Nové mestské modely bude Volkswagen vyrábať v Bratislave

Už dlhšiu dobu je známe, že nemecká automobilka Volkswagen napreduje s vývojom rodinného kompaktného modelu predznačeného futuristickým konceptom Up!, ktorý sa stihol predstaviť už aj na niekoľkých svetových autosalónoch. Výroba tohto modelového radu, teda päť aj trojdverovej verzie pritom bude prebiehať v bratislavskej fabrike, ktorá sa Volkswagenu javila byť ako najvhodnejšia z užšieho výberu.

Vďaka tomuto rozhodnutiu začne vedenie koncernu s prípravami na rozširovanie výrobných kapacít na zhruba 400 tisíc kusov ročne tak, aby tento produkcia tohto modelu mohla začať najneskôr v roku 2011. Volkswagen taktiež investuje do začatia výroby zhruba 308 miliónmi eur s tým, že k súčasným 8 000 zamestnancov pribudne ďalších 1 500. Pripomeňme, že v súčasnosti sa v Bratislave vyrábajú modely VW Touareg, Audi Q7 a Škoda Octavia.
Volkswagen Golf 1.9
Rok výroby: 2009
Stav: 156 322 km
Cena: 115 000 Kč
Volkswagen Golf 0
Rok výroby: 2009
Stav: 164 424 km
Cena: 115 000 Kč
Volkswagen Passat 0
Rok výroby: 2004
Stav: 187 213 km
Cena: 60 000 Kč
Subaru BRZ po faceliftu: 6 důvodů, proč je řidičskou Ódou na radost

Subaru BRZ po faceliftu: 6 důvodů, proč je řidičskou Ódou na radost

Nízká hmotnost, dokonalé těžiště, atmosférický motor, pohon zadních kol a samosvorný diferenciál – to jsou ingredience, které dohromady tvoří lahodný koktejl neředěné řidičské zábavy. Subaru BRZ v modernizované podobě přináší ještě o něco chutnější zážitky.

dnes | Jiří Švamberk | 8 příspěvků
Mají sportovní diesely smysl? Odpověď jsme hledali s Golfem GTD

Volkswagen Golf GTD (7AT)

Může být automobil čistokrevným hot-hatchem, i když se pod jeho kapotou ukrývá vznětová pohonná jednotka? Odpověď nejen na tuto otázku jsme hledali během testovacích jízd s omlazeným Volkswagemen Golf GTD.

19.  4.  2017 | Stanislav Kolman | 88 příspěvků
Staré hodnoty si nechává, přesto drží tempo doby. Test Mercedesu G

Staré hodnoty si nechává, přesto drží tempo doby. Test Mercedesu G

Mercedes třídy G je posledním pravověrným offroadovým autem s uzavíratelnými diferenciály a redukcí převodovky. Snaha automobilky Mercedes udržet tento letitý model v nabídce s sebou přináší mnoho ústupků a kompromisů. Výsledek je ale pořád naprosto skvostný!

11.  4.  2017 | Jiří Švamberk | 7 příspěvků