A je to tady, Volkswagen přechází na common rail

Zhruba před třemi týdny jsme přinesli informaci o tom, že koncern Volkswagen vyvíji nové naftové motory, které příjdou na trh v roce 2007. Půjde o nástupce dnešních naftových tříválců a čtyřválců. Nové informace, které nyní vypluly na povrch, ovšem jasně říkají, že již nepůjde o naftové motory s technologií PD (čerpadlo-tryska), ale o "konkurenční" technologií common rail. Sám Volkswagen říká, že dosavadní technologie PD je slepou cestou a budoucnost má pouze common rail. VW dlouho vyvíjel svůj systém, protože common rail nedosahoval stejně vysokých plnících tlaků, což ovšem s příchodem nové generace padlo.

Je tedy velmi zarážející, že Volkswagen potopí svou technologii o které dlouhé léta říkal, že je tou jedinou správnou cestou a že common rail není to pravé. Jak vysvětlí svou náhlou změnu názoru a odklon od svého "zlata", je prozatím nezodpovězenou otázkou. Každopádně to vyvolá spoustu otázek, jak mohl prosazovat a silně propagovat něco, k čemu se nyní obrátí zády.

Test ojetiny Mini One: Britské retro úžasně jezdí, trápí jej ale motory

Ojetina: Mini One

Druhá generace hatchbacku mini se začala nabízet před jedenácti roky. Dnes ji v nabídce bazarů naleznete za ceny od 120 tisíc korun. Na co si dát pozor?

21.  10.  2017 | David Rusol
Test Hondy CB650F: Slušná dávka adrenalinu pro každý den

Honda CB650F

Výkon vyčtený z technických tabulek vás neuchvátí, ale nenechte se vysmát. S touhle motorkou se vyřádíte jako s málokterou jinou. Vypadá skvěle, je dokonale ovladatelná, je za rozumný peníz a vhodná i pro začátečníky. A pokud chcete, pojede s vámi tak, že vám adrenalin bude stříkat z uší ještě hodně dlouho po tom, co ji zaparkujete doma v garáži.

17.  10.  2017 | Michal Žďárský | 4 příspěvky
Test Mercedesu třídy S po faceliftu: Vyšel návrat k řadovému šestiválci?

Mercedes-Benz S400d

Naší recenzí tentokrát prošel Mercedes nejvyšší řady s nejsilnějším vznětovým motorem, které se kdy montovaly do osobních vozů této automobilky.

13.  10.  2017 | Milan Lažanský | 10 příspěvků