100 oktanů Shell V-Power Racing tankujte i v České Republice!

Nový benzín s magickým oktanovým číslem 100 vyvinuli specialisté společnosti Shell. Unikátní Shell V-Power Racing zvyšuje výkon motoru, zlepšuje reakční vlastnosti vozu a navíc motor ošetřuje i chrání.

K dispozici bude na vybraných čerpacích stanicích Shell v České i Slovenské republice od 5. května 2004. Benzín byl vytvořen na základě zkušeností s vývojem paliv pro tým Ferrari F1. Proto ho do České republiky přijede předvést jezdec týmu Ferrari – Rubens Barrichello. Na jeho improvizovaný závod v Praze se můžeme těšit 21. července.

Shell spolupracuje s Ferrari už od padesátých let minulého století. Vývojoví pracovníci a specialisté na paliva ze Shell Global Solutions, což je vývojové centrum společnosti Shell, neustále pracují na dalším zlepšování a zkvalitňování pohonných hmot pro F1. Právě paliva a maziva společnosti Shell totiž nemalou měrou přispívají k celkovému úspěchu týmu Ferrari v závodech F1. Veškeré výsledky a zlepšení jsou zároveň okamžitě aplikovány i na běžná paliva a v současné době je na konci tohoto cyklu unikátní novinka – Shell V-Power Racing o síle 100 oktanů! 

V-Power Racing byl při vývoji naladěn na 100 oktanů a jeho základem je koktejl vybraných aditiv. Takové palivo ovšem vyžaduje speciální a vysoce kvalitní rafinérii. Proto je tento jedinečný benzin vyráběn v rafineriích společnosti Shell v Německu a do České i Slovenské republiky se bude dovážet. Německým zákazníkům bylo toto výjimečné 100 oktanové palivo představeno v loňském roce a je velkým hitem. Česká republika a Slovensko jsou společně s Německem a Maďarskem jedinými trhy, kde lze 100 oktanový Shell V-Power Racing koupit.

Pečlivě vybrané složky a vysoké oktanové číslo zajišťují efektivnější spalování paliva ve válcích a tím i celkově vyšší výkon motoru. 99% paliva V-Power Racing je identických s opravdovým „závodním“ palivem. Proto nikoho nepřekvapilo prohlášení Michaela Schumachera, který otestoval nový V-Power Racing při jeho uvedení na trh v Berlíně. Řekl, že lepší palivo ještě v běžném „silničním“ autě nevyzkoušel.

Technologie V-Power Racing navíc čistí sací potrubí, protože obsahuje aditiva, která dokáží vyčistit všechny části motoru, se kterými přijdou do styku, zejména pak sací ventily. Čistící schopnost tohoto nového paliva tak motor chrání a zajišťuje jeho optimální výkon.

RNDr. Vladimír Vacek, Csc. ředitel provozu čerpacích stanic pro Českou republiku a Slovensko k uvedení Shell V-Power Racing na český trh řekl: „Naším cílem je nabídnout zákazníkům možnost volby těch nejkvalitnějších produktů. Jsme pyšní na to, že jsme jeden z prvních trhů, který může toto vynikající palivo nabídnout. Nový V-Power Racing opět dokazuje, že Shell v nových technologiích jednoduše vede.A jako příznivce autosportu mám radost, že když už u nás nejezdíme Formuli 1, můžeme alespoň jezdit na stejně vybroušené palivo.“

TEST Seat Ibiza 1.5 TSI ACT FR: Padne jako ulitý!

Seat Ibiza 1.5 TSI ACT FR

Pokud si u nás chce koupit Seat Ibiza se čtyřválcovým motorem, musíte chtě nechtě sáhnout po patnáctistovce TSI, navíc výhradně v provedení FR. Je to zároveň kombinace, která nás fakt baví!

dnes | Jan Mička | 41 příspěvků
TEST Toyota C-HR 1,8 Hybrid: S nudou je třeba skoncovat!

Toyota C-HR 1,8 Hybrid

Největší světová automobilová značka přestala vyznávat teorii šedého středu. Crossover C-HR je toho zářným příkladem.

20.  3.  2018 | Radek Pecák | 66 příspěvků
TEST Opel Insignia Country Tourer 2.0 CDTi 4x4: Poslední opravdový Opel

Opel Insignia CT 2.0 CDTi 4x4

Po převzetí značky Opel koncernem PSA přišla řada modelů, které už technicky nemají s vozy s bleskem ve znaku moc společného. Insignia je ale jiná – je totiž poslední pravý Opel.

15.  3.  2018 | Jan Mička | 19 příspěvků