653 koní nestačí! BMW ukázalo fotku výkonnější verze XM Label Red. Kolem označení se točí zajímavé diskuze

Už v oficiální tiskové zprávě byla zmínka o plánu výkonnější verze BMW XM Label Red. Technické údaje sice neznáme, ale víme, jak bude vypadat.

Představením BMW XM ukázala divize M vzrušující budoucnost hybridních pohonů. Aby si novinka náležitě zasloužila své místo, automobilka ji vybavila plug-in hybridním pohonem s výkonem 480 kW a točivým momentem 800 Nm. Nakonec, není se čemu divit, když luxusní mastodont vážící 2710 kg zvládá sprint z 0 na 100 km/h za 4,3 sekundy. Navzdory tomu, že konkurenta s tímto typem karoserie a plug-in hybridním pohonem by na stejné úrovni hledal těžko, v létě příštího roku přijde ještě silnější verze.

Hlavním lákadlem je navýšený výkon na 550 kW s točivým momentem bezmála 1000 Nm. Tím pádem se novinka ve zrychlení ještě přiblíží hranici 4 sekund. Zatímco podrobnosti technického rázu chybí, o exteriéru toho díky uniklým fotografiím víme daleko více.

Vzhledem k názvu edice Label Red najdeme na karoserii řadu detailů ve výrazně červeném laku, které tvoří nejlepší kontrast s černou Frozen. Ve zkratce se jedná o prvky, které jsou jinak zlaté, nebo leskle černé v rámci paketu Shadow Line. Konkrétně to jsou rámečky předních ledvinek, lišty kolem oken, kola a plakety nesoucí označení modelu. Ačkoliv podoba interiéru není známa, BMW se netají tím, že stejný koncept převezme také prostor pro posádku.

Otázkou je, jestli automobilka zůstane jen u navýšeného výkonu a odlišně lakovaných pozlátek. České ceny nejsou známy, ale na americkém trhu plánuje BMW prodávat standardní XM v přepočtu od 4,08 milionu korun. Za XM Label Red si má údajně říci přes 4,75 milionu korun.

Kolem samotného názvu se rovněž točí řada více či méně pravděpodobných spekulací. Z marketingového hlediska jde určitě o atraktivní označení, ale stejně tak může BMW do budoucna plánovat novou sérii „prestižnější“ výbavy, jejíž název by se řídil podle použité barvy.

BMW

BMW (zkratka z Bayerische Motoren Werke AG) je německá automobilka, které vznikla v roce 1916. Sídlí v Mnichově. BMW vlastní také značku Mini a patří pod ní i Rolls-Royce Motor Cars.

BMW Řada 1 • BMW Řada 2 • BMW Řada 3 • BMW Řada 4 • BMW Řada 5 • BMW Řada 6/6 GTBMW Řada 7BMW X1 • BMW X2BMW X3BMW X4BMW X5BMW X6BMW X7BMW Z4

Diskuze (1) Další článek: Bentley Bentayga Hybrid je silnější a nově i pro verze S a Azure. Tichem a klidem bojuje proti depresím

Témata článku: , , , , , , , , , , , , , , , , , Auta SUV na Heureka.cz