažanský | 52 příspěvků
TEST Volvo XC40 D4 AWD: Mistr prvního opojení

Volvo XC40 D4 AWD

Na rozdíl od modelů XC60 a XC90 je nové Volvo XC40 postaveno na platformě CMA, určené pro kompaktní vozy. Narostlo však do takových rozměrů, že jedna ze stálic nabídky může přestat dávat smysl.

17.  7.  2018 | Jan Mička | 34 příspěvků
TEST Škoda Fabia edition R5: Lehká ochutnávka možností

Škoda Fabia edition R5

Civilní edice sportovní Fabie R5 v mnohém naznačuje, jak dobrá by mohla být sériová malá ostrá škodovka. Přesto se nedá zcela vyhnout myšlence, že tohle je tak trochu promarněná příležitost.

15.  7.  2018 | Miro Mihálik | 20 příspěvků