90 let klubového domu Autoklubu ČR. Na oslavu ctí nejslavnější závodnici

„Musíte mít vůli zvítězit“, stojí na bustě Elišky Junkové a připomíná nám tak zlatou éru českého motorsportu.

Historie českého Autoklubu se začala psát před 115 lety. Takovou věc je třeba pořádně oslavit. Mimo to byl před devadesáti lety založen klubový dům. K příležitosti dvojitého jubilea představil Autoklub bustu Elišky Junkové, nejslavnější české závodnice.

Závodnice Eliška Junková fascinovala celý svět. Od jejího úmrtí uběhlo 26 let

Závodnice Eliška Junková fascinovala celý svět. Od jejího úmrtí uběhlo 26 let

Představení busty proběhlo za přítomnosti prezidenta Autoklubu ČR Jana Šťovíčka, syna Elišky Junkové Vladimíra Junka a mimo jiné i herečky seriálu První republika, Veroniky Arichtevy. Autoklub si vedle busty připravil i výstavu připomínající historii českého motorsportu.

„Připomínáme si obrovskou tradici Autoklubu, připravili jsme expozici o naší historii a vzdáváme hold Elišce Junkové slavnostním odhalením její busty v klubovém domě, který byl otevřen před devadesáti lety,“ řekl Jan Šťovíček. „Její bustou jste znovu umožnili Elišce Junkové vstup do klubového domu, chodila sem nesmírně ráda,“ vzpomníná zase Vladimír Junek.

Autokluby mají vlastní Ligu mistrů. A Češi jsou na stupni vítězů!

Autokluby mají vlastní Ligu mistrů. A Češi jsou na stupni vítězů!

Zároveň bylo představeno i nové logo a propozice šampionátu Grand Prix historických vozidel. Kalendář zahrnuje čtyři závody: 1000 mil Československých, Brno Revival, Grand Prix Bugatti a Zbraslav - Jílovište. Šampionátem navazujeme na tento odkaz a zároveň chceme podpořit povědomí o technickém umu našich předků,“ uvedl Jan Šťovíček.

Přidat příspěvek

Nejnovější komentáře

TEST Range Rover P400 Autobiography: Další důvod, proč se stát milionářem

Range Rover P400

Range Rover není autem pro každého, ale každý by si ho měl zkusit. Nyní má nový motor o výkonu 400 koní s hybridní technikou. Jaký je?

dnes | Vladimír Kadera | 38 příspěvků
TEST Toyota RAV4 2.5 Hybrid 4x4 Black Edition: Ta nejčernější myslí jen zeleně

Toyota RAV4 Hybrid Black Edition

Současná generace Toyoty RAV4 se vzdala naftového motoru. Oblíbené SUV koupíte buď s ryze benzinovým, nebo hybridním pohonem, přičemž elektrifikovaná verze nedávno dorazil na český trh v atraktivním provedení Black Edition. Vyzkoušeli jsme tu nejlepší možnou konfiguraci.

26.  11.  2020 | Jan Mička | 79 příspěvků
TEST BMW X6 xDrive30d: Starbucks, špinavé nohavice a příjemná jízda

BMW X6 xDrive30d

Jednou z největších premiér loňského roku bylo nové BMW X6, obří stylovka pro hordy movitých majitelů, kteří se nebojí expresivního stylu. Zkusili jsme naftový základ v podobě verze xDrive30d.

22.  11.  2020 | Vladimír Kadera | 64 příspěvků