A je to tady, Volkswagen přechází na common rail

Zhruba před třemi týdny jsme přinesli informaci o tom, že koncern Volkswagen vyvíji nové naftové motory, které příjdou na trh v roce 2007. Půjde o nástupce dnešních naftových tříválců a čtyřválců. Nové informace, které nyní vypluly na povrch, ovšem jasně říkají, že již nepůjde o naftové motory s technologií PD (čerpadlo-tryska), ale o "konkurenční" technologií common rail. Sám Volkswagen říká, že dosavadní technologie PD je slepou cestou a budoucnost má pouze common rail. VW dlouho vyvíjel svůj systém, protože common rail nedosahoval stejně vysokých plnících tlaků, což ovšem s příchodem nové generace padlo.

Je tedy velmi zarážející, že Volkswagen potopí svou technologii o které dlouhé léta říkal, že je tou jedinou správnou cestou a že common rail není to pravé. Jak vysvětlí svou náhlou změnu názoru a odklon od svého "zlata", je prozatím nezodpovězenou otázkou. Každopádně to vyvolá spoustu otázek, jak mohl prosazovat a silně propagovat něco, k čemu se nyní obrátí zády.

TEST Škoda Fabia edition R5: Lehká ochutnávka možností

Škoda Fabia edition R5

Civilní edice sportovní Fabie R5 v mnohém naznačuje, jak dobrá by mohla být sériová malá ostrá škodovka. Přesto se nedá zcela vyhnout myšlence, že tohle je tak trochu promarněná příležitost.

včera | Miro Mihálik | 15 příspěvků
Minitest Mazda MX-5 RF: Řidičská bohyně s kovovou čepicí

Mazda MX-5 RF (minitest)

Není to zdaleka poprvé, co Mazda pro legendární roadster MX-5 nabízí alternativu s pevnou střechou. Aktuální generace na to jde dost odlišně než předchůdci.

12.  7.  2018 | Milan Lažanský | 21 příspěvků
TEST Lada Vesta SW Cross: Mnohem lepší, než by měla být!

Lada Vesta SW Cross

Přestože jsou vozy Lada na českých silnicích jako doma už celá desetiletí, potkat, nebo ještě lépe řídit nejnovější modely, není zase tak snadné. A víte co? Je to velká škoda…

10.  7.  2018 | Jan Mička | 207 příspěvků