25 let VW Polo

První Polo se v nabídce automobilky Volkswagen objevilo právě před 25 lety. Během čtvrtstoletí se v několika modelových generacích vyrobilo už 6,5 milionů vozů řady Polo. Dnes si povíme něco o Polech první a druhé generace.
25 let VW Polo
První Polo se v nabídce automobilky Volkswagen objevilo právě před 25 lety. Během čtvrtstoletí se v několika modelových generacích vyrobilo už 6,5 milionů vozů řady Polo. Dnes si povíme něco o Polech první a druhé generace.

První generace byla představena v roce 1975. Moderní kompaktní karoserie s velkými dveřmi v zádi, pohon předních kol, prostorný interiér, na svou dobu špičková bezpečnostní výbava. Polo první generace nijak netajilo svou příbuznost s Audi 50. Na rozdíl od něj však mělo jednodušší výbavu a tedy i nižší cenu.

Polo první generace bylo možné objednat se čtyřválcovým motorem o výkonu 40 ks za 7500 marek a od roku s 1976 také s výkonnějším motorem 1.1 l o výkonu 50 ks. V roce 1977 se zákazníci dočkaly vozu Polo Derby, tedy čtyřdvéřového vozu se zavazadlovým prostorem 515 l! V nabídce přibyl také čtyřválec 1.3 l s výkonem 60 ks.

Polo druhé generace mělo premiéru na IAA ve Frankfurtu nad Mohanem Druhá generace dostala novou karoserii, která při sklopených zadních sedadlech poskytovala prosto 1000 l, což nemohl nabídnou žádný konkurenční vůz. Základní motory byly lehce modernizovány a tím se zlepšil průběh točivého momentu.

Poprvé se také v nabídce objevily sportovně laděné modely. Umožnilo to uvedení modelu „Polo Coupe“. Nabídka motorů byla pro něj velmi široká. První stupeň tvořil motor o síle 50 ks a nabídka vrcholila přeplňovanou verzí Polo Coupe GT G40, která měla úctyhodných 115 ks a dosahovala rychlost 200 km/h.

Test ojetiny Škoda Citigo: Skvělé auto s jednou velkou chybou

Ojetina: Škoda Citigo 1.0 MPI

Ceny ojetých minivozů koncernu Volkswagen klesají pod osmdesát tisíc. Jak jsou na tom se spolehlivostí?

10.  12.  2017 | David Rusol | 29 příspěvků
Minitest Renault Espace 1,8 TCe: Jak v obrovi slouží motor Alpine A110?

Minitest Renault Espace 1.8 TCe

Renault Espace patří do kategorie velkých MPV. Tedy takových aut, která by mnohým často velmi hodila, ale nakonec si je koupí jen málokdo. Renault nyní připravil verzi, která je z mnoha hledisek velmi zajímavá.

9.  12.  2017 | Radek Pecák | 13 příspěvků
TEST Volkswagen Polo 1.0 TSI Highline – Golfův revír

Volkswagen Polo 1.0 TSI

Segment malých vozů pomalu dorůstá modely nižší střední třídy. Nový Volkswagen Polo je toho důkazem, z vyšších tříd si navíc půjčil i několik užitečných technologií.

7.  12.  2017 | Jan Mička | 30 příspěvků