Škoda Superb zvítězila v anketě Nejlepší auta 2012 časopisu Auto Motor und Sport

Hned čtyři modely značky Škoda si v letošním roce zajistily místo na stupních vítězů ve čtenářské anketě Nejlepší auta roku 2012 pořádané německým časopisem Auto Motor und Sport (AMS).

S více než dvaadvaceti procenty odevzdaných hlasů zůstává vlajková loď tradiční české automobilky Škoda Superb jasně na prvním místě mezi importovanými vozy střední třídy. Ve své kategorii zvítězil model Superb před konkurencí s podstatným náskokem a opětovným vítězstvím současně obhajuje své vítězství z minulého roku.

S druhými místy ve svých kategoriích doplňují celkový výsledek značky Škoda tři další modely: Octavia získala stříbro v kategorii importovaných vozů kompaktní třídy. V kategorii malých vozů se na druhém místě mezi importovanými vozy umístila Fabia. Oba modely tím potvrdily své umístění z minulého roku. Roomster obsadil v roce 2012 druhé místo v kategorii importovaných vanů a oproti roku 2011 si tak o jedno místo polepšila.

Prestižní cenu předával časopis AMS ve Stuttgartu již po šestatřicáté. V letošním roce hlasovalo pro své favority v deseti kategoriích celkem 16 000 čtenářů.

Subaru BRZ po faceliftu: 6 důvodů, proč je řidičskou Ódou na radost

Nízká hmotnost, dokonalé těžiště, atmosférický motor, pohon zadních kol a samosvorný diferenciál – to jsou ingredience, které dohromady tvoří lahodný koktejl neředěné řidičské zábavy. Subaru BRZ v modernizované podobě přináší ještě o něco chutnější zážitky.

27.  4.  2017 | Jiří Švamberk | 22 příspěvků
Mají sportovní diesely smysl? Odpověď jsme hledali s Golfem GTD

Volkswagen Golf GTD (7AT)

Může být automobil čistokrevným hot-hatchem, i když se pod jeho kapotou ukrývá vznětová pohonná jednotka? Odpověď nejen na tuto otázku jsme hledali během testovacích jízd s omlazeným Volkswagemen Golf GTD.