24h Le Mans: vítězí Audi R10, Češi slaví úspěchy

Uplynulý víkend se uskutečnil další ročník slavného vytrvalostního závodu 24 hodin Le Mans. Letošní podnik byl opravdu pod drobnohledem, protože se na startu objevily hned dva naftové monoposty. Loňský vítěz Audi R10 a nováček Peugeot 908 HDi FAP. Z velmi sledovaného souboje vzešly velmi zajímavé výsledky.

Celkovým vítězem letošního ročníku se stalo opět Audi R10, které dokázalo ujet 369 okruhů. Druhé místo obsadil Peugeot 908, který měl ztrátu 10 kol. Zbylá dvě Audi a jeden Peugeot se bohužel do cíle nedostaly.

Vítězství Audi začalo nabírat na konkrétnosti zhruba v šesté hodině závodu, kdy první monopost získal jedno kolo náskoku. Poté se rozdíl mírně zvětšoval a dosáhl konečných deseti kol.

Tip: Podrobné výsledky letošního ročníku 24h Le Mans si můžete stáhnout zde.

Češi uspěli

Slavného závodu se zúčastnil i český jezdec Tomáš Enge a to v továrním týmu Aston Martin ve třídě LMGT1. Spolu se svými dvěma kolegy skončil celkově na 9. místě se ztrátou 32 kol na vítěze. Ve své třídě pak Tomáš Enge obsadil 4. místo ze 13. posádek.

Ještě většího úspěchu pak dosáhla česká stáj Charouz Racing s vozem Lola B07. Celkové 8. místo a ztráta 31. kol je fantastický výsledek, který jen podtrhuje dosavadní skvělé výsledky. Charouz Racing se účastnil vrcholné kategorie LMP1, kde obsadil celkové 5. místo z devíti posádek.

Přidat příspěvek

Nejnovější komentáře

TEST Lexus LC 500: Socha na kolech, precizní řidičský nástroj. Má chybu?

Lexus LC 500

Velké kupé od Lexusu má být dokonale vybroušeným, mistrovským dílem japonského automobilového průmyslu. Pro nás je ale podstatný i fakt, že má naprosto úchvatný pětilitrový osmiválec bez přeplňování!

19.  7.  2018 | Milan Lažanský | 51 příspěvků
TEST Volvo XC40 D4 AWD: Mistr prvního opojení

Volvo XC40 D4 AWD

Na rozdíl od modelů XC60 a XC90 je nové Volvo XC40 postaveno na platformě CMA, určené pro kompaktní vozy. Narostlo však do takových rozměrů, že jedna ze stálic nabídky může přestat dávat smysl.

17.  7.  2018 | Jan Mička | 34 příspěvků
TEST Škoda Fabia edition R5: Lehká ochutnávka možností

Škoda Fabia edition R5

Civilní edice sportovní Fabie R5 v mnohém naznačuje, jak dobrá by mohla být sériová malá ostrá škodovka. Přesto se nedá zcela vyhnout myšlence, že tohle je tak trochu promarněná příležitost.

15.  7.  2018 | Miro Mihálik | 20 příspěvků