6
Fotogalerie

Český tým na 24h Le Mans s dobrým výsledkem

Prototyp LMP, který je poháněný motorem Aston Martin, dokázal legendární závod 24h Le Mans dokončit v první desítce a zároveň byl i třetím nejlepším benzínovým vozem. Vůz pilotovali Jan Charouz, Tomáš Enge a Stefan Mücke.

Jezdci dokazovali od startu až do cíle, že rychlostně mají na to, aby udrželi pozici nejlepšího benzínového vozu za továrními diesely. Dobrý výsledek se podařilo dosáhnout i navzdory chybě. Jan Charouz vylétl na konci druhé hodiny závodu z dráhy, když za pomalejšími vozy ztratil přítlak a kontrolu nad vozem. Tým dokázal vůz opravit a rychlé stabilní tempo vrátilo tým zpátky do první desítky.

Vůz se startovním číslem 10 byl po opravě až na 48. místě, ale většinu ztráty se díky rychlým časům podařilo dohnat. Nakonec se vůz týmu Charouz Racing System probojoval až do první desítky a Enge byl šachovnicí odmávnut na devátém místě absolutně i ve třídě LMP1. V řebříčku benzínových vozů se tým umístil na třetím místě a odstup 8 kol byl podstatně menší ve srovnání s původní ztrátou.

Celkovým vítězem 76. ročníku Le Mans se stala posádka Capello/Kristensen/McNish s vozem Audi R10 TDI, následovány dvěma Peugeoty 908 HDI - na druhém místě skončila posádka Gene/Minassian/Villeneuve a na třetím pak Montagny/Klien/Zonta.