90 let klubového domu Autoklubu ČR. Na oslavu ctí nejslavnější závodnici

„Musíte mít vůli zvítězit“, stojí na bustě Elišky Junkové a připomíná nám tak zlatou éru českého motorsportu.

Historie českého Autoklubu se začala psát před 115 lety. Takovou věc je třeba pořádně oslavit. Mimo to byl před devadesáti lety založen klubový dům. K příležitosti dvojitého jubilea představil Autoklub bustu Elišky Junkové, nejslavnější české závodnice.

Eliška Junková fascinovala závodnický svět. Její kariéru ukončila tragédie

Eliška Junková fascinovala závodnický svět. Její kariéru ukončila tragédie

Představení busty proběhlo za přítomnosti prezidenta Autoklubu ČR Jana Šťovíčka, syna Elišky Junkové Vladimíra Junka a mimo jiné i herečky seriálu První republika, Veroniky Arichtevy. Autoklub si vedle busty připravil i výstavu připomínající historii českého motorsportu.

„Připomínáme si obrovskou tradici Autoklubu, připravili jsme expozici o naší historii a vzdáváme hold Elišce Junkové slavnostním odhalením její busty v klubovém domě, který byl otevřen před devadesáti lety,“ řekl Jan Šťovíček. „Její bustou jste znovu umožnili Elišce Junkové vstup do klubového domu, chodila sem nesmírně ráda,“ vzpomníná zase Vladimír Junek.

Autokluby mají vlastní Ligu mistrů. A Češi jsou na stupni vítězů!

Autokluby mají vlastní Ligu mistrů. A Češi jsou na stupni vítězů!

Zároveň bylo představeno i nové logo a propozice šampionátu Grand Prix historických vozidel. Kalendář zahrnuje čtyři závody: 1000 mil Československých, Brno Revival, Grand Prix Bugatti a Zbraslav - Jílovište. Šampionátem navazujeme na tento odkaz a zároveň chceme podpořit povědomí o technickém umu našich předků,“ uvedl Jan Šťovíček.

Přidat příspěvek

Nejnovější komentáře

TEST Mitsubishi Space Star 1.2 MIVEC: Když vám auto vybírá peněženka

Mitsubishi Space Star 1.2 MIVEC

Kategorie aut, která se dají koupit do tří set tisíc korun, se pomalu ale jistě zužuje. Kvůli novým povinným bezpečnostním systémům navíc můžeme očekávat zdražení napříc celým segmentem. Mitsubishi Space Star se však ještě drží v přijatelných mezích.

včera | Vladimír Kadera | 4 příspěvky
TEST Audi Q3 35 TDI S tronic: Když nemůže, tak přidej!

Audi Q3 35 TDI S tronic

Příbuznost minulé a nové generace Audi Q3 byste možná na první pohled netipovali. Až tak se kompaktní SUV změnilo. Otázkou zůstává, o kolik výš dokáže novinka posunout standardy nastolené předchůdcem.

19.  4.  2019 | Jan Mička | 70 příspěvků
První jízda se Suzuki Swift Sport: Je to žlutý ďábel za super peníze!

Suzuki Swift Sport (první svezení)

„No konečně, ty malej rošťáku“, vypadlo ze mě ihned po nasednutí. Tohle auto je totiž naprosto skvělý způsob, jak utratit půl milionu.

14.  4.  2019 | Vladimír Kadera | 36 příspěvků