24h Le Mans 2019: Slavný závod startuje již zítra! 87. ročník bude rekordní

V nejslavnějším závodu na světě právě probíhají kvalifikace a nejvěrnější fanoušci jsou již přikovaní k televizi. To pravé peklo se ale rozpoutá až v sobotu ve tři.

Již téměř devadesát let se fanoušci motorsportu scházejí poblíž francouzského města La Sarthe, kde se jezdí zřejmě nejslavnější závod na světě, 24h Le Mans. 87. ročník čtyřiadvaceti hodinového závodu se koná již tento víkend. Tady je pár informací, které byste měli před startem vědět.

Šílený příběh z Le Mans 1953: Piloti Jaguaru jeli úplně na mol. A vyhráli!

Šílený příběh z Le Mans 1953: Piloti Jaguaru jeli úplně na mol. A vyhráli!

Letošní ročník přivítá celkem 62 závodních vozidel, což je nejvíce v historii. Startuje se v sobotu 15. června v 15:00 a končí v neděli 16. června, přirozeně v témže čase. Jede se v kategoriích LMP1 (8 vozů), LMP2 (20 vozů), LMGTE-PRO (17 vozů) a LMGTE-AM (17 vozů).

Ve třídách LMGTE-PRO a LMGTE-AM si to rozdají silná gétéčka v čele s Fordy GT a Porsche 911. Nebudou ale samozřejmě chybět ani vozy Ferrari, Aston Martin, BMW a Chevrolet Corvette. 

Film o souboji Fordu a Ferrari v Le Mans míří konečně do kin! Těšte se na listopad

Film o souboji Fordu a Ferrari v Le Mans míří konečně do kin! Těšte se na listopad

V letech 2015 až 2017 patřilo absolutní prvenství automobilce Porsche, ta pak ovšem oznámila ukončení programu LMP1. Loni slavila vítězství Toyota s posádkou Fernando Alonso, Kazuki Nakadžima a Sébastien Buemi a startovním číslem #8.

A možná to bude právě tahle posádka, kdo po skončení vystoupá na nejvyšší stupínek. Díky náskoku 31 bodů, který se jí podařilo nastřádat během letošního kalendáře, jí totiž stačí dojet na sedmém místě. Během čtyřiadvaceti hodin v závodním zápřahu se však může stát cokoliv. Budete celodenní cirkus sledovat?

Více informací najdete na F1sport.cz.

TEST Royal Enfield Interceptor 650 Twin: Jednou zkusíš a už musíš!

Royal Enfield Interceptor 650 Twin

Nové twiny od indického Enfieldu jsou pro svoji značku bez diskuse revolucí a po zásluze vzbudily enormní globální zájem. Efektní retro design, legendární znáček, zbrusu nový motor a více než dobrá cena jsou pádné argumenty. Dá se ale věřit radikální průlom značce, která až donedávna sveřepě bušila jediný model, vyráběný s drobnými změnami od poloviny padesátých let?

včera | Petr Schnagl | 1 příspěvek
TEST Toyota Corolla TS 2.0 Hybrid: Dost dobrá i pro Lexus

Toyota Corolla TS 2.0 Hybrid

Nová Toyota Corolla se přiřítila na český trh hned ve třech karosářských verzích. Pro první test jsme zvolili tu nejpraktičtější, navíc s nejvýkonnějším hybridním pohonem. Dokáže opodstatnit vyšší cenu? A bavíme se vůbec ještě o mainstreamovém modelu?

19.  6.  2019 | Jan Mička | 154 příspěvků
TEST Honda GL1800 Gold Wing DCT: Motorka za mega! Skoro...

Honda GL1800 Gold Wing DCT

Šestiválcový cestovní křižník s unikátní podvozkovou konstrukcí je to nejrozmařilejší, co Honda v jedné stopě nabízí. Gold Wing je ale zároveň také s velkou rezervou tou nejdražší dvoukolovou Hondou. Má vrcholné provedení šesté generace zlatokřídlé legendy čím opodstatnit cenovku zvící bezmála 900.000 Kč?

16.  6.  2019 | Petr Schnagl | 14 příspěvků