24 hodin Le Mans čeká první naftový souboj

Během tohoto víkendu se uskuteční další slavný vytrvalostní závod 24 hodin Le Mans. Závody, které patří k nejslavnější,m letos přivítají i první naftový souboj v nejvyšší kategorii prototypů. Ty jsou tradičně velmi sledovány.

Po loňském unikátu, kdy poprvé zvítězil naftový monopost Audi R10, se letos očekává další „poprvé”. Do souboje o vítězství se totiž zapojí i Peugeot se svým modelem 908 HDi FAP. Audi R10 se tak poprvé postaví opravdovému konkurentovi, který má stejný počet válců, objem a turbo.

Jak letošní souboj dopadne, nelze vůbec předjímat. Audi R10 v letošní sezóně již nedominuje jako loni a v dosavadní sezóně bylo již několikrát poraženo a to i vozy z nižších kategorií. Naopak Peugeot prozatím předvedl špičkové výkony a sbírá jeden vavřín za druhým.

Test Hondy CB650F: Slušná dávka adrenalinu pro každý den

Honda CB650F

Výkon vyčtený z technických tabulek vás neuchvátí, ale nenechte se vysmát. S touhle motorkou se vyřádíte jako s málokterou jinou. Vypadá skvěle, je dokonale ovladatelná, je za rozumný peníz a vhodná i pro začátečníky. A pokud chcete, pojede s vámi tak, že vám adrenalin bude stříkat z uší ještě hodně dlouho po tom, co ji zaparkujete doma v garáži.

17.  10.  2017 | Michal Žďárský | 3 příspěvky
Test Mercedesu třídy S po faceliftu: Vyšel návrat k řadovému šestiválci?

Mercedes-Benz S400d

Naší recenzí tentokrát prošel Mercedes nejvyšší řady s nejsilnějším vznětovým motorem, které se kdy montovaly do osobních vozů této automobilky.

13.  10.  2017 | Milan Lažanský | 10 příspěvků
Test Suzuki Swift SHVS: Tady elektromotor rozhodně dává smysl!

Suzuki Swift SHVS

Naší recenzí prošla nová generace Suzuki Swift. Vyzkoušeli jsme ji v mild-hybridní variantě.

4.  10.  2017 | Milan Lažanský | 16 příspěvků