352 km/h v Lamborghini Murcielago LP640 (video)

Lamborghini Murcielago ve verzi LP640 je vozem, který se svou maximální rychlostí řadí mezi absolutní špičku. Mezi sériově vyráběnými vozy nenajdeme mnoho těch, které by byly schopny atakovat metu 340 km/h, což je už skutečně pěkná rychlost. Ale umí ji Murcielago skutečně dosáhnout? Jeden z jeho amerických majitelů se rozhodl si to ověřit v praxi a protože zřejmě není sobec, svůj pokus si nenechal pro sebe.

Ačkoli videa se zdoláváním maximálních rychlostí nebývají nějak zvášť záživná, toto je přece jen zajímavé. Už samotné auto je výjimečné, zpracování není vyloženě amatérské (např. venkovní záběr jízdy maximální rychlostí po dálnici je skutečně působivý) a dosažená „v-max” 219 mil za hodinu, tedy 352 km/h je dokonce vyšší než výrobcem udávaná. Pěknou podívanou.

TEST Opel Insignia Country Tourer 2.0 CDTi 4x4: Poslední opravdový Opel

Opel Insignia CT 2.0 CDTi 4x4

Po převzetí značky Opel koncernem PSA přišla řada modelů, které už technicky nemají s vozy s bleskem ve znaku moc společného. Insignia je ale jiná – je totiž poslední pravý Opel.

15.  3.  2018 | Jan Mička | 18 příspěvků
Minitest Ford Galaxy 2,0 TDCi AWD: Velké rodiny děkují!

Ford Galaxy 2,0 TDCi AWD (minitest)

Již čtvrtá generace velkého MPV je stále autem, které je po technické, a hlavně prostorové stránce, na vrcholu tohoto segmentu.

11.  3.  2018 | Radek Pecák | 24 příspěvků
Minitest Toyota Auris TS Hybrid Freestyle: Ideální kombi do města...

Toyota Auris TS Hybrid Freestyle (minitest)

Otestovali jsme hybridní Auris v edici Freestyle. Vyplatí se koupit ještě před uvedením nové generace na trh? Více než kdy jindy tady závisí na vašich prioritách.

8.  3.  2018 | Milan Lažanský | 53 příspěvků