24h Le Mans 2019: Slavný závod startuje již zítra! 87. ročník bude rekordní

V nejslavnějším závodu na světě právě probíhají kvalifikace a nejvěrnější fanoušci jsou již přikovaní k televizi. To pravé peklo se ale rozpoutá až v sobotu ve tři.

Již téměř devadesát let se fanoušci motorsportu scházejí poblíž francouzského města La Sarthe, kde se jezdí zřejmě nejslavnější závod na světě, 24h Le Mans. 87. ročník čtyřiadvaceti hodinového závodu se koná již tento víkend. Tady je pár informací, které byste měli před startem vědět.

Šílený příběh z Le Mans 1953: Piloti Jaguaru jeli úplně na mol. A vyhráli!

Šílený příběh z Le Mans 1953: Piloti Jaguaru jeli úplně na mol. A vyhráli!

Letošní ročník přivítá celkem 62 závodních vozidel, což je nejvíce v historii. Startuje se v sobotu 15. června v 15:00 a končí v neděli 16. června, přirozeně v témže čase. Jede se v kategoriích LMP1 (8 vozů), LMP2 (20 vozů), LMGTE-PRO (17 vozů) a LMGTE-AM (17 vozů).

Ve třídách LMGTE-PRO a LMGTE-AM si to rozdají silná gétéčka v čele s Fordy GT a Porsche 911. Nebudou ale samozřejmě chybět ani vozy Ferrari, Aston Martin, BMW a Chevrolet Corvette. 

Film o souboji Fordu a Ferrari v Le Mans míří konečně do kin! Těšte se na listopad

Film o souboji Fordu a Ferrari v Le Mans míří konečně do kin! Těšte se na listopad

V letech 2015 až 2017 patřilo absolutní prvenství automobilce Porsche, ta pak ovšem oznámila ukončení programu LMP1. Loni slavila vítězství Toyota s posádkou Fernando Alonso, Kazuki Nakadžima a Sébastien Buemi a startovním číslem #8.

A možná to bude právě tahle posádka, kdo po skončení vystoupá na nejvyšší stupínek. Díky náskoku 31 bodů, který se jí podařilo nastřádat během letošního kalendáře, jí totiž stačí dojet na sedmém místě. Během čtyřiadvaceti hodin v závodním zápřahu se však může stát cokoliv. Budete celodenní cirkus sledovat?

Více informací najdete na F1sport.cz.

Nový Hyundai i20 může vzbudit poprask! Řídili jsme prototyp s litrovým motorem

Hyundai i20 1.0 T-GDI

Nový Hyundai i20 je očekávaným soupeřem fabie a spol. Přijede až v říjnu, my už jsme jej ale exkluzivně vyzkoušeli.

20.  9.  2020 | Jiří BaborskýOndřej Mára | 45 příspěvků
Poprvé za volantem Škody Octavia RS iV: Eso v rukávu spořivého manažera

Škoda Octavia RS iV

Nová Škoda Octavia RS je k mání ve třech verzích pohonu. Vyzkoušeli jsme tu, která je z pohledu techniky nejkomplikovanější.

17.  9.  2020 | Vladimír Kadera | 88 příspěvků
S elektrickým VW ID.3 poprvé v Česku: Velký skok pro VW, problém pro ostatní?

VW ID.3 1st Edition 150 kW

Volkswagen ID.3 se na našem trhu už nějaký ten pátek prodává, vůbec první kontakt na české půdě jsme s ním však zažili až minulý týden. A vy můžete taky.

14.  9.  2020 | Jan Mička | 59 příspěvků