ABT Golf R32: 370 koní v hatchbacku

Známý tuner ABT si vzal do parády nejrychlejší z Golfů, šestiválcovou verzi R32. Mnoho informací prozatím nemáme, ale výkony již jsou známé. Inženýři přidali motoru mechanický kompresor a ve výsledku na všechna čtyři kola putuje výkon plných 370 koní. Je pro připomenutí, základní model disponuje výkonem 250 koní.

Co to znamená? Zrychlení na stovku se zlepšilo z původních 6,5 s na rovných pět sekund a maximální rychlost po úpravě dosahuje 270 km/h. Přidejte si k tomu vcelku nenápadný vzhled a máme zde velmi zajímavý hatchback, který dokáže alespoň dynamikou potrápit nejeden supersport.

Upravený R32 stojí na 19“ kolech z lehkých slitin, za kterými se ukrývají posílené brzdy. Modifikací prošel pochopitelně také podvozek, který byl přiostřen a celý vůz byl ještě nepatrně snížen. Prozatím nevíme cenu, za kterou bude ABT tuhle úpravu nabízet, ale dá se očekávat, že nízká rozhodně nebude.

Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek
ABT Golf R32

Přidat příspěvek

Nejnovější komentáře

TEST Toyota C-HR 1,8 Hybrid: S nudou je třeba skoncovat!

Toyota C-HR 1,8 Hybrid

Největší světová automobilová značka přestala vyznávat teorii šedého středu. Crossover C-HR je toho zářným příkladem.

20.  3.  2018 | Radek Pecák | 53 příspěvků
TEST Opel Insignia Country Tourer 2.0 CDTi 4x4: Poslední opravdový Opel

Opel Insignia CT 2.0 CDTi 4x4

Po převzetí značky Opel koncernem PSA přišla řada modelů, které už technicky nemají s vozy s bleskem ve znaku moc společného. Insignia je ale jiná – je totiž poslední pravý Opel.

15.  3.  2018 | Jan Mička | 19 příspěvků
Minitest Ford Galaxy 2,0 TDCi AWD: Velké rodiny děkují!

Ford Galaxy 2,0 TDCi AWD (minitest)

Již čtvrtá generace velkého MPV je stále autem, které je po technické, a hlavně prostorové stránce, na vrcholu tohoto segmentu.

11.  3.  2018 | Radek Pecák | 24 příspěvků