90 let klubového domu Autoklubu ČR. Na oslavu ctí nejslavnější závodnici

„Musíte mít vůli zvítězit“, stojí na bustě Elišky Junkové a připomíná nám tak zlatou éru českého motorsportu.

Historie českého Autoklubu se začala psát před 115 lety. Takovou věc je třeba pořádně oslavit. Mimo to byl před devadesáti lety založen klubový dům. K příležitosti dvojitého jubilea představil Autoklub bustu Elišky Junkové, nejslavnější české závodnice.

Eliška Junková fascinovala závodnický svět. Její kariéru ukončila tragédie

Eliška Junková fascinovala závodnický svět. Její kariéru ukončila tragédie

Představení busty proběhlo za přítomnosti prezidenta Autoklubu ČR Jana Šťovíčka, syna Elišky Junkové Vladimíra Junka a mimo jiné i herečky seriálu První republika, Veroniky Arichtevy. Autoklub si vedle busty připravil i výstavu připomínající historii českého motorsportu.

„Připomínáme si obrovskou tradici Autoklubu, připravili jsme expozici o naší historii a vzdáváme hold Elišce Junkové slavnostním odhalením její busty v klubovém domě, který byl otevřen před devadesáti lety,“ řekl Jan Šťovíček. „Její bustou jste znovu umožnili Elišce Junkové vstup do klubového domu, chodila sem nesmírně ráda,“ vzpomníná zase Vladimír Junek.

Autokluby mají vlastní Ligu mistrů. A Češi jsou na stupni vítězů!

Autokluby mají vlastní Ligu mistrů. A Češi jsou na stupni vítězů!

Zároveň bylo představeno i nové logo a propozice šampionátu Grand Prix historických vozidel. Kalendář zahrnuje čtyři závody: 1000 mil Československých, Brno Revival, Grand Prix Bugatti a Zbraslav - Jílovište. Šampionátem navazujeme na tento odkaz a zároveň chceme podpořit povědomí o technickém umu našich předků,“ uvedl Jan Šťovíček.

Přidat příspěvek

Nejnovější komentáře

Za volantem Fordu Transit PHEV: Vážně někdo potřebuje dodávku do zásuvky?

Fordu Transit Custom PHEV

Bez elektriky se to neobejde ani u užitkových vozidel. A pokud chce Ford i nadále patřit v tomto segmentu ke špičce, musel se současnému trendu přizpůsobit. Nové mild-hybridní a plug-in hybridní modely jsme již měli možnost vyzkoušet.

10.  11.  2019 | Svět motorů | 38 příspěvků
Minitest BMW 640d xDrive GT: Svatební povoz, dálniční expres i luxusní náklaďák

BMW 640d xDrive GT

Jak byste hodnotili bleskurychlou možnost využít komfortního hrbáče od BMW, když nemáte čas a hrnou se na vás povinnosti okolo svatby? Asi nějak takhle…

7.  11.  2019 | Daniel Fuglevič | 55 příspěvků
TEST Kia ProCeed GT 1.6 T-GDI: Ani ryba, ani rak. Tak co tedy?

Kia ProCeed GT 1.6 T-GDI

Gran Tourismo – ikonická posh kategorie komfortních, rychlých a rozměrných vozů pro neskromné transkontinentální cesty plné emocí. Od kochacích průjezdů serpentin Azurového pobřeží, přes agresivní stinty skrz Alpské průsmyky, po Vollgas na Autobahnu a cruising luxusními bulváry světových metropolí… tak přesně tohle Kia ProCeed GT neumí. Ale vypadá u toho zatraceně dobře!

5.  11.  2019 | Petr Schnagl | 62 příspěvků