Lednové slevy aut: nový velký přehled

(aktualizováno) Importéři nás zahrnují dalšími akčními nabídkami na nové vozy, zde je jejich aktualizovaný přehled.
Seznam kapitol
  1. Audi, Citroën, Dacia, Fiat
  2. Ford, Hyundai, Chevrolet, Lexus, Mazda
  3. Peugeot, Seat, Škoda, Toyota, Volkswagen

S prvními dny roku se importéři a prodejci předhánějí ve slevách. Za většinou z nich stojí snaha vyprodat sklady, které často praskají ve švech dílem kvůli náporu vozů, které nesou již nepříliš atraktivní datum zrodu v loňském roce a dílem kvůli globálnímu poklesu zájmu o nové vozy jakožto jednoho z prvních hmatatelných následků hospodářské recese (nebo obav z ní). Naopak negativním vlivem pro potenciální kupce je klesající cena ojetých automobilů. Je totiž třeba počítat s tím, že většina z motoristů zvažujících koupi nového auta již starší automobil vlastní a jeho prodej jim přinese, rovněž díky bursíkovské pseudoekodani (více zde), podstatně nižší výnos než jaký by získali ještě před rokem.

Bez ohledu na to jsou ale nová auta nyní občanům naší republiky nejdostupnější v celé její historii a pokud zrovna váháte nad investicí do nového vozu, pokusíme se vám pomoci naším přehledem cenových zvýhodnění, která nyní nabízí naši importéři osobních automobilů.

Audi

Pro dominantní SUV Audi Q7 je možné nyní za zvýhodněných podmínek získat pakety výbav. Zvýhodnění činí 70 % z doporučené maloobchodní ceny, přičemž tyto ceny jsou dle ducha této značky průběžně přepočítávány s ohledem na aktuální kurz koruny k euru.

Nejzajímavější nabídkou je zvýhodněný paket S-line, který krom jiného obsahuje: sportovní podvozek S line, hliníková kola v 5paprskovém designu, pneumatiky 275/45 R20, černé provedení interiéru, potah stropu v černé látce, sportovní sedadla vpředu elektricky nastavitelná, potah hlavice řadicí páky v perforované kůži, informační systém řidiče s monochromatickým displejem, hliníkové dekorace, matné, rámečky výdechů vzduchu v hliníkové optice či komfortní středovou loketní opěrku vpředu. Výsledná cena za tento paket je pro motory 3,0 TDI a 3,6 FSI 33 941 Kč s DPH, pro 4,2 FSI 30 780 Kč s DPH a pro 4,2 TDI 27 535 Kč s DPH. Zvýhodněny jsou také prvky v rámci Offroad style paketu, přičemž obě sady nelze kombinovat ani je přiobjednat do verze Audi Q7 V12 TDI.

Citroën

Importér francouzských vozů se symbolem šípového ozubení ve znaku od Nového roku snížil ceny všech svých vozů od 21 000 Kč u C1 až po 181 500 Kč u C8. K tomu se pak přidávají další slevy za využití leasingu a za akční lednovou nabídku.

Cena modelu C1 tak poklesla z původních 214 900 až na 159 900 Kč. C4 sedan pořídíte za 244 900 Kč (-160 000 Kč) nebo nový C5 kombi za 554 900 Kč (-140 000 Kč). Přibyl akční model C3 First s metalízou za cenu 184 900 Kč. Výrazné cenové snížení se dotklo také všech užitkových vozů.

Klepněte pro větší obrázek

Dacia

Zvýhodnění se týká především modernizovaného modelu Logan MCV. Ve verzi Ambiance naleznete dálkové ovládání centrálního zamykání a elektrické ovládání předních oken. Verze Lauréate nabízí airbag spolujezdce v základní výbavě. Novinkou je uvedení série Arctica s klimatizací. Logan MCV je nabízen také v konfiguraci N1, u níž je možné odečíst DPH. Model je dodáván jak s posuvnou, tak s fixní přepážkou od 167 983 Kč bez DPH. Při využití nabídky Premium Leasing PLUS nebo Premium Credit PLUS získá zákazník kromě dodatečné slevy při financování ve výši 20 000 Kč navíc prodlouženou záruku na vůz zcela zdarma. Nabídka „Prodloužené záruky zdarma“ platí na vozy Logan, Logan MCV a Sandero.

Fiat

Fiat zahájil výprodej skladových zásob vozů vyrobených v roce 2008 už v prosinci. Nabízí zajímavé slevy až ve výši 55 000 Kč a financování s nízkými splátkami. Kromě toho je součástí této akce i nabídka pro všechny majitele starých vozů, na které se od Nového roku vztahuje ekologická daň. Při koupi nového auta značky Fiat totiž odpadnou zákazníkovi veškeré starosti s likvidací jeho stávajícího vozu, protože Fiat jej odkoupí za částku 10 - 40 tisíc Kč. Zákazník tak získá nové auto se slevou, která se ještě navýší o uvedenou částku. Tímto však lákavá nabídka nekončí. Slevu totiž budou moci získat i ti zákazníci, kteří již své staré auto sami odvezli k likvidaci. Stačí ukázat potvrzení, že takto učinili, a výrazná sleva na koupi nového auta je nemine. 

Klepněte pro větší obrázek 

Následující kapitola
Citroën C5 2
Rok výroby: 2011
Stav: 98 423 km
Cena: 160 000 Kč
Citroën C4 1.56
Rok výroby: 2012
Stav: 141 588 km
Cena: 140 000 Kč
Citroën C4 Picasso 1.56
Rok výroby: 2012
Stav: 125 487 km
Cena: 170 000 Kč
V ADAC testu pneumatik pro rodinná auta zvítězilo letos Pirelli

V ADAC testu pneumatik pro rodinná auta zvítězilo letos Pirelli

V novém testu, který připravil německý autoklub ADAC, se zkouškám podrobily letní pneumatiky v rozměru 195/65 R15.

22.  2.  2017 | Radek Pecák | 10 příspěvků
Nový test pneumatik na léto: Autogrip a Achilles mají achillovu patu

Nový test pneumatik na léto: Autogrip a Achilles mají achillovu patu

Doba přezouvání na letní pláště se kvapem blíží. Německý magazín Auto Bild proto otestoval brzdnou dráhu desítek letních pneumatik.

21.  2.  2017 | Milan Lažanský | 18 příspěvků
Kia Optima 3x jinak. Je dieselové kombi stále nejlepší volbou?

Kia Optima 3x jinak: Diesel, benzin i hybrid

Korejská automobilka Kia v případě optimy předvádí cestu, jakou se za několik let vydá například i tuzemská Škoda se svým superbem.

17.  2.  2017 | Stanislav Kolman, Radek Pecák | 61 příspěvků