Abt AS5: trochu jiné kupé

Kdo jiný, než Abt by měl přijít s prvním tuningovým paketem pro nové Audi A5. Abt byl odvážnější než obvykle, ale neselhal.

Být obecně považován za dvorního tunera není zrovna lehké. Vozy takového úpravce jesou přece jen pod větším drobnohledem a jen tak něco se mu neodpustí. Abt si na to za ty roky již zvykl a své umění prokázal u nového modelu Audi A5.

Na první pohled zaujme zcela nové pojetí, kterému kraluje dvoubarevné provedení vozu. Zákazník si bude moci vybrat z mnoha barevných variant, ovšem všechny se drží jasné linie. Mřížka chladiče a prolisy na přední kapotě ohraničují barevné plochy a střech s víkem zavazedelníku vytyčují také jisté mantinely.

Pozornosti znalce Audi neunikne ani modifikovaný přední nárazník se spoilerem, zadní nárazník s novými koncovkami výfuku a také prahové nástavce. Abt připravil pro model A5 i novou sadu kol a můžete si tak vybrat od osmnácti do dvaceti palců.

Po technické stránce je prozatím Abt zdrženlivý a nabízí jen to, co má již v nabídce dlouho. Přeci jenom je u Audi výhodou, že těží z koncernové nabídky motorů, pro které má Abt různé typy úprav dlouhodobě k dispozici.

Zveřejněny byly ovšem jen úpravy pro naftový šestiválec 3,0 TDI. Sériový výkon 176 kW (240 k) lze pomocí prostého přehrání map v řídící jednotce navýšit na 200 kW (272 k), nebo při stejném postupu, ovšem doplněném o výměnu turba a mezichladiče, dosáhnout výkonu až 220 kW (300 k).

Jelikož má ovšem Abt v nabídce úpravy pro všechny koncernové agregáty, lze mít za hotové, že v blízké budoucnosti budou výkony modelu A5 dosahovat nových výšin. Pokud se v nabídce opět objeví i kompresorový kit pro osmiválec 4,2, který již v základu dosahuje téměř 360 koní, můžeme se těšit na opravdové peklo na silnici, které bude přímo konkurovat i chystané RS5.

Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek
Klepněte pro větší obrázek
Abt AS5
Test Hondy CB650F: Slušná dávka adrenalinu pro každý den

Honda CB650F

Výkon vyčtený z technických tabulek vás neuchvátí, ale nenechte se vysmát. S touhle motorkou se vyřádíte jako s málokterou jinou. Vypadá skvěle, je dokonale ovladatelná, je za rozumný peníz a vhodná i pro začátečníky. A pokud chcete, pojede s vámi tak, že vám adrenalin bude stříkat z uší ještě hodně dlouho po tom, co ji zaparkujete doma v garáži.

včera | Michal Žďárský | 1 příspěvek
Test Mercedesu třídy S po faceliftu: Vyšel návrat k řadovému šestiválci?

Mercedes-Benz S400d

Naší recenzí tentokrát prošel Mercedes nejvyšší řady s nejsilnějším vznětovým motorem, které se kdy montovaly do osobních vozů této automobilky.

13.  10.  2017 | Milan Lažanský | 10 příspěvků
Test Suzuki Swift SHVS: Tady elektromotor rozhodně dává smysl!

Suzuki Swift SHVS

Naší recenzí prošla nová generace Suzuki Swift. Vyzkoušeli jsme ji v mild-hybridní variantě.

4.  10.  2017 | Milan Lažanský | 16 příspěvků