Petr Fulín uzavřel v Perguse sezonu vítězně

Petr Fulín, dvojnásobný šampion v Evropském poháru cestovních vozů FIA ETCC (European Touring Car Cup) a dvojnásobný vítěz Zlatého volantu, uzavřel letošní sezonu Evropského poháru cestovních vozů (ETCC) za volantem závodního vozu SEAT Leon Cup Racer dvojitým vítězstvím na okruhu v italské Perguse a v celkovém pořadí kategorie Single Make Trophy se stal vicemistrem se ztrátou pouhých tří bodů na první místo.

„Za celý tým značky SEAT gratuluji Petrovi k vynikajícímu výkonu v obou finálových závodech. Díky dvěma prvním místům, za něž získal dvojnásobný počet bodů, se posunul na celkové druhé místo, což je vzhledem k často smolnému průběhu celé sezony, do níž nastoupil se zcela novým závodním vozem, obrovský úspěch! Děkuji Petrovi i týmu Křenek Motorsport za skvělou dosavadní spolupráci a věřím, že příští sezona bude ještě úspěšnější,“ říká Aleš Novák, ředitel divize SEAT společnosti Porsche Česká republika.

Stejně jako v loňské sezoně se finále Evropského poháru cestovních vozů uskutečnilo na sicilském okruhu Pergusa a pro diváky to byla mimořádně atraktivní podívaná, protože o novém mistrovi se rozhodlo až v úplně posledním závodě. Vzhledem k poměrně velké bodové ztrátě na čelo přijížděl Petr Fulín na rychlou trať kolem jezera se záměrem především testovat na příští sezonu, ale nakonec se s letošní sezonou rozloučil ve velkolepém stylu: dvojitým vítězstvím, díky němuž jej nakonec dělily od celkového prvního místa pouhé tři body!