ABT Golf R32: 370 koní v hatchbacku

Známý tuner ABT si vzal do parády nejrychlejší z Golfů, šestiválcovou verzi R32. Mnoho informací prozatím nemáme, ale výkony již jsou známé. Inženýři přidali motoru mechanický kompresor a ve výsledku na všechna čtyři kola putuje výkon plných 370 koní. Je pro připomenutí, základní model disponuje výkonem 250 koní.

Co to znamená? Zrychlení na stovku se zlepšilo z původních 6,5 s na rovných pět sekund a maximální rychlost po úpravě dosahuje 270 km/h. Přidejte si k tomu vcelku nenápadný vzhled a máme zde velmi zajímavý hatchback, který dokáže alespoň dynamikou potrápit nejeden supersport.

Upravený R32 stojí na 19“ kolech z lehkých slitin, za kterými se ukrývají posílené brzdy. Modifikací prošel pochopitelně také podvozek, který byl přiostřen a celý vůz byl ještě nepatrně snížen. Prozatím nevíme cenu, za kterou bude ABT tuhle úpravu nabízet, ale dá se očekávat, že nízká rozhodně nebude.

Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek
ABT Golf R32

Přidat příspěvek

Nejnovější komentáře

Test Hondy CB650F: Slušná dávka adrenalinu pro každý den

Honda CB650F

Výkon vyčtený z technických tabulek vás neuchvátí, ale nenechte se vysmát. S touhle motorkou se vyřádíte jako s málokterou jinou. Vypadá skvěle, je dokonale ovladatelná, je za rozumný peníz a vhodná i pro začátečníky. A pokud chcete, pojede s vámi tak, že vám adrenalin bude stříkat z uší ještě hodně dlouho po tom, co ji zaparkujete doma v garáži.

17.  10.  2017 | Michal Žďárský | 4 příspěvky
Test Mercedesu třídy S po faceliftu: Vyšel návrat k řadovému šestiválci?

Mercedes-Benz S400d

Naší recenzí tentokrát prošel Mercedes nejvyšší řady s nejsilnějším vznětovým motorem, které se kdy montovaly do osobních vozů této automobilky.

13.  10.  2017 | Milan Lažanský | 10 příspěvků
Test Suzuki Swift SHVS: Tady elektromotor rozhodně dává smysl!

Suzuki Swift SHVS

Naší recenzí prošla nová generace Suzuki Swift. Vyzkoušeli jsme ji v mild-hybridní variantě.

4.  10.  2017 | Milan Lažanský | 17 příspěvků