24 hodin Le Mans čeká první naftový souboj

Během tohoto víkendu se uskuteční další slavný vytrvalostní závod 24 hodin Le Mans. Závody, které patří k nejslavnější,m letos přivítají i první naftový souboj v nejvyšší kategorii prototypů. Ty jsou tradičně velmi sledovány.

Po loňském unikátu, kdy poprvé zvítězil naftový monopost Audi R10, se letos očekává další „poprvé”. Do souboje o vítězství se totiž zapojí i Peugeot se svým modelem 908 HDi FAP. Audi R10 se tak poprvé postaví opravdovému konkurentovi, který má stejný počet válců, objem a turbo.

Jak letošní souboj dopadne, nelze vůbec předjímat. Audi R10 v letošní sezóně již nedominuje jako loni a v dosavadní sezóně bylo již několikrát poraženo a to i vozy z nižších kategorií. Naopak Peugeot prozatím předvedl špičkové výkony a sbírá jeden vavřín za druhým.

TEST Lexus LC 500: Socha na kolech, precizní řidičský nástroj. Má chybu?

Lexus LC 500

Velké kupé od Lexusu má být dokonale vybroušeným, mistrovským dílem japonského automobilového průmyslu. Pro nás je ale podstatný i fakt, že má naprosto úchvatný pětilitrový osmiválec bez přeplňování!

19.  7.  2018 | Milan Lažanský | 51 příspěvků
TEST Volvo XC40 D4 AWD: Mistr prvního opojení

Volvo XC40 D4 AWD

Na rozdíl od modelů XC60 a XC90 je nové Volvo XC40 postaveno na platformě CMA, určené pro kompaktní vozy. Narostlo však do takových rozměrů, že jedna ze stálic nabídky může přestat dávat smysl.

17.  7.  2018 | Jan Mička | 34 příspěvků
TEST Škoda Fabia edition R5: Lehká ochutnávka možností

Škoda Fabia edition R5

Civilní edice sportovní Fabie R5 v mnohém naznačuje, jak dobrá by mohla být sériová malá ostrá škodovka. Přesto se nedá zcela vyhnout myšlence, že tohle je tak trochu promarněná příležitost.

15.  7.  2018 | Miro Mihálik | 20 příspěvků