24h Le Mans 2019: Slavný závod startuje již zítra! 87. ročník bude rekordní

V nejslavnějším závodu na světě právě probíhají kvalifikace a nejvěrnější fanoušci jsou již přikovaní k televizi. To pravé peklo se ale rozpoutá až v sobotu ve tři.

Již téměř devadesát let se fanoušci motorsportu scházejí poblíž francouzského města La Sarthe, kde se jezdí zřejmě nejslavnější závod na světě, 24h Le Mans. 87. ročník čtyřiadvaceti hodinového závodu se koná již tento víkend. Tady je pár informací, které byste měli před startem vědět.

Šílený příběh z Le Mans 1953: Piloti Jaguaru jeli úplně na mol. A vyhráli!

Šílený příběh z Le Mans 1953: Piloti Jaguaru jeli úplně na mol. A vyhráli!

Letošní ročník přivítá celkem 62 závodních vozidel, což je nejvíce v historii. Startuje se v sobotu 15. června v 15:00 a končí v neděli 16. června, přirozeně v témže čase. Jede se v kategoriích LMP1 (8 vozů), LMP2 (20 vozů), LMGTE-PRO (17 vozů) a LMGTE-AM (17 vozů).

Ve třídách LMGTE-PRO a LMGTE-AM si to rozdají silná gétéčka v čele s Fordy GT a Porsche 911. Nebudou ale samozřejmě chybět ani vozy Ferrari, Aston Martin, BMW a Chevrolet Corvette. 

Film o souboji Fordu a Ferrari v Le Mans míří konečně do kin! Těšte se na listopad

Film o souboji Fordu a Ferrari v Le Mans míří konečně do kin! Těšte se na listopad

V letech 2015 až 2017 patřilo absolutní prvenství automobilce Porsche, ta pak ovšem oznámila ukončení programu LMP1. Loni slavila vítězství Toyota s posádkou Fernando Alonso, Kazuki Nakadžima a Sébastien Buemi a startovním číslem #8.

A možná to bude právě tahle posádka, kdo po skončení vystoupá na nejvyšší stupínek. Díky náskoku 31 bodů, který se jí podařilo nastřádat během letošního kalendáře, jí totiž stačí dojet na sedmém místě. Během čtyřiadvaceti hodin v závodním zápřahu se však může stát cokoliv. Budete celodenní cirkus sledovat?

Více informací najdete na F1sport.cz.

TEST BMW M2 Competition M-DCT: Jednoduše to nejlepší

BMW M2 Competition M-DCT

S německými výkonovými válkami podpořenými opulentním luxusem a bezpečností se ze scény potichu vypařil důraz kladený na tu nejdůležitější esenci sportovních aut – lehkost. M2 Competition tento trend vysloveně neboří, protože je ale u BMW nejmenší, na odkaz staré školy úplně nezapomněla.

včera | Miro Mihálik
TEST Peugeot 508 SW GT 2.0 BlueHDi EAT8: Cena za design

Peugeot 508 SW GT 2.0 HDi EAT8

Kombi varianta nové 508 je pohledný a jemně avantgardní vůz, však také po zásluze získal letos ocenění Red Dot Design Award. Není to ale jediná jeho cena za design. Cenu za design totiž zaplatí i zákazníci. Jak fakticky, tak především v přeneseném významu.

13.  10.  2019 | Petr Schnagl | 105 příspěvků
Minitest Toyota Corolla HB 1.8 Hybrid: Víme, že má duši!

Toyota Corolla HB 1.8 Hybrid

Nová Corolla je pohled na segment C po Japonsku. Mazdě to vyšlo, Toyota má v rukávu hybridní trumfy.

10.  10.  2019 | Vladimír Kadera | 70 příspěvků