39 dní a 11.000 kilometrů. Terénní Porsche 911 zdolaly Jižní Ameriku, vznikla z toho fantastická galerie

Pro majitele podobných kreací si asi nelze představit moc lepších zážitků.

Jak si představujete perfektní výlet s autem? O strým hatchbackem po Alpách? S Ferrari F430 Scuderia po těch nejlepších evropských okruzích? A co takhle s Porsche 911 do terénu. Za dobu existence tohoto ikonického modelu jsme viděli již mraky přestaveb, které byly schopné se poprat s různými druhy terénu.

O Porsche do terénu se teď navíc mluví ještě více díky zbrusu novému modelu Porsche 911 Dakar inspirovaným závodním modelem 953. Starší kousky 911 do terénu se ale samozřejmě koupit nedají, musíte k úpravcům, kterých je naštěstí požehnaně. Jedním z nich je také Kalam Automotive, kde se rodí terénní 911 generace 964 a 993 či terénní Cayenne.

Své schopnosti se nyní úpravce rozhodl prokázat na 11.000 kilometrů dlouhém výletu po Jižní Americe. Tuto obří porci kilometrů zdolala flotila za 39 dní a navštívila během nich třeba Machu Picchu, jezero Titicaca, solné pláně Uyuni nebo poušť Atacama. Úpravce, respektive jeho divize právě pro stavbu 911, poskytla médiím dechberoucí fotografie, které si můžete prohlédnout v galerii.

Porsche

Porsche je německý výrobce sportovních automobilů. Firmu založil v roce 1931 Ferdinand Porsche. V roce 1961 vznikl první model legendární řady 911, která se stále vyrábí.

V roce 2009 Porsche – coby velmi profitabilní automobilku – ovládl Volkswagen.

Porsche 718 • Porsche 911 • Porsche Taycan • Porsche Panamera • Porsche Macan • Porsche Cayenne

Diskuze (3) Další článek: Maďaři začali vyrábět takřka dokonalý restomod. Stačí mu 170 koní a cena je úplně v pohodě

Témata článku: , , , , , , , , , , , , , , , , ,