Abarth SS, sportovní vůz očima mladých

Posluchači Vysoké školy designu v italském Turíně dostali za úkol vytvořit „remake” slavného sportovního vozu Abarth Scorpione z konce šedesátých let minulého století. Výsledkem je dvoumístný sportovní vůz Abarth SS, který představuje vizi mladých designérů o tom, jak by měl nástupce vypadat.

Abarth SS by měl být jen 3 550 mm dlouhý, 1 650 mm široký a 1 200 mm vysoký. Pohánět by jej měl čtyřválec 1,4 o výkonu 74 kW (100 k) z modelu Fiat Panda a nebo i přeplňovaný agregát 1,4 T-Jet z nového modelu Bravo o výkonu 110 kW (150 k).

Vše je ovšem jen ve stádiu skic, které představil kolektiv studentů. Společnost Abarth nyní bude zjišťovat, zda by měl podobný vůz nárok na úspěch při případné produkci. Pokud se ukáže, že je o podobné dvoumístné sportovní auto zájem, nevylučuje se jeho sériová výroba.

Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek
Abarth SS
Klepněte pro větší obrázek
Abarth Scorpione
TEST Seat Ibiza 1.5 TSI ACT FR: Padne jako ulitý!

Seat Ibiza 1.5 TSI ACT FR

Pokud si u nás chce koupit Seat Ibiza se čtyřválcovým motorem, musíte chtě nechtě sáhnout po patnáctistovce TSI, navíc výhradně v provedení FR. Je to zároveň kombinace, která nás fakt baví!

včera | Jan Mička | 53 příspěvků
TEST Toyota C-HR 1,8 Hybrid: S nudou je třeba skoncovat!

Toyota C-HR 1,8 Hybrid

Největší světová automobilová značka přestala vyznávat teorii šedého středu. Crossover C-HR je toho zářným příkladem.

20.  3.  2018 | Radek Pecák | 73 příspěvků
TEST Opel Insignia Country Tourer 2.0 CDTi 4x4: Poslední opravdový Opel

Opel Insignia CT 2.0 CDTi 4x4

Po převzetí značky Opel koncernem PSA přišla řada modelů, které už technicky nemají s vozy s bleskem ve znaku moc společného. Insignia je ale jiná – je totiž poslední pravý Opel.

15.  3.  2018 | Jan Mička | 19 příspěvků