Abt AS6 3,0 TDI: posílený Avant

Německý tuner ABT je jednou z firem, která si nenechá utéct téměř žádný model z dílen Audi. Posledním přírůstkem do rodiny se stalo Audi A6 3,0 TDI v karosářské variantě Avant.

Z motoru se u ABTu podařilo vydolovat litrový výkon přes 100 koní na jeden litr objemu. Na všechna čtyři kola se tak dostává výkon 225 kW/306 k, točivý moment vrcholí na hodnotě 600 Nm. Navýšení se podařilo docílit novou řídící jednotkou a původní turbodmychadlo bylo nahrazeno větším. AS6 3,0 TDI zrychlí na stovku za 6,9 sekundy a dosáhne maximální rychlost 250 km/h.

Úpravy ale nezůstaly jenom u podvozku. Nová jsou dvacetipalcová kola, za nimiž se ukrývá posílená brzdová soustava a značných modifikací se dočkal také podvozek. Změny na karoserii si zřejmě mohl tuner odpustit, protože stříbrné umělohmotné lišty se k vozu příliš nehodí...

Klepněte pro větší obrázek
ABT AS6 3,0 TDI

Přidat příspěvek

Nejnovější komentáře

Test Dacia Duster II dCi 110 4x4: Pouze pro silnici je jí škoda

Dacia Duster II 1.5 dCi 4x4

Příroda vytvořila v polovině ledna opravdu vhodné podmínky pro testování nové generace oblíbeného SUV Dacia Duster. Jezdili jsme s ním v hlubokém bahně i na zasněžených silnicích.

včera | Radek Pecák | 16 příspěvků
Minitest Volkswagen Touareg Masaj 3.0 TDI: Nesnáším loučení!

VW Touareg Masaj 3.0 TDI (minitest)

Dnešním testem dáváme poslední sbohem druhé generaci Volkswagenu Touareg. Velké a bytelné SUV s oprávněnými terénními ambicemi tady s námi bude už doslova jenom pár týdnů.

21.  1.  2018 | Jan Mička | 31 příspěvků
Test Toyota Land Cruiser 2.8 D-4D: Žádný úkol není nesplnitelný

Toyota Land Cruiser 2.8 D-4D

Toyota sice v Evropě propaguje hybridy, stále však nabízí i nezničitelná auta, která ji v minulosti proslavila.

18.  1.  2018 | Radek Pecák | 14 příspěvků