24 hodin Le Mans se letos pojede! Na okruh La Sarthe už ale bude padat listí

Aktuální sezóna by mohla trvat 13 měsíců. Jak to ale bude se startem té příští?

Nejslavnější závod na světě, 24 hodin Le Mans, který se každoročně koná ve Francii, se letos o víkendu z 13. na 14. června nepojede. Na vině je epidemie koronaviru. Namísto úplného zrušení se ale organizátoři rozhodli přesunout celou akci na optimističtější datum. Je to logické, protože na Le Mans celý cirkus WEC finišuje.

Velká cena Austrálie Formule 1 byla oficiálně zrušena. Ohrožen je i závod na nejslavnější trati

Velká cena Austrálie Formule 1 byla oficiálně zrušena. Ohrožen je i závod na nejslavnější trati

Nové oficiální datum konání události je víkend 19. až 20. září. Pokud tomu tak skutečně bude, bude aktuální ročník závodu WEC, jehož je Le Mans součástí, trvat téměř 13 měsíců. První závod sezóny, se totiž jel už 1. září 2019 na britském okruhu Silverstone.

„Odložení závodu 24 hodin Le Mans, který byl původně plánován na 13. až 14. června, je vzhledem k těmto výjimečným okolnostem vhodné řešení. Je samozřejmé, že na bezpečnost a kvalitu našich akcí vynakládáme veškeré úsilí. Momentálně nám jde o zastavení šíření viru. Taky bychom rádi ušetřili veškerý zdravotnický personál, který by si z takové akce dělal určitě horkou hlavu“, okomentoval stav Pierre Fillon, prezident ACO.

Jak bojovat proti koronaviru v autě? Odpovědí je možná překvapivě alkohol

Jak bojovat proti koronaviru v autě? Odpovědí je možná překvapivě alkohol

Organizátoři nyní přemýšlí nad startem příští sezóny, která měla začít 5. září opět na okruhu Silverstone, tedy ještě před letošním ročníkem 24h Le Mans. Gérard Neveu z FIA prozradil, že se jedná o odložení.

Přidat příspěvek

Nejnovější komentáře

Se Škodou Octavia 2.0 TDI Evo poprvé v Česku: Musí být nejlepší. Daří se jí to?

Škoda Octavia Combi 2.0 TDI Evo

Novou generaci Škody Octavia jsme poprvé vyzkoušeli rovnou na českých silnicích. Kombi s motorem 2.0 TDI Evo se tváří jako ideální služebák, navíc model jako takový nemá v rámci automobilky jednoduché poslání.

27.  3.  2020 | Jan Mička | 125 příspěvků
TEST Mazda CX-30 Skyactiv-X 6MAN vs. 6AT 4x4: Revoluční All In One?

Mazda CX-30 2.0 Skyactiv-X

Vznětová, zážehová, přeplňovaná, atmosférická, hybridní. Zdá se to sice k nevíře, ale všechna tato adjektiva popisují kompaktní SUV Mazda CX-30 s „dieselovým benzinem“ Skyactiv-X. Jen ne všechna najednou. Jaká tedy v reálném světě je a jak se liší čtyřkolka s automatem od předokolky s manuální převodovkou?

25.  3.  2020 | Petr Schnagl | 24 příspěvků
Minitest Honda Civic 5D 1.0 VTEC CVT: Stačilo po 5 letech jen posypat pepřem?

Honda Civic 1.0 VTEC CVT

Japonci Hondu Civic lehce vylepšili a poslali zpět na trh se zajímavou cenou. Stačí to ale k tomu, aby vyčnívala nad konkurencí?

21.  3.  2020 | Vladimír Kadera | 125 příspěvků