160 km/h na dálnici? ODS i ČSSD jsou pro

Vysněných 160 km/h se možná brzy stane na českých dálnicích skutečností. Dlouho zmiňovaný plán zavést vyšší rychlost na dálnicích získává podporu i z řad opozičních poslanců, což je první krok k tomu, aby se tento záměr stal skutečností.

Speciální komise, která se tomuto tématu věnovala v podstatě tento záměr posvětila, i když poukázala na zvýšení emisí CO2, což je v poslední době velmi častý argument, proč cokoli omezit.

Vyšší rychlost ovšem nebude, v případě úspěchu, zavedena plošně. Touto rychlostí se bude jezdit pouze za denního světla při nízké hustotě provozu, na nových úsecích dálnic a v případě, že bude sucho a vhodné počasí.

Rychlost by měly upravovat světelné tabule, jak je tomu běžně v zahraničí. Dispečink by pak určovat v závislosti na aktuální situaci, zda vyšší rychlost povolí, nebo ne.

Z tohoto se tedy dá usuzovat, že legálních sto šedesát se bude jezdit jen výjimečně a po většinu doby bude rychlost na současné úrovni.

Novinka by se měla, v případě zdárného schvální, začít aplikovat od roku 2009, kdy by měla vstoupit v platnost velká novela současného silničního zákona.

Test Toyota Land Cruiser 2.8 D-4D: Žádný úkol není nesplnitelný

Toyota Land Cruiser 2.8 D-4D

Toyota sice v Evropě propaguje hybridy, stále však nabízí i nezničitelná auta, která ji v minulosti proslavila.

včera | Radek Pecák | 6 příspěvků
Minitest Subaru Forester 2.0i-L: Vylepšený kmet dostal dvě oči navíc

Subaru Forester 2.0iL (minitest)

Forester chce v letošním roce k poctivému podvozku nabídnout i porci aktivní bezpečnosti. Přesvědčí matador kategorie i ty "bezpečně smýšlející"?

16.  1.  2018 | Milan Lažanský | 2 příspěvky
Minitest Mitsubishi ASX 1,6 MIVEC: Jsou vylepšení znát?

Mitsubishi ASX 1,6 MIVEC (minitest )

Mitsubishi ASX se v provedení modelového roku 2018 nezměnilo po technické stránce, zapracovalo ale na designu.

13.  1.  2018 | Radek Pecák | 15 příspěvků