9ff GT9, další „trapný“ pokus překonat Veyron?

Kolikrát jsme již slyšeli o tom, že někdo postavil vůz, kterým se pokusí překonat rychlostní rekord Bugatti Veyron? A kolikrát jsme slyšeli, že se to nepovedlo? Prozatím pokaždé.

Další z řady vyzyvatelů se již pilně chystá pokořit magických 407 km/h. Tunerská dílna 9ff v březnu představila model GT9, tedy řádně upravené Porsche 911 Turbo.

Tip: Představení 9ff GT9 naleznete zde.

Toto monstrum, které má novou aerodynamiku a šestiválcový boxer 4,2, dopují pořádně velká turba. Výkon přes 900 koní se pak má postarat o to, že tento vůz konečně položí na lopatky dnes již legendární Veyron.

Již za pár týdnů se tento vůz postaví na slavný ovál v Nardo a pokusí se rozjet přes magických 400 km/h, aby si jej koupil alespoň jeden zákazník.

Jenže... Stejně jako u minulých projektů je tento vůz vším, jen ne férovým rivalem Veyronu. Přes to, že toto dílo si zaslouží po technické stránce velké uznání, Veyronu nesahá ani po kotníky. Veyron totiž není tunerským počinem, nebo přestavěným sporťákem jiného výrobce. Je vhodný pro denní použití, nabízí velkou dávku luxusu a mnoho dalšího.

Ať dopadne výsledek testu jakkoli, Veyron bude i nadále nejrychlejším sériově vyráběným vozem, jehož parametrům se žádný jiný konkurent ani nepřibližuje. Je jedno, jak dlouho byl jeho příchod odkládán a kolik jeho projekt stál, výsledek je totiž natolik ojedinělý, že podobné snahy různých tunerů lze přirovnat k tomu, že byste si do své Škody 120 namontovali „nitro” a pak se chlubili tím, že jste na semaforech pokořili český skvost, Octavii RS.

Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek
9ff GT9

Test Hondy CB650F: Slušná dávka adrenalinu pro každý den

Honda CB650F

Výkon vyčtený z technických tabulek vás neuchvátí, ale nenechte se vysmát. S touhle motorkou se vyřádíte jako s málokterou jinou. Vypadá skvěle, je dokonale ovladatelná, je za rozumný peníz a vhodná i pro začátečníky. A pokud chcete, pojede s vámi tak, že vám adrenalin bude stříkat z uší ještě hodně dlouho po tom, co ji zaparkujete doma v garáži.

včera | Michal Žďárský | 3 příspěvky
Test Mercedesu třídy S po faceliftu: Vyšel návrat k řadovému šestiválci?

Mercedes-Benz S400d

Naší recenzí tentokrát prošel Mercedes nejvyšší řady s nejsilnějším vznětovým motorem, které se kdy montovaly do osobních vozů této automobilky.

13.  10.  2017 | Milan Lažanský | 10 příspěvků
Test Suzuki Swift SHVS: Tady elektromotor rozhodně dává smysl!

Suzuki Swift SHVS

Naší recenzí prošla nová generace Suzuki Swift. Vyzkoušeli jsme ji v mild-hybridní variantě.

4.  10.  2017 | Milan Lažanský | 16 příspěvků