9ff GT9, další „trapný“ pokus překonat Veyron?

Kolikrát jsme již slyšeli o tom, že někdo postavil vůz, kterým se pokusí překonat rychlostní rekord Bugatti Veyron? A kolikrát jsme slyšeli, že se to nepovedlo? Prozatím pokaždé.

Další z řady vyzyvatelů se již pilně chystá pokořit magických 407 km/h. Tunerská dílna 9ff v březnu představila model GT9, tedy řádně upravené Porsche 911 Turbo.

Tip: Představení 9ff GT9 naleznete zde.

Toto monstrum, které má novou aerodynamiku a šestiválcový boxer 4,2, dopují pořádně velká turba. Výkon přes 900 koní se pak má postarat o to, že tento vůz konečně položí na lopatky dnes již legendární Veyron.

Již za pár týdnů se tento vůz postaví na slavný ovál v Nardo a pokusí se rozjet přes magických 400 km/h, aby si jej koupil alespoň jeden zákazník.

Jenže... Stejně jako u minulých projektů je tento vůz vším, jen ne férovým rivalem Veyronu. Přes to, že toto dílo si zaslouží po technické stránce velké uznání, Veyronu nesahá ani po kotníky. Veyron totiž není tunerským počinem, nebo přestavěným sporťákem jiného výrobce. Je vhodný pro denní použití, nabízí velkou dávku luxusu a mnoho dalšího.

Ať dopadne výsledek testu jakkoli, Veyron bude i nadále nejrychlejším sériově vyráběným vozem, jehož parametrům se žádný jiný konkurent ani nepřibližuje. Je jedno, jak dlouho byl jeho příchod odkládán a kolik jeho projekt stál, výsledek je totiž natolik ojedinělý, že podobné snahy různých tunerů lze přirovnat k tomu, že byste si do své Škody 120 namontovali „nitro” a pak se chlubili tím, že jste na semaforech pokořili český skvost, Octavii RS.

Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek
9ff GT9

TEST Lexus LC 500: Socha na kolech, precizní řidičský nástroj. Má chybu?

Lexus LC 500

Velké kupé od Lexusu má být dokonale vybroušeným, mistrovským dílem japonského automobilového průmyslu. Pro nás je ale podstatný i fakt, že má naprosto úchvatný pětilitrový osmiválec bez přeplňování!

19.  7.  2018 | Milan Lažanský | 52 příspěvků
TEST Volvo XC40 D4 AWD: Mistr prvního opojení

Volvo XC40 D4 AWD

Na rozdíl od modelů XC60 a XC90 je nové Volvo XC40 postaveno na platformě CMA, určené pro kompaktní vozy. Narostlo však do takových rozměrů, že jedna ze stálic nabídky může přestat dávat smysl.

17.  7.  2018 | Jan Mička | 34 příspěvků
TEST Škoda Fabia edition R5: Lehká ochutnávka možností

Škoda Fabia edition R5

Civilní edice sportovní Fabie R5 v mnohém naznačuje, jak dobrá by mohla být sériová malá ostrá škodovka. Přesto se nedá zcela vyhnout myšlence, že tohle je tak trochu promarněná příležitost.

15.  7.  2018 | Miro Mihálik | 20 příspěvků