Setkání klasických závodních automobilů podesáté, 26. 10. 2014

Jubilejní 10. setkání Classic Racing Car Meeting minulou neděli uzavřel pět let trvající etapu. Na jaře příštího roku se sice pojede znovu, ale již pod novým jménem…
Seznam kapitol
  1. Podesáté!, Hlavně si zajezdit, Nástrahy velkého okruhu
  2. Na trať!
  3. Fotogalerie (99x foto)

Podesáté!

Brněnský Classic Racing Car Meeting se v uplynulých letech stal českou adaptací akcí podobného druhu, které se konají v zahraničí, ovšem u nás až do jeho zahájení dosud taková tradice chyběla. Organizují jej Fordever Club Brno ve spolupráci s Auto Classic Clubem Brno. První ročník se jel v dubnu roku 2010 a od té doby se Classic Racing Car Meeting koná dvakrát do roka, vždy v polovině dubna a koncem října. I s ohledem na tyto termíny jde o zajímavou příležitost zahájit a ukončit sezónu.

Klepněte pro větší obrázekKlepněte pro větší obrázekKlepněte pro větší obrázek
Minuty před startem jubilejního 10. setkání...

Na jaře se vyhánějí pavučiny z výfuků a na podzim se hodnotí uplynulá sezóna a rozsahy závad a nehod, přičemž jde zpravidla o poslední příležitost zazávodit si ve špičkovém prostředí brněnského Masarykova okruhu. Vlastně o „závodění“ je třeba hovořit jen opatrně. Ačkoli i před týdnem byla k dispozici profesionální časomíra, oficiálně jde stále o „setkání“!

Retro | Sportovní auta | Fascinace | Sport | Ostatní značky

Setkání klasických závodních automobilů podeváté, 6. 4. 2014

Také letos v říjnu se na „masecu“ sešla pestrá paleta vozů nejrůznějších druhů (celkem jich tentokrát na okruh vyrazilo 51), let výroby a stavu připravenosti pro nasazení na skutečném závodním okruhu. Organizátorům však nejde o dokonalou stylovou čistotu zúčastněných automobilů, ale hlavně o přítomnost jejich majitelů, a nutno dodat, že tato parta opravdu drží pohromadě a v průběhu roku se setkává při různých jiných příležitostech.

Hlavně si zajezdit

Všem jde o to stejné: zajezdit si. K tomu měli v poslední říjnovou neděli účastníci Classic Racing Car Meetingu k dispozici hned tři vyhrazené půlhodinové jízdy, přičemž ta první byla zahřívací a bez časomíry. První ostré jízdě opět předcházela povinná rozprava jezdců s bezpečnostními pokyny. Připomenout bylo třeba zejména vlajkové signály a bezpečnostní předpisy, jež mimochodem za povinné vyžadují použití bezpečnostních přileb.

Klepněte pro větší obrázekKlepněte pro větší obrázekKlepněte pro větší obrázek
Své síly změřila auta nejrůznějších druhů...

Posádky vozů, jež za půl hodiny odjedou v průměru pět kol, se mohou měnit, ovšem výhradně v zabezpečeném prostoru boxů, děti tentokrát ve vozech být nesměly. S ohledem na různé schopnosti vozů i jejich pilotů platí domluva, že v zatáčkách se nepředjíždí. Cílem všech účastníků Classic Racing Car Meetingu je především dobře se svézt, aby v zimě bylo nač vzpomínat.

Retro | Sportovní auta | Fascinace | Sport | Ostatní značky

Setkání klasických závodních automobilů poosmé, 27. 10. 2013

Hlavními postavami Classic Racing Car Meetingu zůstávají Karel Kostroň za Fordever Club Brno a Vladimír Jokl za ACC Brno. Oba se také před týdnem představili za volanty svých vozů, Karel opět sedlal své lety cizelované kupé Ford Capri RS2600 ve stylu továrních speciálů z počátku sedmdesátých let a Vladimír provezl své vyhlášené BMW 1800TI postavené podle dobových předpisů.

Nástrahy velkého okruhu

Ve startovním poli najdeme řadu stálic, ale také nováčky. O vozech pánů Kostroně a Jokla již byla řeč, ale zmínit je třeba za všechny také Jiřího Kimla staršího a mladšího s Fiatem 125 Special, resp. Škoda 120 LS nebo Kubu Kouřila s Fordem Capri, nicméně škálu vozů v depu i na trati obohatili také vítaní nováčci. Drobnou vadou na kráse byla řada poměrně nových vozů, nicméně zájem o tuto již etablovanou akci je natolik významný, že od jara příštího roku, kdy zároveň dojde k přejmenování, budou stroje pečlivě vybírány.

Klepněte pro větší obrázekKlepněte pro větší obrázekKlepněte pro větší obrázek
Motory nahodit!

Počasí ani tentokrát nebylo v Brně k účastníkům shodou okolností posledního Classic Racing Car Meetingu nikterak přívětivé, ovšem na Masarykově okruhu to tak už většinou bývá. Průběžně mrholilo a vydatně foukalo, nicméně mlha se výjimečně zdržela svých projevů. K nehodám nedošlo (několik aut se nicméně do depa vrátilo na laně, ale to je celkem běžné) a vše proběhlo ve skvělé atmosféře. Nezbývá než těšit se na jarní opakování, jímž Classic Racing Car Meeting vystartuje do nové etapy své existence pod novým jménem…

Retro | Ford | Sport

Ford Capri RS2600: legenda ožívá

Na další stránce následuje částečně komentovaná fotogalerie z minulé neděle. Na další snímky se můžete podívat zde.

Následující kapitola
Seznam kapitol
  1. Podesáté!, Hlavně si zajezdit, Nástrahy velkého okruhu
  2. Na trať!
  3. Fotogalerie (99x foto)
Ford Mondeo 2
Rok výroby: 2008
Stav: 157 614 km
Cena: 115 000 Kč
Ford C-MAX 1.8
Rok výroby: 2004
Stav: 111 030 km
Cena: 60 000 Kč
Ford Mondeo 2
Rok výroby: 2004
Stav: 182 053 km
Cena: 40 000 Kč
Test Evropského auta roku. 5 důvodů, proč si Peugeot 3008 titul zaslouží

Peugeot 3008 2.0 BlueHDi (6M)

Je to jen pár dní, co si Peugeot 3008 vysloužil ocenění za nejlepší evropské auto tohoto roku. My jsme měli možnost jej vyzkoušet a přinášíme pětici důvodů, proč francouzská automobilka za svůj výtvor získala titul zaslouženě. Našli jsme ale i nedostatky.

22.  3.  2017 | Stanislav Kolman | 67 příspěvků
Test Škody Octavia po faceliftu s motorem 1,8 TSI. K RS chybí jen kousek

Škoda Octavia 1.8 TSI (facelift)

Octavia se zážehovou osmanáctistovkou nepatří mezi ty úplně nejvyhledávanější motorizace, ovšem její kultivovanost, chuť po otáčkách a solidní spotřeba paliva z ní činí černého koně modelové řady. Svezli jsme se verzí liftback s převodovkou DSG a pohonem předních kol.

20.  3.  2017 | Jiří Švamberk | 39 příspěvků
Test Dacie Duster: 5 věcí, které byste měli vědět o nejprodávanějším SUV v ČR

Dacia Duster 1.6 SCe 4x4

Proč je tak úspěšná? Ptáme se při testování Dacie Duster, která je na trhu již sedmým rokem, ovšem stále v kondici.

15.  3.  2017 | Milan Lažanský | 62 příspěvků