A je to tady, Volkswagen přechází na common rail

Zhruba před třemi týdny jsme přinesli informaci o tom, že koncern Volkswagen vyvíji nové naftové motory, které příjdou na trh v roce 2007. Půjde o nástupce dnešních naftových tříválců a čtyřválců. Nové informace, které nyní vypluly na povrch, ovšem jasně říkají, že již nepůjde o naftové motory s technologií PD (čerpadlo-tryska), ale o "konkurenční" technologií common rail. Sám Volkswagen říká, že dosavadní technologie PD je slepou cestou a budoucnost má pouze common rail. VW dlouho vyvíjel svůj systém, protože common rail nedosahoval stejně vysokých plnících tlaků, což ovšem s příchodem nové generace padlo.

Je tedy velmi zarážející, že Volkswagen potopí svou technologii o které dlouhé léta říkal, že je tou jedinou správnou cestou a že common rail není to pravé. Jak vysvětlí svou náhlou změnu názoru a odklon od svého "zlata", je prozatím nezodpovězenou otázkou. Každopádně to vyvolá spoustu otázek, jak mohl prosazovat a silně propagovat něco, k čemu se nyní obrátí zády.

TEST Opel Insignia Country Tourer 2.0 CDTi 4x4: Poslední opravdový Opel

Opel Insignia CT 2.0 CDTi 4x4

Po převzetí značky Opel koncernem PSA přišla řada modelů, které už technicky nemají s vozy s bleskem ve znaku moc společného. Insignia je ale jiná – je totiž poslední pravý Opel.

15.  3.  2018 | Jan Mička | 18 příspěvků
Minitest Ford Galaxy 2,0 TDCi AWD: Velké rodiny děkují!

Ford Galaxy 2,0 TDCi AWD (minitest)

Již čtvrtá generace velkého MPV je stále autem, které je po technické, a hlavně prostorové stránce, na vrcholu tohoto segmentu.

11.  3.  2018 | Radek Pecák | 24 příspěvků
Minitest Toyota Auris TS Hybrid Freestyle: Ideální kombi do města...

Toyota Auris TS Hybrid Freestyle (minitest)

Otestovali jsme hybridní Auris v edici Freestyle. Vyplatí se koupit ještě před uvedením nové generace na trh? Více než kdy jindy tady závisí na vašich prioritách.

8.  3.  2018 | Milan Lažanský | 53 příspěvků