90 let klubového domu Autoklubu ČR. Na oslavu ctí nejslavnější závodnici

„Musíte mít vůli zvítězit“, stojí na bustě Elišky Junkové a připomíná nám tak zlatou éru českého motorsportu.

Historie českého Autoklubu se začala psát před 115 lety. Takovou věc je třeba pořádně oslavit. Mimo to byl před devadesáti lety založen klubový dům. K příležitosti dvojitého jubilea představil Autoklub bustu Elišky Junkové, nejslavnější české závodnice.

Eliška Junková fascinovala závodnický svět. Její kariéru ukončila tragédie

Eliška Junková fascinovala závodnický svět. Její kariéru ukončila tragédie

Představení busty proběhlo za přítomnosti prezidenta Autoklubu ČR Jana Šťovíčka, syna Elišky Junkové Vladimíra Junka a mimo jiné i herečky seriálu První republika, Veroniky Arichtevy. Autoklub si vedle busty připravil i výstavu připomínající historii českého motorsportu.

„Připomínáme si obrovskou tradici Autoklubu, připravili jsme expozici o naší historii a vzdáváme hold Elišce Junkové slavnostním odhalením její busty v klubovém domě, který byl otevřen před devadesáti lety,“ řekl Jan Šťovíček. „Její bustou jste znovu umožnili Elišce Junkové vstup do klubového domu, chodila sem nesmírně ráda,“ vzpomníná zase Vladimír Junek.

Autokluby mají vlastní Ligu mistrů. A Češi jsou na stupni vítězů!

Autokluby mají vlastní Ligu mistrů. A Češi jsou na stupni vítězů!

Zároveň bylo představeno i nové logo a propozice šampionátu Grand Prix historických vozidel. Kalendář zahrnuje čtyři závody: 1000 mil Československých, Brno Revival, Grand Prix Bugatti a Zbraslav - Jílovište. Šampionátem navazujeme na tento odkaz a zároveň chceme podpořit povědomí o technickém umu našich předků,“ uvedl Jan Šťovíček.

Přidat příspěvek

Nejnovější komentáře

TEST Range Rover Evoque P250: Stojí tvrdohlavý nezmar za skoro 2 miliony?

Range Rover Evoque P250

Range Rover si prostě nedá říct a i do městského crossoveru nabízí všemožnou výbavu do terénu. Je tolik kilogramů navíc opravdu potřeba? A poradí si s tím mild-hybridní pohon?

21.  7.  2019 | Vladimír Kadera | 16 příspěvků
TEST Opel Combo Life 1.2 Turbo a Van XL 1.5 CDTI: Když dva nedělají totéž

Opel Combo Life 1.2 Turbo a Van XL 1.5 CDTI

Opel Combo pochází z kvarteta rodných bratrů, kteří se s obměnami prodávají pod značkami PSA i Toyoty. Je tedy nasnadě, že v odpovídajících verzích se nebudou výrazně lišit. Což je do značné míry pravda, avšak rozdíly se najdou a užitková verze se od osobních modelů liší víc, než by se na první pohled zdálo.

18.  7.  2019 | Petr Schnagl | 11 příspěvků
Za volantem nového Audi A4: S4 TDI má neskutečnou sílu, TDI Evo zase spotřebu

Audi A4 2.0 TDI Evo a S4 TDI (první svezení)

Nejúspěšnější model automobilky Audi, A4, slaví v letošním roce 25 let od začátku výroby. Facelift je ideálním dárkem, obzvláště když se nezaměřil pouze na změnu vzhledu.

17.  7.  2019 | Jan Mička | 69 příspěvků