352 km/h v Lamborghini Murcielago LP640 (video)

Lamborghini Murcielago ve verzi LP640 je vozem, který se svou maximální rychlostí řadí mezi absolutní špičku. Mezi sériově vyráběnými vozy nenajdeme mnoho těch, které by byly schopny atakovat metu 340 km/h, což je už skutečně pěkná rychlost. Ale umí ji Murcielago skutečně dosáhnout? Jeden z jeho amerických majitelů se rozhodl si to ověřit v praxi a protože zřejmě není sobec, svůj pokus si nenechal pro sebe.

Ačkoli videa se zdoláváním maximálních rychlostí nebývají nějak zvášť záživná, toto je přece jen zajímavé. Už samotné auto je výjimečné, zpracování není vyloženě amatérské (např. venkovní záběr jízdy maximální rychlostí po dálnici je skutečně působivý) a dosažená „v-max” 219 mil za hodinu, tedy 352 km/h je dokonce vyšší než výrobcem udávaná. Pěknou podívanou.

TEST Volvo XC40 D4 AWD: Mistr prvního opojení

Volvo XC40 D4 AWD

Na rozdíl od modelů XC60 a XC90 je nové Volvo XC40 postaveno na platformě CMA, určené pro kompaktní vozy. Narostlo však do takových rozměrů, že jedna ze stálic nabídky může přestat dávat smysl.

17.  7.  2018 | Jan Mička | 29 příspěvků
TEST Škoda Fabia edition R5: Lehká ochutnávka možností

Škoda Fabia edition R5

Civilní edice sportovní Fabie R5 v mnohém naznačuje, jak dobrá by mohla být sériová malá ostrá škodovka. Přesto se nedá zcela vyhnout myšlence, že tohle je tak trochu promarněná příležitost.

15.  7.  2018 | Miro Mihálik | 20 příspěvků
Minitest Mazda MX-5 RF: Řidičská bohyně s kovovou čepicí

Mazda MX-5 RF (minitest)

Není to zdaleka poprvé, co Mazda pro legendární roadster MX-5 nabízí alternativu s pevnou střechou. Aktuální generace na to jde dost odlišně než předchůdci.

12.  7.  2018 | Milan Lažanský | 21 příspěvků