Po klasickém Renaultu Twingo přichází také modernizovaná ostrá verze RS. Jak to tomuto divokému hatchbacku po implantaci nové tváře a nových zadních svítilen sluší, to si můžete prohlédnout na přiložených obrázcích. Důležité je, že se kromě designu nic nezměnilo.
Pod kapotou tak stále najdeme výbornou atmosférickou jedna-šestku o výkonu 133 k (160 Nm), což stačí ke zrychlení z nuly na stovku za 8,7 s a k maximální rychlosti 201 km/h. Pokud bychom pátrali důkladněji, našla by se nakonec přeci jen jedna malá změna. Na rozdíl od dřívějších 160 gramů emisí CO2 v kombinovaném provozu produkuje ostré Twingo po modernizaci o deset gramů méně.
K dispozici je také Twingo RS Cup, které má sportovní podvozek a je o čtyři milimetry nižší. Samozřejmě nebude chybět ani RS Gordini s karoserií lakovanou do typických barev a se sedmnáctipalcovými koly. Omlazený nejmenší z rodiny Renault Sport se začne prodávat na jaře.
Německá ladičská společnost Anderson Germany připravila speciální úpravu vrcholného modelu značky Aston Martin připomínající vůz Jamese Bonda z filmu Casino Royale.
Renault očekává, že se jeho elektromobil Twizy, který právě začal nabízet, stane populární alternativou skútrům. Na nich jezdí v přeplněných městech hodně Evropanů. Svérázné vozítko má čtyři kola a extrémně úzkou karoserii, spolujezdec sedí za řidičem.
Americká ladičská společnost s německy znějícím jménem Vorsteiner se uplynulý víkend na setkání vozů značky BMW prezentovala působivou stavbou vycházející z kompaktního, ale pekelně divokého kupé BMW 1M Coupe.
Po nedávné prezentaci prototypu Atlantic vám nyní můžeme představit výkonové parametry jeho sériového provedení.
Značka Dacia pokračuje ve svém tažení za zájmem nenáročných zákazníků. Na řadě je užitkový model Dokker.
Pro letošní tuningové setkání v rakouském Wörthersee připravil Volkswagen další speciální Golf GTI. Tentokrát jej však připravili spíše tuneři sami…
Také automobilka Peugeot chce těžit z extrémního růstu poptávky po nových automobilech v Rusku. A pro místní trh připravila nový sedan s označením Peugeot 408.
Přichází s faceliftem, jenž má zdůraznit její osobnost. Avensis přesto stále zůstává věrný své tradici: je to věrný, vždy neutrální a servilní kumpán, který hodlá oslovit především nabídkou vnitřního prostoru, komfortem a rozsahem standardní výbavy.
Celkem v tichosti začal Chevrolet prodávat na českém trhu vedle modelů typu Spark nebo Cruze také podstatně zajímavější Camaro. V nabídce najdeme pouze vidlicové osmiválce o objemu 6,2 litru. Pokud se náhodou auto někomu líbí, ale nepotřebuje až příliš velká stáda koní, pro něj tu je šestiválcová alternativa prodávaná na americkém trhu.
Aktuální Volkswagen Golf R nese několi „nej“. Má mezi ostatními Golfy například vůbec nejvýkonnější motor, je vůbec nejrychlejší, a to jak při zrychlení z nuly na stovku, tak co se týká maximální rychlosti. Jenže je tu jeden problém. Jeho předchůdce měl šestiválec.
Osmá generace Hondy Accord je symfonií ty, kteří nechtějí jen jezdit, ale také se svézt. Není rozhodně bez chyb, má malý kufr a v dnešní době elektronických serepetiček může působit poněkud spartánsky, nicméně jde o dokonale fungující originál. A čerstvý facelift jen přidává na jeho kvalitách.
Hlavní město Číny přitahuje pozornost, opět se zde koná tradiční autosalon. Jsou tu zastoupeny téměř všechny světové automobilky. A není divu. Čína je dnes největším světovým trhem, i když jsou víc než třetinové nárůsty prodejů pryč, loni stouply prodeje o dvě a půl procenta. Letošní přehlídku v Pekingu charakterizuje silný nástup domácích značek.