24 hodin Le Mans čeká první naftový souboj

Během tohoto víkendu se uskuteční další slavný vytrvalostní závod 24 hodin Le Mans. Závody, které patří k nejslavnější,m letos přivítají i první naftový souboj v nejvyšší kategorii prototypů. Ty jsou tradičně velmi sledovány.

Po loňském unikátu, kdy poprvé zvítězil naftový monopost Audi R10, se letos očekává další „poprvé”. Do souboje o vítězství se totiž zapojí i Peugeot se svým modelem 908 HDi FAP. Audi R10 se tak poprvé postaví opravdovému konkurentovi, který má stejný počet válců, objem a turbo.

Jak letošní souboj dopadne, nelze vůbec předjímat. Audi R10 v letošní sezóně již nedominuje jako loni a v dosavadní sezóně bylo již několikrát poraženo a to i vozy z nižších kategorií. Naopak Peugeot prozatím předvedl špičkové výkony a sbírá jeden vavřín za druhým.

Minitest Seat Alhambra 2.0 TDI DSG 4WD: Důvod, proč MPV nesmí zemřít

Seat Alhambra 2.0 TDI DSG 4WD (minitest)

Rostoucí zájem o crossovery a SUV už v nedávné minulosti poslal na odpočinek dva velikány segmentu MPV. Jak ale dokazuje stále prodávaný Seat Alhambra, tyto vozy jsou stále potřeba.

včera | Jan Mička
TEST Subaru XV 1,6i Lineartronic: Kompromis, ale ten nejlepší!

Subaru XV 1,6i Lineartronic

Subaru XV se na přelomu roku dostalo na trh v druhé generaci. Od té minulé se vizuálně moc neliší, ale japonští technici vůz vyladili téměř k dokonalosti.

20.  2.  2018 | Radek Pecák | 78 příspěvků
TEST Citroën C3 Aircross 1.6 BlueHDi: Galerie moderního designu

Citroën C3 Aircross 1.6 BlueHDi

Nové městské SUV francouzské automobilky obsahuje tolik designérských nápadů, že by to vystačilo hned na několik aut. C3 Aircross jsme vyzkoušeli s motorem 1.6 BlueHDi.

17.  2.  2018 | Radek Pecák | 15 příspěvků