24h Le Mans: vítězí Audi R10, Češi slaví úspěchy

Uplynulý víkend se uskutečnil další ročník slavného vytrvalostního závodu 24 hodin Le Mans. Letošní podnik byl opravdu pod drobnohledem, protože se na startu objevily hned dva naftové monoposty. Loňský vítěz Audi R10 a nováček Peugeot 908 HDi FAP. Z velmi sledovaného souboje vzešly velmi zajímavé výsledky.

Celkovým vítězem letošního ročníku se stalo opět Audi R10, které dokázalo ujet 369 okruhů. Druhé místo obsadil Peugeot 908, který měl ztrátu 10 kol. Zbylá dvě Audi a jeden Peugeot se bohužel do cíle nedostaly.

Vítězství Audi začalo nabírat na konkrétnosti zhruba v šesté hodině závodu, kdy první monopost získal jedno kolo náskoku. Poté se rozdíl mírně zvětšoval a dosáhl konečných deseti kol.

Tip: Podrobné výsledky letošního ročníku 24h Le Mans si můžete stáhnout zde.

Češi uspěli

Slavného závodu se zúčastnil i český jezdec Tomáš Enge a to v továrním týmu Aston Martin ve třídě LMGT1. Spolu se svými dvěma kolegy skončil celkově na 9. místě se ztrátou 32 kol na vítěze. Ve své třídě pak Tomáš Enge obsadil 4. místo ze 13. posádek.

Ještě většího úspěchu pak dosáhla česká stáj Charouz Racing s vozem Lola B07. Celkové 8. místo a ztráta 31. kol je fantastický výsledek, který jen podtrhuje dosavadní skvělé výsledky. Charouz Racing se účastnil vrcholné kategorie LMP1, kde obsadil celkové 5. místo z devíti posádek.

Přidat příspěvek

Nejnovější komentáře

Minitest Seat Alhambra 2.0 TDI DSG 4WD: Důvod, proč MPV nesmí zemřít

Seat Alhambra 2.0 TDI DSG 4WD (minitest)

Rostoucí zájem o crossovery a SUV už v nedávné minulosti poslal na odpočinek dva velikány segmentu MPV. Jak ale dokazuje stále prodávaný Seat Alhambra, tyto vozy jsou stále potřeba.

22.  2.  2018 | Jan Mička | 3 příspěvky
TEST Subaru XV 1,6i Lineartronic: Kompromis, ale ten nejlepší!

Subaru XV 1,6i Lineartronic

Subaru XV se na přelomu roku dostalo na trh v druhé generaci. Od té minulé se vizuálně moc neliší, ale japonští technici vůz vyladili téměř k dokonalosti.

20.  2.  2018 | Radek Pecák | 78 příspěvků
TEST Citroën C3 Aircross 1.6 BlueHDi: Galerie moderního designu

Citroën C3 Aircross 1.6 BlueHDi

Nové městské SUV francouzské automobilky obsahuje tolik designérských nápadů, že by to vystačilo hned na několik aut. C3 Aircross jsme vyzkoušeli s motorem 1.6 BlueHDi.

17.  2.  2018 | Radek Pecák | 15 příspěvků