9ff 911 Turbo: nejrychlejší kabrio

Svět rychlosti není vyhrazen jen uzavřeným plechovým miláčkům. I ti, kteří rádi vítr ve vlasech, mohou jezdit opravdu rychle.

Kolem tunerské dílny 9ff se v posledních dnech točí svět opravdu rychlých kol. V současnosti pilně pracují na posledních testech před překonáním rychlostního rekordu a k tomu přidali i nové kabrio, které aspiruje na titul nejrychlejší otevřené auto na světě.

Jak to u 9ff chodí, pro základ svého výtvoru sáhli k Porsche. Konkrétně pro model 911 Turbo Cabrio, které samo o sobě poskytuje opravdu vysoké výkony. Jenže to nestačí.

Standardní šestiválcový boxer 3,6 převrtali a získali tak větší objem čtyři litry. K tomu vyměnili v motoru snad úplně vše. Nové jsou kované písty, klika, ojnice, vačky, ventily a další drobnůstky, které musí vydržet daleko větší tlaky.

O ty se stará biturbo vlastní výroby, které dále ve spoluprácí s novým kitem sáním, výfukovým systémem a software řídící jednotky, dokázaly navýšit výkon na 582 kW (780 k).

Pokud se chcete rychle zbavit vlasů, pak doporučujeme při maximální rychlosti 381 km/h stáhnout střechu a mírně povystrčit hlavu. Doufejte jen, že před vozem si v té chvíli neuleví zákeřný holub.

Aby to ovšem vše fungovalo a z Porsche se nestalo vznášedlo, museli nastoupit inženýři, kteří rádi aerodynamiku. Toto dílo totiž dostalo novou přední partii s novým nárazníkem a spodní spoilerem. Změny jsou i na prazích a také na zadní části vozu. To vše dohromady snižuje vztlak a zvyšuje přítlak.

Za 20" koly se pak nachází dle přání konvenční posílené brzdy, nebo keramický set.

Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek
Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek
9ff 911 Turbo

 

Test Toyota Land Cruiser 2.8 D-4D: Žádný úkol není nesplnitelný

Toyota Land Cruiser 2.8 D-4D

Toyota sice v Evropě propaguje hybridy, stále však nabízí i nezničitelná auta, která ji v minulosti proslavila.

včera | Radek Pecák | 6 příspěvků
Minitest Subaru Forester 2.0i-L: Vylepšený kmet dostal dvě oči navíc

Subaru Forester 2.0iL (minitest)

Forester chce v letošním roce k poctivému podvozku nabídnout i porci aktivní bezpečnosti. Přesvědčí matador kategorie i ty "bezpečně smýšlející"?

16.  1.  2018 | Milan Lažanský | 2 příspěvky
Minitest Mitsubishi ASX 1,6 MIVEC: Jsou vylepšení znát?

Mitsubishi ASX 1,6 MIVEC (minitest )

Mitsubishi ASX se v provedení modelového roku 2018 nezměnilo po technické stránce, zapracovalo ale na designu.

13.  1.  2018 | Radek Pecák | 15 příspěvků