Test Subaru Outback 2.0D Lineartronic: Velmi funkční prémiovka

Nový Outback se ve srovnání s tím starým v mnohém změnil, ale mnoho věcí zůstalo stejných a v některých byl dokonce ten starý lepší. Postavili jsme obě generace vedle sebe a vyzkoušeli, jak na tom nejnovější Subaru vlastně je.
Seznam kapitol
 1. Rekapitulace na úvod, Facelift i na pohled
 2. Ten hlavní rozdíl najdete v interiéru, Prostor se vlastně nezměnil
 3. Podobně je na tom i zavazadelník, Upravený diesel je v praxi pomalejší
 4. Bude mu 150 naftových koní stačit? (+videa), Jízda hodně na úrovni
 5. EyeSight a další, Líbí se mi, ale bezchybný není
 6. A cena?, Verdikt, Technické údaje
 7. Fotogalerie

Subaru Outback se cenově pohybuje na hranici prémiového segmentu, ale velmi často mu bylo vyčítáno, že to opravdová prémiovka není. Přesto se ale našlo určité  procento zákazníků, kteří si jej nakonec koupili.

A možná to bylo právě proto, že tohle auto není bráno jako rovnocenné všem těm BMW nebo Audi a tudíž se k němu neváže i honosná a někdy negativně vnímaná image. Na českém trhu je takových lidí poměrně hodně, protože Outback patří spolu s Foresterem k u nás nejprodávanějším modelům značky.

Nový Outback má ovšem ambice tyto zavedené pořádky předělat. Na image auta se toho asi mnoho nezmění, což vlastně Subaru ani nechce, Outback se pořád tváří řekněme skromně. Pokud si ale vůz už vyzkouší zájemce o nějakou tu prémiovku, měla by mít nová generace dost pádných argumentů k tomu, aby přesvědčila i člověka, který není zapálený subarista.

Klepněte pro větší obrázekKlepněte pro větší obrázek
Nový Outback se bude stále pohybovat na hranici prémiového segmentu. Ale oproti staré generaci má k němu mnohem blíže. 

Podařilo se takového cíle dosáhnout? To jsme zjišťovali během dalšího z našich redakčních testů. A aby to nebyl jen tak obyčejný test jednoho auta, kterých je všude plno, vypůjčili jsme si i odstupující generaci. To abychom mohli případné rozdíly přímo zažít v praxi.

SUV | Ceny | Premiéry | Subaru

Subaru Outback a Forester MY2015 přijíždějí na český trh

Rekapitulace na úvod

Mnoho informací o novém Subaru Outback jsme vám naservírovali už po prvním svezení na mezinárodní prezentaci ve Slovinsku. Kdo chce znát detaily, ten nechť následuje odkaz na příslušný článek, pro všechny ostatní stručná rekapitulace. Outback není od základu nové auto. Přesnější by bylo označení „důkladný facelift“. Naznačují to i základní rozměry, kdy najdeme rozdíly pouze co do šířky (+20 mm) a délky (+25 mm).

Novinka má ale o plných 67 % pevnější karoserii, Subaru také zapracovalo na odstranění vibrací a hluku v interiéru, který se podařilo celkově snížit o dvanáct procent. Přepracované je i přední a zadní zavěšení, stejně jako se změnil převod řízení. Sečteno a podtrženo, Outback možná zůstal v podstatě stejný, nově by měl ale nabídnout výrazně lepší jízdní vlastnosti a vyšší komfort na palubě.

Video | Kombi | První svezení | Subaru

Subaru Outback 2.0D 2015 je hodně příjemné auto první jízdní dojmy

Facelift i na pohled

Shodou okolností se podařilo vedle sebe postavit starý a nový Outback ve stejné barvě karoserie. Když se na ně podíváte, naplno se ukáže fakt, že ty řeči o faceliftu něco do sebe mají. Jistě, obě auta těžko zaměníte, ale na druhou stranu změny nakonec nejsou tak dramatické, jak by se třeba dalo očekávat.

