2006: Honda Legend s pohonem 4x4 a lepším motorem

Nástupce modelu Legend chystá Honda pro Evropu až na rok 2006. Tento model vyšší střední třídy s jednou nohou nakročenou do třídy luxusních vozů dostane novou konstrukci, nové technologie jako pohon všech kol a rovněž výkonnější motor. V současné době pohání Legend šestiválec o objemu 3.5 l a výkonu jen 153 kW (208 k), nástupce bude mít cca 300 koní. Ve standardu budou samonatáčecí světlomety a elektronický systém pro upozornění na blížící se kolizi. Běžnou výbavu doplní také systém nočního vidění, zatím ale není jisté, zda bude tato funkce v sérii, nebo zda se za ni bude připlácet.

Na českém trhu stojí současná generace Legendu přes 1,7 milionu korun, a to v téměř plné výbavě. Chybí snad jen xenony a okenní airbagy.

TEST Lexus LC 500: Socha na kolech, precizní řidičský nástroj. Má chybu?

Lexus LC 500

Velké kupé od Lexusu má být dokonale vybroušeným, mistrovským dílem japonského automobilového průmyslu. Pro nás je ale podstatný i fakt, že má naprosto úchvatný pětilitrový osmiválec bez přeplňování!

včera | Milan Lažanský | 38 příspěvků
TEST Volvo XC40 D4 AWD: Mistr prvního opojení

Volvo XC40 D4 AWD

Na rozdíl od modelů XC60 a XC90 je nové Volvo XC40 postaveno na platformě CMA, určené pro kompaktní vozy. Narostlo však do takových rozměrů, že jedna ze stálic nabídky může přestat dávat smysl.

17.  7.  2018 | Jan Mička | 34 příspěvků
TEST Škoda Fabia edition R5: Lehká ochutnávka možností

Škoda Fabia edition R5

Civilní edice sportovní Fabie R5 v mnohém naznačuje, jak dobrá by mohla být sériová malá ostrá škodovka. Přesto se nedá zcela vyhnout myšlence, že tohle je tak trochu promarněná příležitost.

15.  7.  2018 | Miro Mihálik | 20 příspěvků