Abarth SS, sportovní vůz očima mladých

Posluchači Vysoké školy designu v italském Turíně dostali za úkol vytvořit „remake” slavného sportovního vozu Abarth Scorpione z konce šedesátých let minulého století. Výsledkem je dvoumístný sportovní vůz Abarth SS, který představuje vizi mladých designérů o tom, jak by měl nástupce vypadat.

Abarth SS by měl být jen 3 550 mm dlouhý, 1 650 mm široký a 1 200 mm vysoký. Pohánět by jej měl čtyřválec 1,4 o výkonu 74 kW (100 k) z modelu Fiat Panda a nebo i přeplňovaný agregát 1,4 T-Jet z nového modelu Bravo o výkonu 110 kW (150 k).

Vše je ovšem jen ve stádiu skic, které představil kolektiv studentů. Společnost Abarth nyní bude zjišťovat, zda by měl podobný vůz nárok na úspěch při případné produkci. Pokud se ukáže, že je o podobné dvoumístné sportovní auto zájem, nevylučuje se jeho sériová výroba.

Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek
Abarth SS
Klepněte pro větší obrázek
Abarth Scorpione
Test Hondy CB650F: Slušná dávka adrenalinu pro každý den

Honda CB650F

Výkon vyčtený z technických tabulek vás neuchvátí, ale nenechte se vysmát. S touhle motorkou se vyřádíte jako s málokterou jinou. Vypadá skvěle, je dokonale ovladatelná, je za rozumný peníz a vhodná i pro začátečníky. A pokud chcete, pojede s vámi tak, že vám adrenalin bude stříkat z uší ještě hodně dlouho po tom, co ji zaparkujete doma v garáži.

včera | Michal Žďárský | 1 příspěvek
Test Mercedesu třídy S po faceliftu: Vyšel návrat k řadovému šestiválci?

Mercedes-Benz S400d

Naší recenzí tentokrát prošel Mercedes nejvyšší řady s nejsilnějším vznětovým motorem, které se kdy montovaly do osobních vozů této automobilky.

13.  10.  2017 | Milan Lažanský | 10 příspěvků
Test Suzuki Swift SHVS: Tady elektromotor rozhodně dává smysl!

Suzuki Swift SHVS

Naší recenzí prošla nová generace Suzuki Swift. Vyzkoušeli jsme ji v mild-hybridní variantě.

4.  10.  2017 | Milan Lažanský | 16 příspěvků