Lednové slevy aut: nový velký přehled

(aktualizováno) Importéři nás zahrnují dalšími akčními nabídkami na nové vozy, zde je jejich aktualizovaný přehled.
Seznam kapitol
  1. Audi, Citroën, Dacia, Fiat
  2. Ford, Hyundai, Chevrolet, Lexus, Mazda
  3. Peugeot, Seat, Škoda, Toyota, Volkswagen

S prvními dny roku se importéři a prodejci předhánějí ve slevách. Za většinou z nich stojí snaha vyprodat sklady, které často praskají ve švech dílem kvůli náporu vozů, které nesou již nepříliš atraktivní datum zrodu v loňském roce a dílem kvůli globálnímu poklesu zájmu o nové vozy jakožto jednoho z prvních hmatatelných následků hospodářské recese (nebo obav z ní). Naopak negativním vlivem pro potenciální kupce je klesající cena ojetých automobilů. Je totiž třeba počítat s tím, že většina z motoristů zvažujících koupi nového auta již starší automobil vlastní a jeho prodej jim přinese, rovněž díky bursíkovské pseudoekodani (více zde), podstatně nižší výnos než jaký by získali ještě před rokem.

Bez ohledu na to jsou ale nová auta nyní občanům naší republiky nejdostupnější v celé její historii a pokud zrovna váháte nad investicí do nového vozu, pokusíme se vám pomoci naším přehledem cenových zvýhodnění, která nyní nabízí naši importéři osobních automobilů.

Audi

Pro dominantní SUV Audi Q7 je možné nyní za zvýhodněných podmínek získat pakety výbav. Zvýhodnění činí 70 % z doporučené maloobchodní ceny, přičemž tyto ceny jsou dle ducha této značky průběžně přepočítávány s ohledem na aktuální kurz koruny k euru.

Nejzajímavější nabídkou je zvýhodněný paket S-line, který krom jiného obsahuje: sportovní podvozek S line, hliníková kola v 5paprskovém designu, pneumatiky 275/45 R20, černé provedení interiéru, potah stropu v černé látce, sportovní sedadla vpředu elektricky nastavitelná, potah hlavice řadicí páky v perforované kůži, informační systém řidiče s monochromatickým displejem, hliníkové dekorace, matné, rámečky výdechů vzduchu v hliníkové optice či komfortní středovou loketní opěrku vpředu. Výsledná cena za tento paket je pro motory 3,0 TDI a 3,6 FSI 33 941 Kč s DPH, pro 4,2 FSI 30 780 Kč s DPH a pro 4,2 TDI 27 535 Kč s DPH. Zvýhodněny jsou také prvky v rámci Offroad style paketu, přičemž obě sady nelze kombinovat ani je přiobjednat do verze Audi Q7 V12 TDI.

Citroën

Importér francouzských vozů se symbolem šípového ozubení ve znaku od Nového roku snížil ceny všech svých vozů od 21 000 Kč u C1 až po 181 500 Kč u C8. K tomu se pak přidávají další slevy za využití leasingu a za akční lednovou nabídku.

Cena modelu C1 tak poklesla z původních 214 900 až na 159 900 Kč. C4 sedan pořídíte za 244 900 Kč (-160 000 Kč) nebo nový C5 kombi za 554 900 Kč (-140 000 Kč). Přibyl akční model C3 First s metalízou za cenu 184 900 Kč. Výrazné cenové snížení se dotklo také všech užitkových vozů.

Klepněte pro větší obrázek

Dacia

Zvýhodnění se týká především modernizovaného modelu Logan MCV. Ve verzi Ambiance naleznete dálkové ovládání centrálního zamykání a elektrické ovládání předních oken. Verze Lauréate nabízí airbag spolujezdce v základní výbavě. Novinkou je uvedení série Arctica s klimatizací. Logan MCV je nabízen také v konfiguraci N1, u níž je možné odečíst DPH. Model je dodáván jak s posuvnou, tak s fixní přepážkou od 167 983 Kč bez DPH. Při využití nabídky Premium Leasing PLUS nebo Premium Credit PLUS získá zákazník kromě dodatečné slevy při financování ve výši 20 000 Kč navíc prodlouženou záruku na vůz zcela zdarma. Nabídka „Prodloužené záruky zdarma“ platí na vozy Logan, Logan MCV a Sandero.

Fiat

Fiat zahájil výprodej skladových zásob vozů vyrobených v roce 2008 už v prosinci. Nabízí zajímavé slevy až ve výši 55 000 Kč a financování s nízkými splátkami. Kromě toho je součástí této akce i nabídka pro všechny majitele starých vozů, na které se od Nového roku vztahuje ekologická daň. Při koupi nového auta značky Fiat totiž odpadnou zákazníkovi veškeré starosti s likvidací jeho stávajícího vozu, protože Fiat jej odkoupí za částku 10 - 40 tisíc Kč. Zákazník tak získá nové auto se slevou, která se ještě navýší o uvedenou částku. Tímto však lákavá nabídka nekončí. Slevu totiž budou moci získat i ti zákazníci, kteří již své staré auto sami odvezli k likvidaci. Stačí ukázat potvrzení, že takto učinili, a výrazná sleva na koupi nového auta je nemine. 

Klepněte pro větší obrázek 

Následující kapitola
Seznam kapitol
  1. Audi, Citroën, Dacia, Fiat
  2. Ford, Hyundai, Chevrolet, Lexus, Mazda
  3. Peugeot, Seat, Škoda, Toyota, Volkswagen
Citroën Berlingo 1.56
Rok výroby: 2011
Stav: 162 147 km
Cena: 129 000 Kč
Citroën Xsara Picasso 1.587
Rok výroby: 2006
Stav: 154 108 km
Cena: 45 000 Kč
Citroën Berlingo 1.56
Rok výroby: 2012
Stav: 190 478 km
Cena: 110 000 Kč
Subaru BRZ po faceliftu: 6 důvodů, proč je řidičskou Ódou na radost

Subaru BRZ po faceliftu: 6 důvodů, proč je řidičskou Ódou na radost

Nízká hmotnost, dokonalé těžiště, atmosférický motor, pohon zadních kol a samosvorný diferenciál – to jsou ingredience, které dohromady tvoří lahodný koktejl neředěné řidičské zábavy. Subaru BRZ v modernizované podobě přináší ještě o něco chutnější zážitky.

27.  4.  2017 | Jiří Švamberk | 22 příspěvků
Mají sportovní diesely smysl? Odpověď jsme hledali s Golfem GTD

Volkswagen Golf GTD (7AT)

Může být automobil čistokrevným hot-hatchem, i když se pod jeho kapotou ukrývá vznětová pohonná jednotka? Odpověď nejen na tuto otázku jsme hledali během testovacích jízd s omlazeným Volkswagemen Golf GTD.

19.  4.  2017 | Stanislav Kolman | 88 příspěvků
Staré hodnoty si nechává, přesto drží tempo doby. Test Mercedesu G

Staré hodnoty si nechává, přesto drží tempo doby. Test Mercedesu G

Mercedes třídy G je posledním pravověrným offroadovým autem s uzavíratelnými diferenciály a redukcí převodovky. Snaha automobilky Mercedes udržet tento letitý model v nabídce s sebou přináší mnoho ústupků a kompromisů. Výsledek je ale pořád naprosto skvostný!

11.  4.  2017 | Jiří Švamberk | 7 příspěvků