vytisknout velikost písma SSC Ultimate Aero II: budoucí pokořitel Veyronu SS je na světě (první foto)

Ultimate Aero TT od SSC alias Shelby Supercars bývalo nejrychlejším sériově vyráběným autem světa. Mohli jsme se sice dlouze hádat, jak moc sériově vyráběným vozem je, ale podržíme-li se premisy, že sérii dělá více než jeden vyrobený kus, pak mu daný titul upřít nelze. Ostatně dřívější držitel rekordu, Bugatti Veyron, je se svými několika málo stovkami kusů plánované produkce také na hony vzdálen Fordově myšlence pásové výroby...

Ale to všechno je již minulost. Kdysi rekordních 256 mil v hodině (412 km/h) bylo nedávno překonáno vylepšenou verzí Veyronu s přdomkem Super Sport. Ten sice v sériové podobě zvládá „jen” omezených 415 km/h, bez omezovače se ale rozjede až na 430 km/h.

Konec příběhu? Kdeže. Carol Shelby jako by tušil, že silnější Veyron přijde, a tak už dlouho před jeho představením začal s vývojem Ultimate Aero II. Už týden po rekordním zápisu Veyronu tak pan Shelby oznámil, že zápis francouzsko-německého výtvoru bude brzy blednout závistí.

Netušíme zatím, jak vysoko nové „éro” zamíří, víme ale již, jak bude vypadat. Do éteru se totiž dostaly první snímky vozu z pera Jasona Castrioty, který jej obdařil svými typickými ostrými hranami. Uniknuvší snímky jsou pak nejlépe k vidění na „video slideshow”, kterou přikládáme.

Dále je jasné jen to, že vůz skutečně existuje a vybrane auditorium mohlo být přítomno jeho nedávné premiéře. Co dokáže a kdy se dostane do výroby, na to si musíme ještě počkat.

Ford Ka 1.2 Digital
Rok výroby: 2011
Stav: nový vůz
Cena: 187 990 Kč
Ford Fusion 1.4 Comfort
Rok výroby: 2011
Stav: nový vůz
Cena: 219 555 Kč
Ford Fusion 1.4 Comfort
Rok výroby: 2011
Stav: nový vůz
Cena: 229 555 Kč

Nejčtenější články

Test: Toyota Avensis 2,0 D-4D - klid v duši a dostupný luxus

Test: Toyota Avensis 2,0 D-4D - klid v duši a dostupný…

Přichází s faceliftem, jenž má zdůraznit její osobnost. Avensis přesto stále zůstává věrný své tradici: je to věrný, vždy neutrální a servilní kumpán, který hodlá oslovit především nabídkou vnitřního prostoru, komfortem a rozsahem standardní výbavy.

5. 5. 2012 | | 59 N/A
Test „ameriky“: Chevrolet Camaro 3.6L – sázka na design

Test „ameriky“: Chevrolet Camaro 3.6L – sázka na design

Celkem v tichosti začal Chevrolet prodávat na českém trhu vedle modelů typu Spark nebo Cruze také podstatně zajímavější Camaro. V nabídce najdeme pouze vidlicové osmiválce o objemu 6,2 litru. Pokud se náhodou auto někomu líbí, ale nepotřebuje až příliš velká stáda koní, pro něj tu je šestiválcová alternativa prodávaná na americkém trhu.

30. 4. 2012 | | 14 N/A
Test: Volkswagen Golf R – šest versus čtyři

Test: Volkswagen Golf R – šest versus čtyři

Aktuální Volkswagen Golf R nese několi „nej“. Má mezi ostatními Golfy například vůbec nejvýkonnější motor, je vůbec nejrychlejší, a to jak při zrychlení z nuly na stovku, tak co se týká maximální rychlosti. Jenže je tu jeden problém. Jeho předchůdce měl šestiválec.

7. 5. 2012 | | 19 N/A
Test: Honda Accord Tourer 2,2 i-DTEC - na sportovní notu

Test: Honda Accord Tourer 2,2 i-DTEC - na sportovní…

Osmá generace Hondy Accord je symfonií ty, kteří nechtějí jen jezdit, ale také se svézt. Není rozhodně bez chyb, má malý kufr a v dnešní době elektronických serepetiček může působit poněkud spartánsky, nicméně jde o dokonale fungující originál. A čerstvý facelift jen přidává na jeho kvalitách.

11. 5. 2012 | | 56 N/A
Autosalon Peking 2012: originály a napodobeniny (fotogalerie)

Autosalon Peking 2012: originály a napodobeniny…

Hlavní město Číny přitahuje pozornost, opět se zde koná tradiční autosalon. Jsou tu zastoupeny téměř všechny světové automobilky. A není divu. Čína je dnes největším světovým trhem, i když jsou víc než třetinové nárůsty prodejů pryč, loni stouply prodeje o dvě a půl procenta. Letošní přehlídku v Pekingu charakterizuje silný nástup domácích značek.

25. 4. 2012 | | 3 N/A