9ff 911 Turbo: nejrychlejší kabrio

Svět rychlosti není vyhrazen jen uzavřeným plechovým miláčkům. I ti, kteří rádi vítr ve vlasech, mohou jezdit opravdu rychle.

Kolem tunerské dílny 9ff se v posledních dnech točí svět opravdu rychlých kol. V současnosti pilně pracují na posledních testech před překonáním rychlostního rekordu a k tomu přidali i nové kabrio, které aspiruje na titul nejrychlejší otevřené auto na světě.

Jak to u 9ff chodí, pro základ svého výtvoru sáhli k Porsche. Konkrétně pro model 911 Turbo Cabrio, které samo o sobě poskytuje opravdu vysoké výkony. Jenže to nestačí.

Standardní šestiválcový boxer 3,6 převrtali a získali tak větší objem čtyři litry. K tomu vyměnili v motoru snad úplně vše. Nové jsou kované písty, klika, ojnice, vačky, ventily a další drobnůstky, které musí vydržet daleko větší tlaky.

O ty se stará biturbo vlastní výroby, které dále ve spoluprácí s novým kitem sáním, výfukovým systémem a software řídící jednotky, dokázaly navýšit výkon na 582 kW (780 k).

Pokud se chcete rychle zbavit vlasů, pak doporučujeme při maximální rychlosti 381 km/h stáhnout střechu a mírně povystrčit hlavu. Doufejte jen, že před vozem si v té chvíli neuleví zákeřný holub.

Aby to ovšem vše fungovalo a z Porsche se nestalo vznášedlo, museli nastoupit inženýři, kteří rádi aerodynamiku. Toto dílo totiž dostalo novou přední partii s novým nárazníkem a spodní spoilerem. Změny jsou i na prazích a také na zadní části vozu. To vše dohromady snižuje vztlak a zvyšuje přítlak.

Za 20" koly se pak nachází dle přání konvenční posílené brzdy, nebo keramický set.

Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek
Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek
9ff 911 Turbo

 

Test ojetiny Mini One: Britské retro úžasně jezdí, trápí jej ale motory

Ojetina: Mini One

Druhá generace hatchbacku mini se začala nabízet před jedenácti roky. Dnes ji v nabídce bazarů naleznete za ceny od 120 tisíc korun. Na co si dát pozor?

21.  10.  2017 | David Rusol
Test Hondy CB650F: Slušná dávka adrenalinu pro každý den

Honda CB650F

Výkon vyčtený z technických tabulek vás neuchvátí, ale nenechte se vysmát. S touhle motorkou se vyřádíte jako s málokterou jinou. Vypadá skvěle, je dokonale ovladatelná, je za rozumný peníz a vhodná i pro začátečníky. A pokud chcete, pojede s vámi tak, že vám adrenalin bude stříkat z uší ještě hodně dlouho po tom, co ji zaparkujete doma v garáži.

17.  10.  2017 | Michal Žďárský | 4 příspěvky
Test Mercedesu třídy S po faceliftu: Vyšel návrat k řadovému šestiválci?

Mercedes-Benz S400d

Naší recenzí tentokrát prošel Mercedes nejvyšší řady s nejsilnějším vznětovým motorem, které se kdy montovaly do osobních vozů této automobilky.

13.  10.  2017 | Milan Lažanský | 10 příspěvků