9ff Porsche GT9: další pokořitel Veyronu

Výjimečné dílo německého úpravce 9ff s názvem GT9 jsme vám představili již loni. Už tehdy se výrobce chlubil tím, že jeho téměř tisícikoňová bestie, postavená na základech Porsche 911 GT3 (no, mnoho z něj skutečně nezbylo), dokáže zdolat metu 407 km/h maximální rychlosti. Přesně touto maximálkou se chlubí Bugatti Veyron, dozajista nejrespektovanější vysokorychlostní vůz, který byl kdy postaven.

Po několika měsících od představení jsme se dočkali i oficiálního měření. GT9 dosáhlo na dráze v Papenburgu mety 409 km/h, což je o 2 km/h více než dokáže Veyron. Bohužel ale také od 2 km/h méně, než umí SSC Ultima Aero.

S každým podobným měřením vždy vyvstane otázka, jaké mají tyto závody o jednotky kilometrů v hodině smysl. Mnoho z vás asi řekne, že žádný, ale buďme smířliví - jen je nechme, ať si hrají...

Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek
9ff Porsche GT9

TEST Lexus LC 500: Socha na kolech, precizní řidičský nástroj. Má chybu?

Lexus LC 500

Velké kupé od Lexusu má být dokonale vybroušeným, mistrovským dílem japonského automobilového průmyslu. Pro nás je ale podstatný i fakt, že má naprosto úchvatný pětilitrový osmiválec bez přeplňování!

dnes | Milan Lažanský | 36 příspěvků
TEST Volvo XC40 D4 AWD: Mistr prvního opojení

Volvo XC40 D4 AWD

Na rozdíl od modelů XC60 a XC90 je nové Volvo XC40 postaveno na platformě CMA, určené pro kompaktní vozy. Narostlo však do takových rozměrů, že jedna ze stálic nabídky může přestat dávat smysl.

17.  7.  2018 | Jan Mička | 34 příspěvků
TEST Škoda Fabia edition R5: Lehká ochutnávka možností

Škoda Fabia edition R5

Civilní edice sportovní Fabie R5 v mnohém naznačuje, jak dobrá by mohla být sériová malá ostrá škodovka. Přesto se nedá zcela vyhnout myšlence, že tohle je tak trochu promarněná příležitost.

15.  7.  2018 | Miro Mihálik | 20 příspěvků