352 km/h v Lamborghini Murcielago LP640 (video)

Lamborghini Murcielago ve verzi LP640 je vozem, který se svou maximální rychlostí řadí mezi absolutní špičku. Mezi sériově vyráběnými vozy nenajdeme mnoho těch, které by byly schopny atakovat metu 340 km/h, což je už skutečně pěkná rychlost. Ale umí ji Murcielago skutečně dosáhnout? Jeden z jeho amerických majitelů se rozhodl si to ověřit v praxi a protože zřejmě není sobec, svůj pokus si nenechal pro sebe.

Ačkoli videa se zdoláváním maximálních rychlostí nebývají nějak zvášť záživná, toto je přece jen zajímavé. Už samotné auto je výjimečné, zpracování není vyloženě amatérské (např. venkovní záběr jízdy maximální rychlostí po dálnici je skutečně působivý) a dosažená „v-max” 219 mil za hodinu, tedy 352 km/h je dokonce vyšší než výrobcem udávaná. Pěknou podívanou.

Test ojetiny Mini One: Britské retro úžasně jezdí, trápí jej ale motory

Ojetina: Mini One

Druhá generace hatchbacku mini se začala nabízet před jedenácti roky. Dnes ji v nabídce bazarů naleznete za ceny od 120 tisíc korun. Na co si dát pozor?

včera | David Rusol
Test Hondy CB650F: Slušná dávka adrenalinu pro každý den

Honda CB650F

Výkon vyčtený z technických tabulek vás neuchvátí, ale nenechte se vysmát. S touhle motorkou se vyřádíte jako s málokterou jinou. Vypadá skvěle, je dokonale ovladatelná, je za rozumný peníz a vhodná i pro začátečníky. A pokud chcete, pojede s vámi tak, že vám adrenalin bude stříkat z uší ještě hodně dlouho po tom, co ji zaparkujete doma v garáži.

17.  10.  2017 | Michal Žďárský | 4 příspěvky
Test Mercedesu třídy S po faceliftu: Vyšel návrat k řadovému šestiválci?

Mercedes-Benz S400d

Naší recenzí tentokrát prošel Mercedes nejvyšší řady s nejsilnějším vznětovým motorem, které se kdy montovaly do osobních vozů této automobilky.

13.  10.  2017 | Milan Lažanský | 10 příspěvků