160 km/h na dálnici? ODS i ČSSD jsou pro

Vysněných 160 km/h se možná brzy stane na českých dálnicích skutečností. Dlouho zmiňovaný plán zavést vyšší rychlost na dálnicích získává podporu i z řad opozičních poslanců, což je první krok k tomu, aby se tento záměr stal skutečností.

Speciální komise, která se tomuto tématu věnovala v podstatě tento záměr posvětila, i když poukázala na zvýšení emisí CO2, což je v poslední době velmi častý argument, proč cokoli omezit.

Vyšší rychlost ovšem nebude, v případě úspěchu, zavedena plošně. Touto rychlostí se bude jezdit pouze za denního světla při nízké hustotě provozu, na nových úsecích dálnic a v případě, že bude sucho a vhodné počasí.

Rychlost by měly upravovat světelné tabule, jak je tomu běžně v zahraničí. Dispečink by pak určovat v závislosti na aktuální situaci, zda vyšší rychlost povolí, nebo ne.

Z tohoto se tedy dá usuzovat, že legálních sto šedesát se bude jezdit jen výjimečně a po většinu doby bude rychlost na současné úrovni.

Novinka by se měla, v případě zdárného schvální, začít aplikovat od roku 2009, kdy by měla vstoupit v platnost velká novela současného silničního zákona.

Test ojetiny Mini One: Britské retro úžasně jezdí, trápí jej ale motory

Ojetina: Mini One

Druhá generace hatchbacku mini se začala nabízet před jedenácti roky. Dnes ji v nabídce bazarů naleznete za ceny od 120 tisíc korun. Na co si dát pozor?

21.  10.  2017 | David Rusol
Test Hondy CB650F: Slušná dávka adrenalinu pro každý den

Honda CB650F

Výkon vyčtený z technických tabulek vás neuchvátí, ale nenechte se vysmát. S touhle motorkou se vyřádíte jako s málokterou jinou. Vypadá skvěle, je dokonale ovladatelná, je za rozumný peníz a vhodná i pro začátečníky. A pokud chcete, pojede s vámi tak, že vám adrenalin bude stříkat z uší ještě hodně dlouho po tom, co ji zaparkujete doma v garáži.

17.  10.  2017 | Michal Žďárský | 4 příspěvky
Test Mercedesu třídy S po faceliftu: Vyšel návrat k řadovému šestiválci?

Mercedes-Benz S400d

Naší recenzí tentokrát prošel Mercedes nejvyšší řady s nejsilnějším vznětovým motorem, které se kdy montovaly do osobních vozů této automobilky.

13.  10.  2017 | Milan Lažanský | 10 příspěvků