Za volantem Fiesty RS Rossi nestačil jen na Loeba

Letošní ročník Monza Rally 2011 vyhrál osminásobný šampion světového seriálu WRC Sébastien Loeb s manželkou Séverine, která seděla na místě jeho navigátora. Druhé místo obsadil Valentino Rossi.

Na historické dráze italského okruhu spolu závodili při dvaatřicátém ročníku Monza Rally profesionálové světa čtyř kol s jezdci z prostředí motocyklových závodů. Tuto skupinu velmi dobře reprezentoval Ital Valentino Rossi, pro něhož je rallye srdeční záležitostí.

Rossi závodil za volantem speciálu Ford Fiesta RS a navigátorem mu byl Carlo Cassina. Oba ve dvou etapách porazili mnohem zkušenější jezdce a na vítěznou posádku ztratili jen čtyřiadvacet sekund. Třetí v pořadí skončil jezdec seriálu 24 hodin Le Mans Dindo Capello.

Celkový vítěz Sébastien Loeb také vyhrál závěrečnou Master Show – Marco Simoncelli Trophy, což bylo ocenění, které věnovali vzpomínce na italského závodníka, který v Monze loni také závodil a letos tragicky zahynul při závodu MotoGP v Sepangu.

Bývalý manažer týmu Fiat Yamaha MotoGP Davide Brivio, byl navigátorem svému bratru Robertovi a tato dvojice obsadila celkové sedmé místo. Rossiho kamarád Alessio Salucci (Uccio) byl s Fiestou RS jednatřicátý, Andrea Dovizioso s Peugeotem 207 S2000 padesátý čtvrtý, Claudio Corti šedesátý a Andrea Iannone sedmdesátý.

Zdroj: motogpsport.cz