Klepněte pro větší obrázekKlepněte pro větší obrázek
Kdyby mi někdo tvrdil, že jde pouze o facelift, asi bych neměl problém tomu uvěřit. Každopádně nový Outback je mnohem hezčí. 

Ale to byl záměr, stejně jako se to stalo třeba při generační obměně Suzuki Swift. Na každý pád je nový Outback mnohem elegantnější. Nic proti tomu starému, choval jsem k němu celkem velké sympatie, ale určitě to nebylo kvůli jeho designu. Nová generace se vrací tam, kde skončila generace třetí, respektive mi na první pohled velmi připomíná velké SUV Tribeca.

S novým designem souvisí i upravené aerodynamika, což se také hodí. Poslední Outback má čelní sloupek posunutý směrem vpřed, snížila se zadní hrana střechy, kde ve standardu najdete i decentní spoiler, vylepšilo se rovněž proudění vzduchu kolem podvozku a u benzinových verzí najdete i aktivní klapky masky chladiče. Celkově se součinitel odporu vzduchu zlepšil o 3,2 %. 

Radosti
Komfort a odhlučnění
Podvozek „rychlejší“ než motor
Řízení
Prostor v interiéru
Fungování systému EyeSight
Starosti
Auto by si zasloužilo silnější motor
Pomalé otevírání pátých dveří
Lesklý panel na palubní desce
Ve standardní výbavě pouze sada na lepení pneumatik
8  /10
144 fotografií
Pokračování testu
Fotogalerie144 fotografií
outback-9.jpg outback-8.jpg outback-6.jpg
Následující kapitola
Seznam kapitol
 1. Rekapitulace na úvod, Facelift i na pohled
 2. Ten hlavní rozdíl najdete v interiéru, Prostor se vlastně nezměnil
 3. Podobně je na tom i zavazadelník, Upravený diesel je v praxi pomalejší
 4. Bude mu 150 naftových koní stačit? (+videa), Jízda hodně na úrovni
 5. EyeSight a další, Líbí se mi, ale bezchybný není
 6. A cena?, Verdikt, Technické údaje
 7. Fotogalerie
Subaru Legacy 1.994
Rok výroby: 2006
Stav: 56 903 km
Cena: 140 000 Kč
Subaru Legacy 1.994
Rok výroby: 2008
Stav: 137 135 km
Cena: 155 000 Kč
Subaru  1.6
Rok výroby: 2016
Stav: 14 950 km
Cena: 609 000 Kč
Subaru BRZ po faceliftu: 6 důvodů, proč je řidičskou Ódou na radost

Subaru BRZ po faceliftu: 6 důvodů, proč je řidičskou Ódou na radost

Nízká hmotnost, dokonalé těžiště, atmosférický motor, pohon zadních kol a samosvorný diferenciál – to jsou ingredience, které dohromady tvoří lahodný koktejl neředěné řidičské zábavy. Subaru BRZ v modernizované podobě přináší ještě o něco chutnější zážitky.

včera | Jiří Švamberk | 20 příspěvků
Mají sportovní diesely smysl? Odpověď jsme hledali s Golfem GTD

Volkswagen Golf GTD (7AT)

Může být automobil čistokrevným hot-hatchem, i když se pod jeho kapotou ukrývá vznětová pohonná jednotka? Odpověď nejen na tuto otázku jsme hledali během testovacích jízd s omlazeným Volkswagemen Golf GTD.

19.  4.  2017 | Stanislav Kolman | 88 příspěvků
Staré hodnoty si nechává, přesto drží tempo doby. Test Mercedesu G

Staré hodnoty si nechává, přesto drží tempo doby. Test Mercedesu G

Mercedes třídy G je posledním pravověrným offroadovým autem s uzavíratelnými diferenciály a redukcí převodovky. Snaha automobilky Mercedes udržet tento letitý model v nabídce s sebou přináší mnoho ústupků a kompromisů. Výsledek je ale pořád naprosto skvostný!

11.  4.  2017 | Jiří Švamberk | 7 příspěvků