24h Le Mans 2019: Slavný závod startuje již zítra! 87. ročník bude rekordní

V nejslavnějším závodu na světě právě probíhají kvalifikace a nejvěrnější fanoušci jsou již přikovaní k televizi. To pravé peklo se ale rozpoutá až v sobotu ve tři.

Již téměř devadesát let se fanoušci motorsportu scházejí poblíž francouzského města La Sarthe, kde se jezdí zřejmě nejslavnější závod na světě, 24h Le Mans. 87. ročník čtyřiadvaceti hodinového závodu se koná již tento víkend. Tady je pár informací, které byste měli před startem vědět.

Šílený příběh z Le Mans 1953: Piloti Jaguaru jeli úplně na mol. A vyhráli!

Šílený příběh z Le Mans 1953: Piloti Jaguaru jeli úplně na mol. A vyhráli!

Letošní ročník přivítá celkem 62 závodních vozidel, což je nejvíce v historii. Startuje se v sobotu 15. června v 15:00 a končí v neděli 16. června, přirozeně v témže čase. Jede se v kategoriích LMP1 (8 vozů), LMP2 (20 vozů), LMGTE-PRO (17 vozů) a LMGTE-AM (17 vozů).

Ve třídách LMGTE-PRO a LMGTE-AM si to rozdají silná gétéčka v čele s Fordy GT a Porsche 911. Nebudou ale samozřejmě chybět ani vozy Ferrari, Aston Martin, BMW a Chevrolet Corvette. 

Film o souboji Fordu a Ferrari v Le Mans míří konečně do kin! Těšte se na listopad

Film o souboji Fordu a Ferrari v Le Mans míří konečně do kin! Těšte se na listopad

V letech 2015 až 2017 patřilo absolutní prvenství automobilce Porsche, ta pak ovšem oznámila ukončení programu LMP1. Loni slavila vítězství Toyota s posádkou Fernando Alonso, Kazuki Nakadžima a Sébastien Buemi a startovním číslem #8.

A možná to bude právě tahle posádka, kdo po skončení vystoupá na nejvyšší stupínek. Díky náskoku 31 bodů, který se jí podařilo nastřádat během letošního kalendáře, jí totiž stačí dojet na sedmém místě. Během čtyřiadvaceti hodin v závodním zápřahu se však může stát cokoliv. Budete celodenní cirkus sledovat?

Více informací najdete na F1sport.cz.

Minitest Hyundai Kona Hybrid Premium: Příští zastávka Spořilov?

Hyundai Kona Hybrid Premium

Hyundai má talent snad na všechno. Umí rodinná, sportovní i užitková auta. Jak se mu ale povedl hybridní crossover?

včera | Vladimír Kadera | 54 příspěvků
Minitest Volkswagen up! GTI (85 kW): Meziměstská střela i obětní beránek

Volkswagen up! GTI

Utratit více než 400.000 Kč za městské auto se spalovacím motorem může kdekomu připadat jako holý nesmysl. Všechno ale začne dávat smysl, když vezmete v úvahu tři magická písmena na jeho zádi a pořádně se projedete.

21.  5.  2020 | Jan Mička | 13 příspěvků
TEST Audi S8 TFSI quattro (420 kW): Lepší sportovní limuzína tu ještě nebyla!

Audi S8 TFSI quattro 420 kW

Specifikace testovacích automobilů se často vejdou na jeden papír velikosti A4. K testovanému Audi S8 bylo takových papírů 26.

19.  5.  2020 | Vladimír Kadera | 76 příspěvků