Abarth SS, sportovní vůz očima mladých

Posluchači Vysoké školy designu v italském Turíně dostali za úkol vytvořit „remake” slavného sportovního vozu Abarth Scorpione z konce šedesátých let minulého století. Výsledkem je dvoumístný sportovní vůz Abarth SS, který představuje vizi mladých designérů o tom, jak by měl nástupce vypadat.

Abarth SS by měl být jen 3 550 mm dlouhý, 1 650 mm široký a 1 200 mm vysoký. Pohánět by jej měl čtyřválec 1,4 o výkonu 74 kW (100 k) z modelu Fiat Panda a nebo i přeplňovaný agregát 1,4 T-Jet z nového modelu Bravo o výkonu 110 kW (150 k).

Vše je ovšem jen ve stádiu skic, které představil kolektiv studentů. Společnost Abarth nyní bude zjišťovat, zda by měl podobný vůz nárok na úspěch při případné produkci. Pokud se ukáže, že je o podobné dvoumístné sportovní auto zájem, nevylučuje se jeho sériová výroba.

Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek
Abarth SS
Klepněte pro větší obrázek
Abarth Scorpione
TEST Lexus LC 500: Socha na kolech, precizní řidičský nástroj. Má chybu?

Lexus LC 500

Velké kupé od Lexusu má být dokonale vybroušeným, mistrovským dílem japonského automobilového průmyslu. Pro nás je ale podstatný i fakt, že má naprosto úchvatný pětilitrový osmiválec bez přeplňování!

19.  7.  2018 | Milan Lažanský | 52 příspěvků
TEST Volvo XC40 D4 AWD: Mistr prvního opojení

Volvo XC40 D4 AWD

Na rozdíl od modelů XC60 a XC90 je nové Volvo XC40 postaveno na platformě CMA, určené pro kompaktní vozy. Narostlo však do takových rozměrů, že jedna ze stálic nabídky může přestat dávat smysl.

17.  7.  2018 | Jan Mička | 34 příspěvků
TEST Škoda Fabia edition R5: Lehká ochutnávka možností

Škoda Fabia edition R5

Civilní edice sportovní Fabie R5 v mnohém naznačuje, jak dobrá by mohla být sériová malá ostrá škodovka. Přesto se nedá zcela vyhnout myšlence, že tohle je tak trochu promarněná příležitost.

15.  7.  2018 | Miro Mihálik | 20 příspěvků