1 000 000 Focusů

Ve výrobním závodě Fordu v německém Saarlouis sjel z linky v pořadí již milióntý evropský Ford Focus. Stal se tak prvním modelem Fordu v Evropě, jemuž se podařilo tohoto milníku dosáhnout za méně než dva roky. Jubilejní pětidveřový model – stříbrný Ford Focus Futura 1,8 l.
1 000 000 Focusů
Ve výrobním závodě Fordu v německém Saarlouis sjel z linky v pořadí již milióntý evropský Ford Focus. Stal se tak prvním modelem Fordu v Evropě, jemuž se podařilo tohoto milníku dosáhnout za méně než dva roky. Jubilejní pětidveřový model – stříbrný Ford Focus Futura 1,8 l – věnoval Ford místní dětské onkologické organizaci regionu Homburg / Saar.

Viceprezident evropského Fordu výrobu Rolf Zimmermann k tomu uvedl: ”Pro Ford je vyrobení milióntého Focusu historickou událostí. Nikdy předtím se nám nepodařilo vyrobit milión vozů v Evropě za tak krátkou dobu. Tento úspěch je jednoznačným potvrzením kvality Fordu Focus a zájmu, který u motoristů vzbuzuje. Prostřednictvím Focusu se nám podařilo vyjít vstříc potřebám zákazníků, jak pokud jde o styl, tak i o vynikající jízdní vlastnosti. Jsme přesvědčeni, že design ve stylu New Edge a radost z jízdy, kterou je Ford Focus charakteristický, uspokojuje požadavky zákazníků jedinečným způsobem.”

Podle statistik prodeje osobních vozů za 1. čtvrtletí se Ford Focus stal nejprodávanějším osobním automobilem na této planetě. Po celém světě Ford prodal celkem 228.380 modelů Ford Focus.

Celosvětově prodávaný Ford Focus se vyrábí ve dvou evropských montážních závodech – německém Saarlouis a španělské Valencii. Kromě toho se vyrábí také v montážním závodě v americkém Wayne v Michiganu.

Odrazem obrovských prodejních úspěchů Fordu Focus na celém světě je i téměř 50 ocenění, kterých se až dosud tomuto modelu dostalo. Mezi nimi je například i vítězství v prestižních anketách Evropské auto roku 1999, Auto roku 2000 v severní Americe, cena Zlatý volant v Německu nebo titul ”Produkt tisíciletí”, který Focusu udělila Britská rada pro design (British Design Council).

Přidat příspěvek

Nejnovější komentáře

TEST Jeep Compass 2,0 MultiJet: Horal mezi praktičtějšími crossovery

Jeep Compass 2,0 MultiJet

Nový Jeep Compass chce na rozdíl od hranatého předchůdce více cílit na městské zákazníky a bodovat svým stylem. Přesto mezi konkurenty zůstává drsnější variantou.

včera | Milan Lažanský | 2 příspěvky
Test ojetiny Škoda Citigo: Skvělé auto s jednou velkou chybou

Ojetina: Škoda Citigo 1.0 MPI

Ceny ojetých minivozů koncernu Volkswagen klesají pod osmdesát tisíc. Jak jsou na tom se spolehlivostí?

10.  12.  2017 | David Rusol | 32 příspěvků
Minitest Renault Espace 1,8 TCe: Jak v obrovi slouží motor Alpine A110?

Renault Espace 1.8 TCe (minitest)

Renault Espace patří do kategorie velkých MPV. Tedy takových aut, která by mnohým často velmi hodila, ale nakonec si je koupí jen málokdo. Renault nyní připravil verzi, která je z mnoha hledisek velmi zajímavá.

9.  12.  2017 | Radek Pecák | 13 příspěvků