5 nejzajímavějších vzorů čalounění starých Porsche. Které se vám líbí nejvíce?

Porsche přichází s dalším dílem série „Top 5“ a tentokrát nám ukazuje nejzajímavější vzory čalounění sedaček ve svých starých modelech.

Dneska už takové nedělají. Takto by se možná dala popsat ukázka nejzajímavějších designů čalounění, které se v minulosti objevily ve starých modelech automobilky Porsche. Výrobce opět vytváří svůj seznam „Top 5“ a po přehlídce tajných prototypů či nejdražších vozů z aukcí se zaměřuje právě na interiérový design a přesněji látky a vzory použité na sedačkách.

70. a 80. léta byla nejspíše vrcholem excentricky zbarvených kabin tehdejších sporťáků a u Porsche se nejednalo o výjimku. Tak například prvním adeptem v žebříčku je Porsche 928 S z roku 1983, které se pyšní rudými sedačkami v kombinaci kůže a látky doplněné o bílé proužkování. Kůži pak najdete i na palubní desce, volantu a dalších částech.

Porsche ukazuje své tajné prototypy. Znáte třeba Cayenne Cabrio?

Porsche ukazuje své tajné prototypy. Znáte třeba Cayenne Cabrio?

Ostatně podobnou barevnou kombinaci předvádí i 911 Carrera 3.2 z roku 1989, která však hromadu kůže střídá za látkové polstrování, jehož bílé pruhy skvěle ladí s barvou karoserie. U přeplňované 911 Turbo z roku 1974 poté interiér zalévá tradiční kostkovaný vzor, jak na sedačkách, tak na vnitřních panelech dveří.

Z úplných začátků modelu 911 přichází tkanina zvaná jako „Pepito“, která se objevila v původní 911 z roku 1964. Design sedaček tak razí střídavě bílo-černým kostkováním v kombinaci s černým koženým čalouněním na bočnících.

Jiná variace na téma kostkovaného vzoru se nakonec objevuje také u Porsche 911 Targa SC z roku 1981. Zde je design inspirován vlající šachovnicovou vlajkou, tudíž i proto není vzor kostek a jejich velikost zcela exaktní a vytváří jistou iluzi deformace.

TEST Lexus UX 250h F Sport Top: Pro nejdůležitější lidi na světě

Lexus UX 250h F Sport Top

O tom, že Lexus navrhuje a vyrábí opravdu krásná auta, není pochyb. A já se k řízení jednoho takového krasavce dostala. Nový Lexus UX 250h je první auto s hybridním pohonem, které jsem měla možnost vyzkoušet, a byla jsem z něj nadšená. Samozřejmě hlavně z holčičího pohledu, jak jinak.

dnes | AutoRevue.cz | 9 příspěvků
Minitest Lexus LS 500 AWD: Pro ty, kteří vědí, co chtějí

Lexus LS 500 AWD (minitest)

Vrchol motorové nabídky vlajkové lodi Lexusu se musí spokojit s šesti válci. Bude mu to stačit?

19.  5.  2019 | Vladimír Kadera | 20 příspěvků
Řídili jsme nový Ford Ranger Raptor: Je perfektní! To nejdůležitější však schází

Ford Ranger Raptor (první svezení)

Ford Ranger Raptor dokazuje, že práce může být i zábava. Umí dřít, vypadá u toho skvěle a těžkým terénem jezdí jako pánbůh.

17.  5.  2019 | Jiří Baborský | 22 příspěvků