Abarth 595 prošel posilovnou u ladičů Pogea Racing. Stojí za tu šílenou cenu?

Vyladěná verze už tak ostrého Abarthu 595 nese název Hercules. Z její ceny upadnete do mdlob.

Nejvýkonnější provedení Fiatu 500 se škorpionem ve znaku je oblíbenou platformou pro všemožné úpravy. Němečtí ladiči Pogea Racing ke svému dílu přistoupili doslova od podlahy.

U maličkého Hercula změnili nárazníky, prahy a rozšířili blatníky, přidali odvětrávanou kapotu i pořádné křídlo – všechny díly jsou z uhlíkových vláken. Podvozek osadili sportovnějšími pružinami a stavitelnými tlumiči, díky čemuž došlo k snížení polohy těžiště o 45 mm. Dále zde najdeme lehké 18“ ráfky v pneumatikách Michelin o rozměru 215/35.

Abarth do Česka dovezl tři nové kapesní rakety. Ta výroční může stát přes milion!

Abarth do Česka dovezl tři nové kapesní rakety. Ta výroční může stát přes milion!

Ze standardních 121 kW (165 k) nebo 132 kW (180 k) se díky úpravám stane 162 kW (220 k), točivý moment dosahuje hodnoty 350 N.m. Zvýšení výkonu Pogea Racing dosáhli upravenou řídící elektronikou motoru a od svodů až po koncovky s klapkou novým výfukovým potrubím, včetně termoizolace, která udržuje pod kapotou přijatelnou teplotu.

Po úpravách zabere sprint na 100 km/h jen 6,2 sekundy. Cena za všechny tyto úpravy není malá – 18.810 eur bez daně, tedy necelého půl milionu korun. A abychom nezapomněli, nezahrnuje samotný Abarth 595, ten si zájemce o ladění musí sehnat sám.

Abarth

Abarth je značka, která se stala synonymem výkonu, sportovnosti a tuningu. Ve znaku automobilky je štír, který reprezentuje klíčové vlastnosti vozů Abarth.

Společnost Abarth & C. založil Karl Abarth v roce 1949. Výroba se původně zaměřovala na závodní vozy a tuningové sady. Značka Abarth je nyní součástí skupiny Stellantis.

Abarth 595 • Abarth 695

Nová Škoda Fabia je luxusnější. Už jsme ji řídili, bude to největší malé auto na trhu

Škoda Fabia IV 1.0 TSI DSG

Čtvrtá generace Škody Fabia je za rohem, představí se už v květnu, od léta si ji budete moci objednat v rámci předprodeje a s podzimem dorazí na showroomy a k prvním zákazníkům.

včera | Jiří Baborský | 65 příspěvků
TEST Volkswagen Golf GTE 1.4 PHEV: Dobrý přítel bohatého pendlera

Volkswagen Golf GTE

Plug-in hybridní GTE je nejvýkonnější eko verzí Volkswagenu Golf. Slibuje úsporný provoz i vysoký výkon, jak ale funguje v podmínkách české zimy?

24.  2.  2021 | Richard Herbich | 26 příspěvků
TEST Kia e-Soul 64 kWh: Sladký život s volty a ampéry i v třeskutých mrazech?

Kia e-Soul 64 kWh

První generace Kie Soul se světu představila už v roce 2008 a pro značku představovala důležitý milník. V té době Kia nabízela vcelku fádně vypadající picanta, ria nebo cee’dy a funky krabička na čtyřech kolech byla konečně vozem, po které bylo možné toužit.

21.  2.  2021 | Richard Herbich | 42 příspěvků