Honda Accord 2,4: stále skvělá (test)

Hledáte všestranný vůz pro dlouhé cesty, rodinu, sportovní vyžití, které dokáže být agresivní a elegantní zároveň? Zkuste to u Hondy.
Seznam kapitol
  1. Úvod, Exteriér. Interiér, Zavazadelník
  2. Motor, Dynamika, Spotřeba, Adaptivní Tempomat
  3. Jízda s Accordem
  4. Zhodnocení, Plusy a Mínusy, Cena, Technické parametry
  5. Kompletní fotogalerie (vč. nepublikovaných snímků)

Honda Accord patří mezi stálice evropských silnic a ne jinak je tomu i u nás. Kvalita, dobré výkony a sportovně laděné vlastnosti jsou typickými vlastnostmi tohoto sedanu střední třídy.

V letošním roce přichystala Honda pro zákazníky malé oživení tohoto modelu. Drobné změny vzhledu, drobné doplnění výbavy a mírná inovace motorů. Klasický facelift tak naznačil, že život sedmé generace Accordu se přehoupl do druhé poloviny.

Otázkou ovšem je, zda Accord má stále co nabídnout proti konkurenci, která v nedávné době přišla se zcela novými generacemi svých modelů, které opět posunuly laťku o trochu výše.

Mírně nový vzhled 

Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek

I přesto, že Accord sedmé generace brázdí silnice delší dobu, svými rozměry za konkurencí nijak nezaostává. Na délku měří 4 665 mm, na šířku 1 760 mm a na výšku 1 445 mm. Rozvor s délkou 2 680 mm stále nabídne dostatek prostoru pro posádku.

Ale nyní již ke změnám. V přední části vozu se změnilo asi nejvíce. Nový je design předních světlometů a také předního nárazníku. Také celkové tvarování přední masky doznalo drobných změn a přední kapota má nyní také jiné tvary.

Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek'

Vše je ovšem na úrovní velmi drobných změn a pokud Accord neznáte opravdu důvěrně, ani si jich nevšimnete. Přesto znalci tyto změny neuniknou a na mne působí velmi pozitivně. Chromované zebrovaní mřížky chladiče navazuje na linie světlometů a vniká tak dojem trochu tajemného úsměvu.

Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek

Velmi podobné změny se odehrály i na opačném konci vozu, kde platí ještě více, že kdo Accord skutečně nezná, ničeho si nevšimne. Nový zadní nárazní a nové zadní světlomety se totiž postaraly o velmi decentní oživení.

Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek

Honda Accord si ovšem zachoval to nejdůležitější. Agresivní ostré tvary, které jsou ovšem řádně zaobleny a dodávají vozu dynamický vzhled. Accord je i nadále velmi sympatické auto a svůj sportovní potenciál dává najevo i při pouhém pohledu.

Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek

Interiér  

Námi testovaný Accord dostal do vínku nejvyšší možnou výbavu Executive - E, která v sobě skrývá všechny možné prvky výbavy z nabídky Hondy. Ty doplnily i zcela nové, které nejspíše uvítá každý řidič.

Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek

První viditelnou změnou je nový volant. Hrubší věnec a trochu jiné tvarování doplňuje nový znak Hondy, který mírně vystupuje. Nový je i multifunkční displej, který má nové funkce a lze tak hovořit o plnohodnotném palubním počítači.

Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek

Jako drobnost lze označit i změnu tvaru hlavice řadící páky a také nové dekorativní materiály v interiéru. Námi testovaný Accord dostal kombinaci světlé kůže a imitace dřeva. Nejsem ale příliš velkým příznivcem podobných dřevěných experimentů. A u Hondy obzvláště.

Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek

Dřevěná imitace je až příliš umělá a jde to z ní cítit. Navíc umístění těchto dekorů není nijak souvislé a přeskakování z místa na místo není zrovna povedené. Zde bych si dokázal představit raději použití hliníku, karbonu, nebo jejich imitací. Ovšem proti gustu...

Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek

Pochvalu si Accord zaslouží za opravdu slušný počet různých odkládacích prostorů a držáků. Schránky jsou umístěny po celém voze a v dostatečné míře.

Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek  Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek  

Trochu rozpačitý jsem byl z loketní opěrky. Umístění i čalounění je výborné, ovšem její povrch byl z nějakého příliš hladkého materiálu a loket prostě neustále klouzal.

Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek

Nemůžu si odpustit jednu malou poznámku. Když se mi dostal do rukou klíček od nového Accordu, zůstal jsem chvíli stát a přemýšlel jsem, zda přebírám auto za sto tisíc, nebo skoro za milion. Design by mohl být opravdu trochu luxusnější. Na druhou stranu se může majitel Accordu pyšnit, že má v podstatě stejný klíč, jako luxusní a větší Legend.

Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek   

Jedničku s hvězdičkou dávám sedadlům. Ty nabízejí skvělý mix komfortu, pohodlí a sportovna. Po delší době jsem tak opět cestoval s vozem, který ani na dlouhých cestách nijak neunavil vlivem špatných sedaček a při rychlejších průjezdech zatáčkami podrží tělo v optimální poloze.

Skvělé hodnocení si zaslouží navíc i použitá kůže, která byla velmi příjemná a také zadní sedadla, která nabídnou skutečný komfort dvojici cestujících s dobrou podporou i zatáčkách.

Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek

Kam dát věci?

Accord nabídne základních 459 l, což sice mírně zaostává za konkurencí, ale ve výsledku je to vcelku jedno. Sedan prostě není typem vozu, který je extrémně praktický a více než litráž je důležitý nakládací otvor. Ten bych ohodnotil průměrnou známkou. Velké věci prostě nenaložíte.

Na druhou stranu se na horší využitelnosti zavazadelníku podepisují podběhy, které do kufru zasahují až příliš. Přestože Accord nabízí dělená a sklopná opěradla zadních sedaček, výsledný otvor moc praktičnosti nepřidá.

Přesto i v tomto bodu Honda nezaostává za konkurencí a přináší to, co se prostě od sedanu střední třídy čeká. Kdo chce více, ať zkusí kombi. 

Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek

Sledujte AutoRevue na Facebooku Následující kapitola
Honda Civic 1.339
Rok výroby: 2006
Stav: 108 813 km
Cena: 115 000 Kč
Honda CR-V 2.199
Rok výroby: 2012
Stav: 45 199 km
Cena: 370 000 Kč
Honda CR-V 1.997
Rok výroby: 2013
Stav: 37 319 km
Cena: 475 000 Kč
Test Nissan Juke 1.6 DIG-T – Žába na divoko

Nissan Juke 1.6 DIG-T

Juke je jedním z automobilů, které v provozu jenom tak nepřehlédnete. S vrcholným motorem 1.6 DIG-T navíc umí ukázat záda i leckterému sportovnímu hatchbacku.

24.  10.  2016 | Aleš Veverka | 2 příspěvky
Test Alfa Romeo Giulietta 1.6 JTDM TCT – Recept na věčné mládí

Alfa Romeo Giulietta 1.6 JTDM TCT

Letos v Ženevě tomu bylo šest let od představení Alfy Romeo Giulietta, to auto ale jako by snad vůbec nezestárlo. V čem vězí italský recept na věčné mládí?

13.  10.  2016 | Aleš Veverka | 5 příspěvků
Test Seat Alhambra 2.0 TDI DSG AWD FR-Line – Taťka sporťák

Seat Alhambra 2.0 TDI AWD DSG

Seat Alhambra byl vždycky hlavně rodinným automobilem, pokud má ale pod kapotou nejsilnější dvoulitrový turbodiesel, užije si s ním i zastánce sportovní jízdy. No vážně!

6.  10.  2016 | Aleš Veverka | 25 příspěvků