9ff Porsche GT9: další pokořitel Veyronu

Výjimečné dílo německého úpravce 9ff s názvem GT9 jsme vám představili již loni. Už tehdy se výrobce chlubil tím, že jeho téměř tisícikoňová bestie, postavená na základech Porsche 911 GT3 (no, mnoho z něj skutečně nezbylo), dokáže zdolat metu 407 km/h maximální rychlosti. Přesně touto maximálkou se chlubí Bugatti Veyron, dozajista nejrespektovanější vysokorychlostní vůz, který byl kdy postaven.

Po několika měsících od představení jsme se dočkali i oficiálního měření. GT9 dosáhlo na dráze v Papenburgu mety 409 km/h, což je o 2 km/h více než dokáže Veyron. Bohužel ale také od 2 km/h méně, než umí SSC Ultima Aero.

S každým podobným měřením vždy vyvstane otázka, jaké mají tyto závody o jednotky kilometrů v hodině smysl. Mnoho z vás asi řekne, že žádný, ale buďme smířliví - jen je nechme, ať si hrají...

Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek
9ff Porsche GT9

TEST Opel Insignia Country Tourer 2.0 CDTi 4x4: Poslední opravdový Opel

Opel Insignia CT 2.0 CDTi 4x4

Po převzetí značky Opel koncernem PSA přišla řada modelů, které už technicky nemají s vozy s bleskem ve znaku moc společného. Insignia je ale jiná – je totiž poslední pravý Opel.

15.  3.  2018 | Jan Mička | 18 příspěvků
Minitest Ford Galaxy 2,0 TDCi AWD: Velké rodiny děkují!

Ford Galaxy 2,0 TDCi AWD (minitest)

Již čtvrtá generace velkého MPV je stále autem, které je po technické, a hlavně prostorové stránce, na vrcholu tohoto segmentu.

11.  3.  2018 | Radek Pecák | 24 příspěvků
Minitest Toyota Auris TS Hybrid Freestyle: Ideální kombi do města...

Toyota Auris TS Hybrid Freestyle (minitest)

Otestovali jsme hybridní Auris v edici Freestyle. Vyplatí se koupit ještě před uvedením nové generace na trh? Více než kdy jindy tady závisí na vašich prioritách.

8.  3.  2018 | Milan Lažanský | 53 příspěvků