9ff GT9, další „trapný“ pokus překonat Veyron?

Kolikrát jsme již slyšeli o tom, že někdo postavil vůz, kterým se pokusí překonat rychlostní rekord Bugatti Veyron? A kolikrát jsme slyšeli, že se to nepovedlo? Prozatím pokaždé.

Další z řady vyzyvatelů se již pilně chystá pokořit magických 407 km/h. Tunerská dílna 9ff v březnu představila model GT9, tedy řádně upravené Porsche 911 Turbo.

Tip: Představení 9ff GT9 naleznete zde.

Toto monstrum, které má novou aerodynamiku a šestiválcový boxer 4,2, dopují pořádně velká turba. Výkon přes 900 koní se pak má postarat o to, že tento vůz konečně položí na lopatky dnes již legendární Veyron.

Již za pár týdnů se tento vůz postaví na slavný ovál v Nardo a pokusí se rozjet přes magických 400 km/h, aby si jej koupil alespoň jeden zákazník.

Jenže... Stejně jako u minulých projektů je tento vůz vším, jen ne férovým rivalem Veyronu. Přes to, že toto dílo si zaslouží po technické stránce velké uznání, Veyronu nesahá ani po kotníky. Veyron totiž není tunerským počinem, nebo přestavěným sporťákem jiného výrobce. Je vhodný pro denní použití, nabízí velkou dávku luxusu a mnoho dalšího.

Ať dopadne výsledek testu jakkoli, Veyron bude i nadále nejrychlejším sériově vyráběným vozem, jehož parametrům se žádný jiný konkurent ani nepřibližuje. Je jedno, jak dlouho byl jeho příchod odkládán a kolik jeho projekt stál, výsledek je totiž natolik ojedinělý, že podobné snahy různých tunerů lze přirovnat k tomu, že byste si do své Škody 120 namontovali „nitro” a pak se chlubili tím, že jste na semaforech pokořili český skvost, Octavii RS.

Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek
9ff GT9

TEST Opel Insignia Country Tourer 2.0 CDTi 4x4: Poslední opravdový Opel

Opel Insignia CT 2.0 CDTi 4x4

Po převzetí značky Opel koncernem PSA přišla řada modelů, které už technicky nemají s vozy s bleskem ve znaku moc společného. Insignia je ale jiná – je totiž poslední pravý Opel.

15.  3.  2018 | Jan Mička | 17 příspěvků
Minitest Ford Galaxy 2,0 TDCi AWD: Velké rodiny děkují!

Ford Galaxy 2,0 TDCi AWD (minitest)

Již čtvrtá generace velkého MPV je stále autem, které je po technické, a hlavně prostorové stránce, na vrcholu tohoto segmentu.

11.  3.  2018 | Radek Pecák | 24 příspěvků
Minitest Toyota Auris TS Hybrid Freestyle: Ideální kombi do města...

Toyota Auris TS Hybrid Freestyle (minitest)

Otestovali jsme hybridní Auris v edici Freestyle. Vyplatí se koupit ještě před uvedením nové generace na trh? Více než kdy jindy tady závisí na vašich prioritách.

8.  3.  2018 | Milan Lažanský | 53 příspěvků