24h Le Mans 2019: Slavný závod startuje již zítra! 87. ročník bude rekordní

V nejslavnějším závodu na světě právě probíhají kvalifikace a nejvěrnější fanoušci jsou již přikovaní k televizi. To pravé peklo se ale rozpoutá až v sobotu ve tři.

Již téměř devadesát let se fanoušci motorsportu scházejí poblíž francouzského města La Sarthe, kde se jezdí zřejmě nejslavnější závod na světě, 24h Le Mans. 87. ročník čtyřiadvaceti hodinového závodu se koná již tento víkend. Tady je pár informací, které byste měli před startem vědět.

Šílený příběh z Le Mans 1953: Piloti Jaguaru jeli úplně na mol. A vyhráli!

Šílený příběh z Le Mans 1953: Piloti Jaguaru jeli úplně na mol. A vyhráli!

Letošní ročník přivítá celkem 62 závodních vozidel, což je nejvíce v historii. Startuje se v sobotu 15. června v 15:00 a končí v neděli 16. června, přirozeně v témže čase. Jede se v kategoriích LMP1 (8 vozů), LMP2 (20 vozů), LMGTE-PRO (17 vozů) a LMGTE-AM (17 vozů).

Ve třídách LMGTE-PRO a LMGTE-AM si to rozdají silná gétéčka v čele s Fordy GT a Porsche 911. Nebudou ale samozřejmě chybět ani vozy Ferrari, Aston Martin, BMW a Chevrolet Corvette. 

Film o souboji Fordu a Ferrari v Le Mans míří konečně do kin! Těšte se na listopad

Film o souboji Fordu a Ferrari v Le Mans míří konečně do kin! Těšte se na listopad

V letech 2015 až 2017 patřilo absolutní prvenství automobilce Porsche, ta pak ovšem oznámila ukončení programu LMP1. Loni slavila vítězství Toyota s posádkou Fernando Alonso, Kazuki Nakadžima a Sébastien Buemi a startovním číslem #8.

A možná to bude právě tahle posádka, kdo po skončení vystoupá na nejvyšší stupínek. Díky náskoku 31 bodů, který se jí podařilo nastřádat během letošního kalendáře, jí totiž stačí dojet na sedmém místě. Během čtyřiadvaceti hodin v závodním zápřahu se však může stát cokoliv. Budete celodenní cirkus sledovat?

Více informací najdete na F1sport.cz.

První jízda se Škodou Kamiq 1.0 TSI: Revoluci nečekejte, poctivý kus auta ano

Škoda Kamiq 1.0 TSI DSG (první svezení)

Už se těším, až si dnes večer sednu s šálkem horké kávy k počítači a zabořím se do diskuze pod tímto článkem. Na první dojem je totiž Škoda Kamiq opravdu dobrá.

21.  8.  2019 | Vladimír Kadera | 189 příspěvků
TEST Subaru BRZ Spec. S: BRZy, jazyk, nazývat… věci pravými jmény

Subaru BRZ Spec. S

Pokud máme věci nazývat pravými jmény, je nutno poznamenat, že zlí jazykové tvrdí, že BRZ „nejede“. A je fér přiznat, že jakkoli pro modelový rok 2019 a speciálně v limitované edici Spec. S prodělalo řadu změn, včetně například jiného naladění řídící jednotky, je na tomto tvrzení kus pravdy. To však ani náhodou neznamená, že by BRZ nebylo skvělé auto.

19.  8.  2019 | Petr Schnagl | 13 příspěvků
Minitest Toyota RAV4 2.5 Hybrid: Konečně něco, co si stojí za svým

Toyota RAV4 2.5 Hybrid (minitest)

Nová Toyota RAV4 nás už dříve překvapila extravagantním vzhledem, ale měli jsme k ní pár výhrad, které se pokusí smazat hybridní verze. Podaří se jí to?

16.  8.  2019 | Vladimír Kadera | 78 příspěvků