1 000 000 Focusů

Ve výrobním závodě Fordu v německém Saarlouis sjel z linky v pořadí již milióntý evropský Ford Focus. Stal se tak prvním modelem Fordu v Evropě, jemuž se podařilo tohoto milníku dosáhnout za méně než dva roky. Jubilejní pětidveřový model – stříbrný Ford Focus Futura 1,8 l.
1 000 000 Focusů
Ve výrobním závodě Fordu v německém Saarlouis sjel z linky v pořadí již milióntý evropský Ford Focus. Stal se tak prvním modelem Fordu v Evropě, jemuž se podařilo tohoto milníku dosáhnout za méně než dva roky. Jubilejní pětidveřový model – stříbrný Ford Focus Futura 1,8 l – věnoval Ford místní dětské onkologické organizaci regionu Homburg / Saar.

Viceprezident evropského Fordu výrobu Rolf Zimmermann k tomu uvedl: ”Pro Ford je vyrobení milióntého Focusu historickou událostí. Nikdy předtím se nám nepodařilo vyrobit milión vozů v Evropě za tak krátkou dobu. Tento úspěch je jednoznačným potvrzením kvality Fordu Focus a zájmu, který u motoristů vzbuzuje. Prostřednictvím Focusu se nám podařilo vyjít vstříc potřebám zákazníků, jak pokud jde o styl, tak i o vynikající jízdní vlastnosti. Jsme přesvědčeni, že design ve stylu New Edge a radost z jízdy, kterou je Ford Focus charakteristický, uspokojuje požadavky zákazníků jedinečným způsobem.”

Podle statistik prodeje osobních vozů za 1. čtvrtletí se Ford Focus stal nejprodávanějším osobním automobilem na této planetě. Po celém světě Ford prodal celkem 228.380 modelů Ford Focus.

Celosvětově prodávaný Ford Focus se vyrábí ve dvou evropských montážních závodech – německém Saarlouis a španělské Valencii. Kromě toho se vyrábí také v montážním závodě v americkém Wayne v Michiganu.

Odrazem obrovských prodejních úspěchů Fordu Focus na celém světě je i téměř 50 ocenění, kterých se až dosud tomuto modelu dostalo. Mezi nimi je například i vítězství v prestižních anketách Evropské auto roku 1999, Auto roku 2000 v severní Americe, cena Zlatý volant v Německu nebo titul ”Produkt tisíciletí”, který Focusu udělila Britská rada pro design (British Design Council).

Přidat příspěvek

Nejnovější komentáře

Test Hondy CB650F: Slušná dávka adrenalinu pro každý den

Honda CB650F

Výkon vyčtený z technických tabulek vás neuchvátí, ale nenechte se vysmát. S touhle motorkou se vyřádíte jako s málokterou jinou. Vypadá skvěle, je dokonale ovladatelná, je za rozumný peníz a vhodná i pro začátečníky. A pokud chcete, pojede s vámi tak, že vám adrenalin bude stříkat z uší ještě hodně dlouho po tom, co ji zaparkujete doma v garáži.

včera | Michal Žďárský | 1 příspěvek
Test Mercedesu třídy S po faceliftu: Vyšel návrat k řadovému šestiválci?

Mercedes-Benz S400d

Naší recenzí tentokrát prošel Mercedes nejvyšší řady s nejsilnějším vznětovým motorem, které se kdy montovaly do osobních vozů této automobilky.

13.  10.  2017 | Milan Lažanský | 10 příspěvků
Test Suzuki Swift SHVS: Tady elektromotor rozhodně dává smysl!

Suzuki Swift SHVS

Naší recenzí prošla nová generace Suzuki Swift. Vyzkoušeli jsme ji v mild-hybridní variantě.

4.  10.  2017 | Milan Lažanský | 16 příspěvků