Richard Hamann, zakladatel Hamann Motorsport, zemřel

Richard Hamann, zakladatel věhlasné ladičské společnosti Hamann Motorsport, zemřel tento víkend ve věku 53 let po prohraném souboji s rakovinou. Několik desítek let se významným způsobem angažoval v motoristickém sportu a do ladění automobilů se pustil již v hloubi osmdesátých let. Jako závodník nastoupil celkem ve více než 700 závodech, z nichž na 300 vystoupil na stupně vítězů. Richardův záběr byl široký, více než stokrát zvítězil v závodech seriálů DTM, Formule 3 a dalších, v závodech speciálních cestovních vozů dojel do cíle jako první potřikrát za volantem BMW M1. Richard Hamann zemřel, ale jeho společnost běží dále.

Stavby Richarda Hamanna vždy patřily k tomu nejlepšímu. Z těch posledních je třeba připomenout si především Hamann Victory II Lamborghini Gallardo LP560-4, ale také kompaktní Fiat 500 Abarth Hamann, nebo paket Hamann, jenž se stal vůbec prvním určeným pro novou generaci sedanu BMW 5. Výběr dalších z posledních prací Richarda Hamana najdete na tomto místě. Čest jemu i jeho práci.