24h Le Mans: vítězí Audi R10, Češi slaví úspěchy

Uplynulý víkend se uskutečnil další ročník slavného vytrvalostního závodu 24 hodin Le Mans. Letošní podnik byl opravdu pod drobnohledem, protože se na startu objevily hned dva naftové monoposty. Loňský vítěz Audi R10 a nováček Peugeot 908 HDi FAP. Z velmi sledovaného souboje vzešly velmi zajímavé výsledky.

Celkovým vítězem letošního ročníku se stalo opět Audi R10, které dokázalo ujet 369 okruhů. Druhé místo obsadil Peugeot 908, který měl ztrátu 10 kol. Zbylá dvě Audi a jeden Peugeot se bohužel do cíle nedostaly.

Vítězství Audi začalo nabírat na konkrétnosti zhruba v šesté hodině závodu, kdy první monopost získal jedno kolo náskoku. Poté se rozdíl mírně zvětšoval a dosáhl konečných deseti kol.

Tip: Podrobné výsledky letošního ročníku 24h Le Mans si můžete stáhnout zde.

Češi uspěli

Slavného závodu se zúčastnil i český jezdec Tomáš Enge a to v továrním týmu Aston Martin ve třídě LMGT1. Spolu se svými dvěma kolegy skončil celkově na 9. místě se ztrátou 32 kol na vítěze. Ve své třídě pak Tomáš Enge obsadil 4. místo ze 13. posádek.

Ještě většího úspěchu pak dosáhla česká stáj Charouz Racing s vozem Lola B07. Celkové 8. místo a ztráta 31. kol je fantastický výsledek, který jen podtrhuje dosavadní skvělé výsledky. Charouz Racing se účastnil vrcholné kategorie LMP1, kde obsadil celkové 5. místo z devíti posádek.

Přidat příspěvek

Nejnovější komentáře

Test Hondy CB650F: Slušná dávka adrenalinu pro každý den

Honda CB650F

Výkon vyčtený z technických tabulek vás neuchvátí, ale nenechte se vysmát. S touhle motorkou se vyřádíte jako s málokterou jinou. Vypadá skvěle, je dokonale ovladatelná, je za rozumný peníz a vhodná i pro začátečníky. A pokud chcete, pojede s vámi tak, že vám adrenalin bude stříkat z uší ještě hodně dlouho po tom, co ji zaparkujete doma v garáži.

17.  10.  2017 | Michal Žďárský | 4 příspěvky
Test Mercedesu třídy S po faceliftu: Vyšel návrat k řadovému šestiválci?

Mercedes-Benz S400d

Naší recenzí tentokrát prošel Mercedes nejvyšší řady s nejsilnějším vznětovým motorem, které se kdy montovaly do osobních vozů této automobilky.

13.  10.  2017 | Milan Lažanský | 10 příspěvků
Test Suzuki Swift SHVS: Tady elektromotor rozhodně dává smysl!

Suzuki Swift SHVS

Naší recenzí prošla nová generace Suzuki Swift. Vyzkoušeli jsme ji v mild-hybridní variantě.

4.  10.  2017 | Milan Lažanský | 17 příspěvků